Autor Téma: Dorobenie predných senzorov  (Prečítané 8066 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #15 kedy: 16.06.2021 - 21:08:44 »

  prvá časť odpovede .... tam kde som ju objednával ju nemali ani s tým 7" dotykovím displayom . o ostatných vymoženostiach ma informovali brožúrkou , aká je aj na nete ... žiadna full výbava . iný predajca nablízku nebol , a do blavy sa mi nedalo pre pracovnú vyťaženosť .
 a tou poslednou vetou máš plnú pravdu , nepotrebujem obchodníka , stačí mi aj " pokladník " z tesca , ktorý vie nablokovať tovar .
 na druhú časť môjho komentáru si sa nevyjadril .....

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #16 kedy: 16.06.2021 - 21:11:49 »
Na tú cenu nebudem reagovať... Všetci, čo ma poznajú, vedia, že dokážem menšie zázraky...

Ten obchodník, ktorého nepotrebuješ, by mal byť nadšený, že niekto chce neštandardnú výbavu a ak je to správny človek na správnom mieste, vie, čo má urobiť, aby to predal a zároveň, aby bol zákazník spokojný...
« Posledná zmena: 16.06.2021 - 21:14:29 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #17 kedy: 16.06.2021 - 21:17:38 »

   to RTG

   všetko je to OK čo píšeš , iba že si zabudol na dve podstatné veci

   prvá - predvádzacie vozidlo je najčastejšie v základnej výbave . ( občas o stupienok vyššie ) nikdy full alebo aspoň blízko tomu .

   druhé - peniaze . aký je rozdiel medzi základnou a full výbavou pri 301 - ke ?
 
   ja keď som moju 301 - ku objednával tak senzori alarm a navigácia boli za príplatok 3000 € ... a tým myslím že som vysvetlil prečo si občas niekto z nás chce niečo dorobiť alebo presnejšie povedané doplniť k výbave . ja osobne mám napríklad aj také veci dorobené , ktoré 301 ani vo full full výbave nemá . a plánujem s tým pokračovať ....

Na nic som nezabudol, pretoze je tak ako vravi modzillo. AK nemaju, idem vedla alebo zistim inak - ak sa mi "nechce, nemam cas,nemozem", su vyhovorky. Ked som objednaval svoje, predajca tam prave nemal auto, ktore malo elektricke sedacky a tie mali vysuvny sedak narozdiel od klasickych. Ze to tam je a chcem to som zistil z manualu, ktory som si precital skor ako som auto nakonfiguroval, ale ok to som ja.

Druha - ano 3k za taketo veci je sice palka, ale uvedom si, ze si kupujes najlacnejsi lowcostovy model a chces tam veci, ktore nie su samozrejmost v polovici aut o triedu vyssie. To je potom ta dan za to.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #18 kedy: 16.06.2021 - 21:27:24 »

   kúpil som si to , na čo som mal peniaze . mohol som , za 10.000 mať passat cca 6 ročný s dobrou výbavov . nechcel som ho , chcel som funglovku . a mať ešte tých 3000 tak idem do azijata , nie europana a istotne nie " lowcost " ... ale ja som tie tri už nemal , tak som kúpil to , na čo som mal a na údržbu ktorého budem mať ....

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #19 kedy: 16.06.2021 - 22:44:39 »
Čo sa tu človek všetko nedozvie. Normálne sa strácam a uvažujem na akých stránkach sa nachádzam. Musel som narolovať a overiť či náhodou niesom na www.peugeot.sk .Tam sú samí odborníci,ktorý ťa odbijú vetou,nedá sa. Všetko sa dá keď sa chce ,to je jedna vec .Mno a potom sú ludia ktorý radi experimentujú a majú radosť z toho ked sa im niečo podarí a ak nie ,tak aj to je skúsenosť. Potom je tu skupina mladých ludí ,ktorý nemajú peňazí na to aby si kupovali autá v plnej výbave za 30 litrov a tak špekulujú. Stále si myslím ,že to je ich vec ,čo si s autom urobia ,alebo neurobia.Čudujete sa ,že sem už nikto nezabŕdne ,tak si kladiem otázku ,a načo ,veď tieto múdrosti sa dozvedia aj v autorizovanom servise,nato sem fakt nemusí nikto chodiť. Dorobil som si ťažné na hybrida ,kde mi tvrdili ,že sa to na hybrida nedá ,predstav si pozháňal som si originál veci ,urobil som konfiguráciu a funguje to tak ako má. Chcel som carplay v aute, nedá sa ,rádio tam nevymeníte to je už zadané z výroby,bohužial ,jediná cesta novšie auto. Dnes mi v tom aute hrá originál rádio z novšieho modelu a carplay funguje. Kladiem si otázku ako je to možné ,však odborníci v peugeote tvrdili že to nejde.  A ,áno ,potom sú tu aj ludia ,ktorý si to radšej zaplatia a nebudú sa s tým trápiť,respektíve ,sú v ofsajde a tak radšej.... nie každý a nie všetkému rozumie. Preto si napríklad ,v dobrej viere nosíme autá do servisu. Už som to tu dávnejšie písal ,že toto je ,alebo by malo byť technické fórum ,kde sa tá nejaká rada poskytne a ak nemám tušáka ,tak záujemcu neodbijem slovami ako napr. kúp si iné auto. Aj tá 2008 mička sa určite robila s parkovacími senzormi a tak si myslím ,žeby to z nejakého vrakáča nemal byť problém . Chce to iba hladať a získavať informácie ,mno a  o to tu ide ,teda malo by ísť. Pomaly ale iste sa z tejto spoločnosti /teraz nemyslím toto forum / vytráca chuť sa  s niečím popasovať ,ale radšej si zaplatiť. A tak je to so všetkým ,nielen s autami.No čo už ,každý sme iný a tak je to dobre. Takže Vám do budúcna prajem viacej návštevníkov.Pekný večer. Hádam som to napísal tak ako som chcel.Je to na mňa dosť dlhý príspevok a tak ,ak som sa v niečom zamotal ospravedlňujem sa ,ale podstata je hádam jasná. :D :D 
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #20 kedy: 17.06.2021 - 07:09:04 »
No a presne to je ten problem. Mas auto, ktoreho modelova produkcia zacala v 2010 - to je ta teoreticka hranica, ktoru spominam vyssie. A takisto su veci, ktore spominam z vlastnej skusenosti.
Tiez mam tazne z druhovyroby, lebo som chcel odnimatelne s neviditelnou konzolou a nechcel som priplacat 750€. Ja to mam aj tak v 90% kvoli nosicu na biky a nie na tahanie vozika ale aj keby, tak s tym nemam problem aj bez asistentov ktorych absenciu ozeliem, takze som vedel do coho idem. Ak ale zabudnem hned na zaciatku jazdy vypnut senzory, tak sa chybovej hlasky nezbavim do druheho dna a samozrejme pri chybe ti system nebude davat signaly ziadne, lebo ich vypne. Toto nevyriesis ziadnym zasahom do systemu. To je ale naozaj drobnost.
V aute mam tiez vyvedenu zasuvku s priamym napajanim mimo sledovane a vypinane obvody. Je tam len jediny kontakt a hned s varovanim, ze to moze v buducnosti robit problemy. A aj sa nejake problemy, ktore na prvy pohlad s tym nesuviseli objavili - rok som riesil preco mi sem tam auto hadze chybu tempomatu. Lebo radar stratil v dosledku nizkej kapacity akumulatora konfiguraciu a to napriek tomu, ze tam mam na to ochranny modul, ktory ma v pripade takejto situacie zariadenie odpojit. Odpoji, ale v urcitom % pripadov proste ta kapacita klesla nasledne nizsie. Diagnostika to dokonca nevedela ani odhalit.

Co plati pre tvoje auto, nemusi platit pre dalsi nasledujuci model a nemusi to platit ani pre iny "podobne stary" model.
Kedysi sa baterky vyberali z auta bezne aby si ju kdesi doma/v garazi nabil, ked to spravis dnes a neprecitas si presny postup v manuali a samanske tance okolo toho ako to urobit, tak si mozes celkom slusne zavarit - auto nenastartujes, si zrely na odtah a mozno aj na preinstalovanie RJ.

Kazdy nech sa k tomu postavi ako chce a robi si so svojim autom samozrejme co chce. Len ten vysledok nemusi byt podla ocakavani a treba na to upozornit.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.156
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #21 kedy: 17.06.2021 - 07:58:35 »
Prejde mi ročne cez ruky asi 50 nových áut rôznych značiek. Dnes sa vo veľkom hrá na kvantitu a znižovanie nákladov a na druhej strane sa hrá o zákazníkov.

V autách do cca. roku 2010, tak ako píše RTG, nebol väčší problém dorobiť takmer čokoľvek, čo aktuálne modely ponúkali vo vyšších výbavách.
Dnes ani do obyčajnej 208 nedrobíš tempomat. Ak ho nezadáš do výroby, je následne zámerne blokovaný v RJ.
A nehovorím o nejakej funkcii, ktorá je len vypnutá... je to tak schválne kvôli bezpečnosti (to, prečo sa to robí zhruba opísal RTG).

Tiež som si do 206/207/1007 dorábal kopec vecí. Dnes by som sa pri novom aute do takýchto experimentov nepúšťal.
Tie RJ a software sú už natoľko "inteligentné", že nemá zmysel s nimi bojovať.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #22 kedy: 17.06.2021 - 15:35:03 »

  máš pravdu , ozaj sú " inteligentné " .... ale nikto nikde nepovedal že všetko čo si chcem /viem dorobiť musí mať súvis s RJ - kami .
  dá sa niečo aj bez ních ....  ;) ;) ;) ( napríklad automatické sklápanie spätných zrkadiel )

Offline samuel308

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 333
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #23 kedy: 17.06.2021 - 17:17:14 »
Mam este jednu otazku viem si zadať špeciálne pre moje auto do vyrobi pripravu na tempomat alebo tu pripravu na parkovacie senzory ?

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #24 kedy: 17.06.2021 - 18:07:41 »

  ako predprípravu nie, iba ako hotový produkt .