Autor Téma: Vysoka teplota motora, unik chladiacej kvapaliny  (Prečítané 3572 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Branislav Paulik

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
Vysoka teplota motora, unik chladiacej kvapaliny
« kedy: 18.01.2022 - 15:57:09 »
Zdravim vospolok. Mam taky problem s mojim Peugeot 508 2.0 BLUEHDI. Uz sa mi to spravilo 3x, vzdy az pri rychlosti okolo 140km/hod. Pri rychlosti okolo 140 mi vyskocila postupne teplota chlad. kvap. na maximum, vyskocili hlasenia prehriaty motor, odstavte, ubral som plyn a po nejakych 30s mi teplota zosla dole na 90 stupnov, pri rychlosti asi 100km/h.
Vyzera ze teplota naozaj stupla, lebo mi chybala chladiaca kvapalina, bola pod minimom po jazde.
Pod autom ani kvapka, tak asi neunika inde.

Bude to termostat? Vodna pumpa? Tesnenie pod hlavou?

Diagnostika ukazala iba zaznam o vysokej teplote motora, nejaky problem s dvojmotnym zotrvacnikom, snimac teploty meral OK.

Offline slimboy

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Vysoka teplota motora, unik chladiacej kvapaliny
« Odpoveď #1 kedy: 18.01.2022 - 16:15:05 »
Tipol by som to na vylamane lopatky vodnej pumpy, ktora pri väcsej zatazi nestiha motor uchladit. Alebo ak si kupoval jazdenku a nepoznas historiu, tak este mozno aj zaneseny chladic (mohol niekto naliat nejaku blbost do okruhu na utesnenie uniku). Uz len dufat, ze tesnenie pod hlavou to prezilo kedze si testoval prehriatie uz trikrat.
Peugeot 308 SW T7 2012 1.6 HDI FAP 68 kW (DV6DTED / 9HP)
Toyota Proace City Verso Long 2023 1,2 PureTech GPF 81 kW (EB2ADT / HNP)

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389

Offline Branislav Paulik

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
Re:Vysoka teplota motora, unik chladiacej kvapaliny
« Odpoveď #3 kedy: 12.04.2022 - 13:52:13 »
Bola to vodna pumpa, vyrobna vada, Peugeot to vymenil zadarmo, preklzovala vrtula cerpadla pri vyssich teplotach na hriadely. Plastova...