Autor Téma: Servisna prehliadka  (Prečítané 16919 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline konry

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 9
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #15 kedy: 16.02.2018 - 13:31:06 »
Ahojte, pre tých čo sa chystáte na pravidelné servisné prehliadky...
To čo som počul a čítal ohľadom servisný prehliadok ma zarazilo teda nielen tá cena, ale aj postup (čo všetko v aute vymenia).
Ceny servisných prehliadok doporučené výrobcom pre Peugeot 308 II:

1. Servisná prehliadka
139,72€, ale ak sa rozhodnete pre kúpu vlastného oleja a filtra. Cena prehliadky 92,05€ (cena oleja TOTAL QUARTZ INEO FIRST 0W-30 - 4l a filtra MANN W 716/1 z autorizovaného e-shopu 37€ aj s dopravou)

2. Servisná prehliadka
287,41 €, ak donesiete vlastný olej, olejový filter, palivový filter MANN WK 6031, Vzduchový filter MANN C 36 007 KIT, Kabínový filter MANN CUK 26 014-2. Cena prehliadky 184,30€

3. Servisná prehliadka
139,72 €, s vlastným olejom a filtrom. Cena prehliadky 92,05€

4. Servisná prehliadka
265,63 €
s vlastným olejom a filtrami. Cena prehliadky 162,52€

Keďže sú tieto ceny iba doporučené výrobcom môžu sa líšiť, niektoré servisy môžu poskytnúť nadštandardné služby AVŠAK je neodpustiteľné ak Vám vyrúbia cenu niekdy až dvojnásobnú. Podľa mňa sa jedná o poškodzovanie dobrého mena spoločnosti Peugeot a páni s Peugeotu by si na takéto spôsoby mali rozhodne dávať pozor. A aby som nezabudol, pri prvej a tretej servisnej prehliadke by ste mali platiť iba za výmenu oleja a olejového filtra. Ak chcú vymeniť kabínový alebo palivový filter, auto je predsa v záruke. Jedná sa teda o neprimerane opotrebený spotrebný materiál. Vždy je možnosť ísť aj do iného servisu. Autorizované servisy už nemajú takú moc ako kedysi keďže EÚ povolila robiť garančné prehliadky aj neautorizovaným servisom ;)

Budem rád a pridáte nejaké Vaše skúsenosti a postrehy. Ďakujem.

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.718
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #16 kedy: 16.02.2018 - 13:47:21 »
Zaujímavý prvý príspevok :) Vitaj na fóre.

Presne ako píšeš, každý si môže vybrať servis aký len chce, je to o ľuďoch.

Ak sú tieto prehliadky 1x/rok, tak to je v priemere 17€ na mesiac, alebo cca 60 centov na 1 deň vozenia. Ja si to rátam takto a nemám problém toľko do auta vložiť (samozrejme ak je nové, pri staršom aute je to samozrejme holý nezmysel).

Každopádne sa mi páči ako si to rozpísal, je to pekný prehľad :)
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #17 kedy: 17.02.2018 - 05:52:39 »
Ja vám neviem, chlapi, ale podľa mňa sú ceny určované vždy trhom, teda dopytom a ponukou. Je jedno, či sa bavíme o autách, potravinách alebo letenkách. Obchodník chce čo najviac zarobiť (je limitovaný rôznymi faktormi, napr. svojimi nákladmi, rámcovými zmluvami, koncesionárskymi zmluvami, obchodnou politikou, legislatívou atď.), kupujúci zase chce za tovary a služby zaplatiť čo najmenej.

Poďme si to trošku rozmeniť na drobné:
- nikto nikoho nemôže nútiť, aby chodil do autorizovaného servisu, avšak nikto nemôže od autorizovaného servisu chcieť, aby uznával garancie aj na autá, v ktorých sa "vŕta" niekto iný. Dokonca na toto pamätá aj spomenutá európska legislatíva, podľa ktorej môže (a v praxi to tak aj naozaj funguje) servis/značka vyžadovať od zákazníka dokazovanie, že servisné úkony boli vykonané v súlade so štandardami značky. Ak teda do servisu príde auto s reklamáciou motorickej časti a v servisnej knižke bude poznačený zásah neautorizovaného servisu, je na majiteľovi auta, aby dokázal, že tento úkon spĺňa parametre značky (musí preukázať, že boli použité vhodné konkrétne filtre a olej, že bola vykonaná diagnostika, ktorej výpis musí predložiť atď.).
- boli spomenuté aj úkony počas 1. a 3. prehliadky. No, tu stačí jeden jediný argument - zo ServiceBoxu sa dá stiahnuť plán ODPORÚČANÝCH servisných úkonov pre jednotlivé VIN. Takže rozsah naúčtovaných prác sa dá veľmi jednoducho skontrolovať.
- výmena peľového filtra počas prvých dvoch rokov záruky rozhodne nemôže byť považovaná za únavu materiálu, keďže ide o diel podliehajúci opotrebeniu. Rovnako ako napríklad brzdy, tlmiče a kopec iných častí.

Keď by sme niekde pohľadali iné diskusné vlákna, rozoberali sa mnohé úvahy na servisné témy. Každý z nás má na veci svoj pohľad, ja to všetko vidím aj z tej druhej strany a verte mi, že nie je všetko také jednoduché a zlodejské, ako sa často vykresľuje. Je mnoho ľudí, ktorí využívajú dohodnuté zľavy/benefity v sieti FINAL-CD a čoraz viac pozitívnych ohlasov ukazuje, že to, čo robíme, robíme dobre. Je ale prirodzené, že medzi tisíckami zákazníkov sa nájdu aj nespokojní, hoci sa snažíme, aby tomu tak nebolo...
« Posledná zmena: 17.02.2018 - 06:06:51 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 999
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #18 kedy: 17.02.2018 - 09:29:08 »
Ja dodám iba toľko že keď som si kupoval nové auto tak do nákladov som započítal aj náklady na servisné prehliadky v autorizovanom servise počas záruky. Bral som to ako súčasť ceny a mal som istotu že v prípade reklamácie nebudem mať problémy s nejakým preukazovaním....berte to ako formu poistky...Po skončení záruky si drobné (olej, rozvody, radiator kúrenia, výfuk, predné tyčky...) veci servisujem sám a väčšie (spojka, zadná náprava) ako príde.
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline konry

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 9
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #19 kedy: 17.02.2018 - 09:53:47 »
Chápem že ceny nemôžu byť úplne rovnaké, že sú ovplyvnené rôznymi faktormi, avšak nechápem ako si môžu páni zo servisu zaúčtovať prácu za 2-3 hodiny keď celý úkon trvá jednu hodinu. Čo sa týka tých fitrov že sa môžu vymeniť aj skôr ak sú príliš opotrebené. Lenže práve toto sa stáva nástrojom okrádania. Podľa plánu údržby mám napríklad výmenu vzduchového filtra po 4 rokoch alebo 50.000km. Takže je úplne normálne že mi ho vymenia pri prvej prehliadke a ja len môžem držať hubu? Článok je určený ako varovanie pred okrádaním od servisov. Mojou prvou voľbou bude určite autorizovaný servis ak sa budú ceny aspoň trochu približovať tým ktoré doporučil výrobca. Neautorizované servisy už ponúkajú pravidelné prehliadky so všetkými dokumentmi ktoré k nim patria.

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #20 kedy: 17.02.2018 - 16:37:04 »
Konry, je fajn, že si načal túto tému, hoci nie so všetkým súhlasím o čom píšeš. Čo sa týka tých filtrov, ako aj ostatných dielov nespadajúcich pod záruku, sú presne zadefinované v zmluve. Ono to je vždy o dôvere, ako zákazník - servis, a samozrejme aj naopak. Určite Ťa v žiadnom servise nebudu nútiť, vymeniť ten pelový filter, alebo , že by Ti ho vymenili bez toho, aby si s ním súhlasil. Ja som si už odkrútil dosť servisných prehliadok. Vždy keď som prišiel príjimací technik ma oboznámil s rozsahom zásahu, a dohodli sme sa čo urobiť a čo nie. Keby som nesúhlasil s výmenou filtra, tak mi ho určite nevymania. Neobhajujem značkové servisy, ale mne sa osvedčil.  Nebránim sa neznačkovým, ale zatiaľ ma žiadaen nepresvedčil. Na druhej strane, zo značkových som si vybral, z troch jeden, ktorý mi vyhovuje napriek tomu, že je 65km vzdialeny. Otázka ceny je tiež na debatu. Tesne pred tým ako som predal 207-čku som dal vymeniť predne kotúče + platničky, auto bolo po záruke, rozhodol som sa pre neznačkový servis "doma". Po skončení opravy, som požadoval doklad, vzhľadom k tomu, že auto mám písane na IČO. Chlapík čumel na mňa ako puk, že vraj som to mal povedať hneĎ, lebo ceny by bola úplne kdesi inde. Čiže suma sumárum, keď si zoberiem, značkový servis, odpíšem si DPH, a dám do nákladov, tak by ma oprava fakticky vyšla lacnejšie. Výmena oleja, učtovane 4l, vôbec sa neunúval dať  zbytok oleja na dolievanie. Taktiež cena oleja nebola "internetová" .
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline konry

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 9
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #21 kedy: 17.02.2018 - 17:04:12 »
Veľa ľudí nevie čo presne im majú vymeniť pri prvej garančnej prehliadke. Servisný technik povie toto a toto vymeníme, bude to za toľko a toľko. Chcel som aby boli ľudia oboznámení o cenách a o všetkom čo treba vymeniť v rámci záruky. Tu záruku na filter som myslel tak že keď mi už chcú filter vymeniť po pár tisíc km, teda inými slovami vyžadujú výmenu tak asi s tým filtrom od začiatku nebolo niečo v poriadku.
No ako vravíš, z troch si si vybral iba jeden a práve preto to píšem aby si ľudia vedeli vybrať servis ktorý nezavádza.

Offline Juve

  • ID: 012
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 651
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #22 kedy: 17.02.2018 - 22:42:07 »
Treba si v prvom rade preštudovať servisnú knižku ...teda aspoň ja tam  mám presne rozpísané čo sa má meniť po koľkých najazdených kilometroch a rokoch. Riadim sa podľa toho a prípadnú prácu navyše dohodnem s prijímacím technikom pri odovzdaní auta do servisu alebo ju vyžadujem konzultovať telefonicky aj s vyčíslením doplatku. Podobne ako píše Pacho...za 13 rokov servisovania služobných áut tento systém funguje úplne v pohode a nestalo sa mi že by vymenili na aute niečo mimo dohodnutého rozsahu.

Ad: ceny za autorizovaný servis Peugeot
Podľa mňa sú tie ceny európske a ako fleetový zákazník som s nimi ako tak zmierený ba dokonca v porovnaní s inými prémiovymi značkami /napr. s trojcípou hviezdou alebo  modrobielou vrtuľou/ aj celkom spokojný .
Na druhej strane chápem aj to ,že sa bežnému užívateľovi možno zdajú trošku neprimerané k slovenskej životnej úrovni ,ale to je skor problém tak trošku politický ku ktorému sa na tomto fóre nechcem vyjadrovať.
Peugeot 508 SW RXH 2,0 BlueHDi 133kw r.v 2016
Peugeot 508 SW Allure 2,0 HDi 120kw r.v 2013

Offline TomasARN

  • ID: 134
  • Riadny člen
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 443
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #23 kedy: 17.02.2018 - 23:05:17 »
S tymi filtrami je pravda, ze ak narazis na horsieho technika, tak da vynenit aj to co nema. Aj mne sa stalo, ze ma v Peugeote presviecal, ze po 20 000 musim menit vzduchovy a pelovy filter, az na moje upozornenie, ze v servisnej je interval 40 000 povedal, ze to nevymenia. Inak by som viac platil. Uz to ale robim ja a filtre kupujem za mensiu sumu ako ma autorizak, tak menim cca po 20 000

Offline Jirko Lala

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 5
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #24 kedy: 20.03.2018 - 10:19:32 »
ahojte. kupil som si novu 308 SW vo Final-CD a chcem sa spytat, ci sa oplati priplatit si za Peugeot optiway tu "pravidelnu prehliadku 36 mesiacov/70 000km" za 245eur. a este plati stale tieto ponuky na final-cd ako zmluvny partner klubu? sory za spam. len rozmlyslam ci sa to oplati. vid aj ceny servisnych prehliadok co sem dali vyssie (ci su cca take ako uvedene). btw prvu servisnu prehliadku mam zdarma (dohodnutu s dealerom).

Od dnešného dňa boli pre riadnych členov dohodnuté nasledovné benefity:
- Zľava na NOVÉ alebo PREDVÁDZACIE vozidlá = individuálne cenové ponuky budem riešiť ja, garantujem vždy najvýhodnejšiu dostupnú cenu
- Olejový servis za 99 EUR = značkový olej + všetok potrebný materiál + práca
- Zľava 10% na originálne náhradné diely = plošná zľava 10% alebo akciová zľava podľa sezonality a dostupnosti rôznych akcií. Nevieme kombinovať s inými akciovými ponukami (napr. Každý vek má svoje výhody atď.)
- Zľava 15% na prácu = plošná zľava 15% na mechanické a elektrikárske práce, zľava sa počíta zo štandardných cenníkov. Nevieme kombinovať s inými akciovými ponukami (napr. Každý vek má svoje výhody atď.). Zľavu nie je možné uplatniť na karosárske práce.
- Spoluúčasť 0 EUR pri poistných udalostiach = pri poistných udalostiach v hodnote viac ako 2000 EUR zaplatíme spoluúčasť za zákazníka. Platí pre spoluúčasť vo výške 2% alebo 5%.
- Bezpečnostná kontrola za 1 EUR = každý riadny člen má nárok na 1 (slovom jednu) bezpečnostnú kontrolu ročne. V rámci tejto kontroly overíme funkčnosť bŕzd, tlmičov, stieračov, osvetlenia, akumulátora...

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #25 kedy: 20.03.2018 - 11:39:34 »
Objavil som zdroj prezentovanej sumy 245€ a musím žiaľ skonštatovať, že v cenníku je použitá veľmi nešťastná formulácia. V cene 245€ zákazník naozaj získa pravidelné prehliadky po dobu 3 roky alebo 70000 km, avšak pôvodná 4-ročná predĺžená záruka (alebo 80000 km) sa tiež skráti na 3/70000. Takže takto...

Neviem nič o zmene partnerstva medzi Peugeot-Clubom Slovakia a spoločnosťou FINAL-CD, takže dohodnuté benefity sú pre riadnych členov naďalej v platnosti.
« Posledná zmena: 20.03.2018 - 11:41:33 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Jirko Lala

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 5
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #26 kedy: 20.03.2018 - 13:08:25 »
inak ak si kupite auto v akcii, tak zaruka je iba 2 roky, ale zase neobmedzene kilometre. a tie ceny optiway sa nedaju kombinovat  :D
inak naozaj musim na prvu prehliadku po 6 mesiacoch?
« Posledná zmena: 20.03.2018 - 13:09:40 od Jirko Lala »

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.392
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #27 kedy: 20.03.2018 - 13:33:48 »
Vitaj v klube.
Len doplním že benefity od partnerov klubu má možnosť využívať riadny člen klubu, nájdeš to aj v príspevku konkrétneho partnera.
https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,1844.0.html

Ako sa stať riadnym členom sa dočítaš na  www.peugeotclubslovakia.sk
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #28 kedy: 20.03.2018 - 14:30:01 »
Jirko Lala, bez akcií sa dnes predávať nedá. Bežná akciová ponuka v sebe zahŕňa predĺženú záruku na 4 roky alebo 80 000 km. V rámci akcie "7 dní Peugeot" alebo počas individuálnych ponúk sa väčšinou cena výraznejšie zníži aj "vďaka" tomu, že sa odoberie z auta predĺžená záruka, ktorá niečo stojí (pre tých, ktorí by si chceli rýpnuť - cena sa zníži výraznejšie ako je hodnota samotného Optiwayu). Predĺžiť záruku vie zákazník kedykoľvek počas trvania pôvodnej záruky resp. opätovne predĺžiť záruku počas trvania predĺženej záruky. Žiadna iná značka okrem Peugeotu a Citroenu takúto možnosť neponúka, z tohto pohľadu považujem nastavenie služby Optiway za veľmi proklientské.

Optiway ako služba pozostáva z predĺženej záruky, pravidelných prehliadok alebo fullservisu. Každá kategória má svoje pravidlá, kombinovať sa dajú!

Prehliadka vozidla po 6 mesiacoch pozostáva z vizuálnej kontroly mechanických častí, nejedná sa o klasickú servisnú prehliadku. Tá je naplánovaná po roku používania alebo najazdení určitého počtu km (závisí od motorizácie).
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Servisna prehliadka
« Odpoveď #29 kedy: 20.03.2018 - 15:39:55 »
ja mam na 308 II, postupne predĺženú záruku až na 5 rokov a tušim 100 000km. Prene som to nerátal, dal a dostal. Ale čo si spomeniem, vymenili mi zadne brzdove svetlo, ľavu smerovku v zrkadielku, pomocný spojkový válec, obe predne kľučky....... Zrejme nie som v pluse, ale určite neľutujem doplatenie zaruky, už len kôly spokojnosti.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw