Autor Téma: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...  (Prečítané 17148 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #30 kedy: 22.01.2015 - 22:00:55 »
Citácia: "pavol2078"
Marcel kazdemu je tu ukradnute kolko si dala lebo nedal za svoje auto ... Hovorme k veci a nie odveci
toto som nepochopil ale nevadi. moje prispevky hovoria o mne a mojich nakladoch.  mna ini nezaujimaju ani ich efektivna jazda. ak by si pozorne cital moje prispevky, tak by si si vsimol ze 1.5dci ma pasivnu regeneraciu a nepouziva eolys a podobne srakory.
ja spravim s autom cca 30.000 a druhe auto cca 25.000 km. obhajujem seba anie ostatnych a ich vyhodnost diesla.
tymto potvrdzujem slova falca.

moje dalsie auto bude benzin. a celkom sa tesim, kedze mi nenapadne zacina klesat najazd km.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.403
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #31 kedy: 22.01.2015 - 22:15:24 »
Citácia: "CiNiC"
A keď už by sme chceli zabrdnúť do tej EKO roviny, že dÝzle majú nižšiu produkciu CO2 ako benzíny tak prečo sa nikde nerieši produkovanie NOx a pevných častíc, ktoré sú pre ľudí škodlivé oveľa viac a priamo?

Riešia sa aj pevné častice a na benzíne  :mrk .
http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000611/ ... cky-filter

Citácia z článka nižšie:
Predstava o čistote benzínových motorov je totiž len mýtus.
http://auto.pravda.sk/novinky/clanok/30 ... ve-motory/
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 508GT sedan 2.0 HDI, 133kw, 2015 čierna Perla Negra.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006,   predané.
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline pastorek

  • ID: 002
  • ----
  • Expert
  • *
  • Príspevkov: 1.209
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #32 kedy: 22.01.2015 - 22:44:11 »
Citácia: "Marcel00"
klincek po hlavicke si netrafil, lebo nevies kolko som za nove auto zaplatil :P
jedna vec je kupna cena a druha vec je realna kolko som realne vydal. ;)

takze klincek aj kladivko si odloz zatial :D

Myslel som že sa bavíme všeobecne a nie konkrétne o tebe.  Hocikto môže tvrdiť že kúpil nové auto za hubičku a preto sa mu niečo oplatí no realita môže byť niekde úplne inde.
Jena vec je baviť sa o technických veciach, druhá o ekonomických a tretia sú tvoje rozprávky. Nepodsúvaj svoje názory ako všeobecnú pravdu. Ak si všimneš tak sa do debaty zapojilo pár rozumných ľudí tak čítaj a uč sa lebo nič nie je čierne alebo biele.

Citácia: "Marcel00"
... moje prispevky hovoria o mne a mojich nakladoch.  mna ini nezaujimaju ...
Tak radšej nič nepíš, nepochopil si tému.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.179
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #33 kedy: 23.01.2015 - 09:10:33 »
Citácia: "Falco"
Ja osobne som bol vzdy zvyknuty na diesel, aj ked teraz mam uz druhe benzinove auto. A pravdepodobne dalsie auto bude zase nafta. Avsak zacina sa mi zvysovat najazd km a pokial za 3 roky s tym autom spravim 150 000km a vyhodim ho tak nemam dovod sa vyhybat nafte. Ale naftove auto nie je na kratke trasy na 10km do prace a behacky po meste s najazdom 5000km rocne. Potom su len prispevky o tom ako sa tie auta kazia. Vsetko je to o tom na co je ktora technologia urcena. Nebudem predsa pozerat TV stale na mobile ked mozem mat 100cm telku. A nebudem telku nosit do mesta vo vrecku ked mozem mat mobil.

To je super. Ale stále je to o tom, že pokiaľ by si si kúpil benzínové auto s rovnakou alebo nižšou nadobúdacou cenou, tak máš oveľa vyšší komfort.
Respektíve mi teda skúste napísať v čom spočíva výhoda kúpy diesla oproti benzínu - okrem šetrenia na palive ?

Offline manko

  • ID: 047
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 743
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #34 kedy: 23.01.2015 - 09:23:32 »
V čom spočíva ten oveľa vyšší komfort u benzínu ? :)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2,0 TDi 103kw 2013
Peugeot 207 1,4 VTi 70kw 2009
Peugeot 406  2,0 HDi 80kw RHZ Modrá 444 000 km 5,3 L / 100

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #35 kedy: 23.01.2015 - 09:28:04 »
minimalne v tom ze motor je kultivovanejsi, tichsi, ziadne vibracie, v zime ti odpada riziko problemu so startovanim,
menej trpia napravy vzhladom na vahu motora, narocnejsi servis a udrzba jak po financnej tak po fyzickej stranke nevynimajuc :) = zivotny komfort

diesel ma ako Falco pisal zmysel len pre dlhsie rocne najazdy aspon tych 20-30t km a viac.
ostatne z hladiska koncepcie ma nenapada (snad len lepsia dynamika jazdy v nizkych otackach) :mrk
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.179
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #36 kedy: 23.01.2015 - 09:33:24 »
Presne.  :yes

Offline manko

  • ID: 047
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 743
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #37 kedy: 23.01.2015 - 09:38:32 »
Tak to ja môžem kľudne ostať pri nafte . Tie moderné vysávače mne osobne moc nesedia :D ... Pokiaľ má človek diesel v normálnom udržiavanom stave tak sa nemusí báť že mu nebude štartovať . A namáhanie náprav no pravda ale naše cesty tomu viac pomôžu ako motor :D  Ale keď sa bavíme o nových autách tak moderný diesel v podobe 1,6 100kw a podobne tak to radšej benzín aj keď už ani poriadny benzín sa pomaly nebude dať kúpiť . :(
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2,0 TDi 103kw 2013
Peugeot 207 1,4 VTi 70kw 2009
Peugeot 406  2,0 HDi 80kw RHZ Modrá 444 000 km 5,3 L / 100

Offline vlado222

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 73
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #38 kedy: 23.01.2015 - 13:31:58 »
A ešte taka mala otazka na vyhrievanie zadneho skla idu 2 kable myslim preto sa aj pytm :nech na tie stačí zapojiť tú ledku s žiadaným odporom a mala by svietiť pri prebiehajúcej regenerácii
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 407 1.6 hdi 80kw Fap on 2004
Passat 1.8 T 1997

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.179
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #39 kedy: 23.01.2015 - 13:34:21 »
Skôr by som to dal na vyhrievanie zrkadiel, to sa zapína spolu s výhrevom zadného okna. LEDku dať za zrkadlo do štrbiny aby si ju mal stále na očiach... či?!

Falco

  • Hosť
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #40 kedy: 23.01.2015 - 13:38:47 »
Citácia: "CiNiC"
To je super. Ale stále je to o tom, že pokiaľ by si si kúpil benzínové auto s rovnakou alebo nižšou nadobúdacou cenou, tak máš oveľa vyšší komfort.
Respektíve mi teda skúste napísať v čom spočíva výhoda kúpy diesla oproti benzínu - okrem šetrenia na palive ?

Ja Ti dam taky priklad, ze mam kamarata, ktory si kupuje kazde 3 roky novy Touareg 3.0 tdi. Cena a pod. neriesim, riesim len to, ze je to benzin. Prakticky to kupuje na firmu, na 3 roky na leasing. Za tie 3 roky na tom aute spravi kludne aj 600 000km (videl som osobne). Neustale jazdil do Holandska, Francuzska a tak dalej. Preco prave diesel je tu jednoznacne:
- nizka spotreba - 6 az 8 litrov
- vysoky dojazd nad 1000km
- silny vykon pre pripadne vozenie tovaru kedze sem-tam do auta nalozil kludne pol tony

Ostatne vyhody skor vyplyvaju z triedy a ceny auta. Kazdopadne tym chcem povedat, ze za tie 3 roky ma velmi male sance, aby sa nieco pokazilo a ked sa pokazi ma to v ramci zaruky opravene. 600 000km by dnesny ultra super moderny benzinovy motor neprezil :) teda ak by to nebol nejaky osemvalec a pod., ale tu zase by spotreba nebola 8 litrov, ale 18 litrov co je nepredstavitelne. Taktiez by sa tym znizoval aj dojazd na plnu nadrz co pri ceste kedy musis spravit 3000km za 2 dni je dost podstatny faktor. Tym padom aj odpadava nejaka prestavba na LPG kedy by chudak musel tankovat skoro kazdych 300km.

Celkovo tymto chcem povedat moj nazor, ze ked dieslove auto, tak nove, vylagrovat to co najviac pocas zaruky a potom za velmi smiesny peniaz predat nejakemu trotlovi co si to kupi kvoli spotrebe ;) (a tym narazam na par miestnych trotlov co si takto kupuju 200 000km natocene auta, ktore niekto preda lebo su to sroty a oni si ich kupia lebo usetria 0.5l/100km na ich ceste dlhej 10km do prace).

Preco ja chcem ist zase do diesla je dovod, ze ked mam spravit uz len 600km za den ako nedavno, ze rano o 4 letim z TT do PB, potom hned do BA a zase do PB a potom do TT a musim preto 3x tankovat a zdrziavat sa je blaznovstvo. Aj ked to nie je jediny dovod. Kupit pomerne novy diesel, bavime sa o r.v. 2011 a viac s najazdom do 120 000km kedy si ho po kupe zoservisujem, teda vymenim rozvody, vsetko skontrolujem a dam do pucu, aby do 200 000km mi sluzilo bez namahy a ked sa zacnu prejavovat problemy, ktore su spojene s dieslom tak auto pojde na predaj.
Zase mi je aj luto drat 406tku na taketo vylety. Stale je to sice lepsie ako obcasne jazdenie po meste, ale o chvilu to auto natoci tolko km, ze jeho hodnota padne na 2eura aj ked po technickej stranke bude stale v top stave kedze sa o auto dost precizne staram (vymena oleja 8000 - 10000km a zaroven vzdy aj vymena oleja v prevodovke aspon raz do roka, idealne 2x). Ale trpia dalsie casti auta co ma mrzi, hlavne ked vidim ake auta su na trhu, preto by som toto rad zachoval a na "otrocenie" zodral ine auto.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.179
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #41 kedy: 23.01.2015 - 13:45:25 »
To je všetko pekné ale podnikateľov a FIREMNÉ autá sem neťahajme. Mńa by skôr zaujímal dôvod, prečo si niekto kúpi OSOBNÉ auto pre vlastnú potrebu v naftovej motorizácii...   :tmi

Falco

  • Hosť
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #42 kedy: 23.01.2015 - 13:49:02 »
Ale on to ma osobne auto pre vlastnu potrebu :) len to ma na firmu. Nacestuje tolko, lebo si uziva zivot a moze si to dovolit. Ja som napriklad planoval jeden "trip" ktory by bol cca 12 000km. Jednoznacne by som to riesil naftovym autom aj ked by som riskoval, ze poruchu mozno neodstranim. Ale ked mam tieto km spravit za povedzme 3 tyzdne, tak riesim aj spotrebu a aj dojazd na nadrz a pod. kedze si napriklad neviem predstavit na takej trase kazdych 300km tankovat LPG, pripadne v pasme gazy hladat pumpu :D
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.179
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #43 kedy: 23.01.2015 - 13:56:18 »
Ale toto sú extrémy. A auto "na firmu" nie je moje vlastné, čiže "OSOBNÉ" auto. Je to úžitkáč aj keď len na papieri. Vidím to aj u nás vo firme, kde sa kupujú koncernové "theedeeiiii" pred smrťou a potom sa do nich behom roka-dvoch nasype toľko, že by sa zaplatilo nové auto.

Bežný človek takéto veci nerieši. Ide mi o to, prečo keď Jano, Fero, Mišo, Jožo v šenku rozoberajú čo si kúpia tak prvá voľba bude dÝzl lebo to kua nič nežere a sú to držáky a pozri sused má Koktávku a nič tam nedáva len olej a gumičky na stierače.
Potom kúpi stočenú mrdku, ktorá má 90% komponentov okolo motora pred smrťou, dá ju ešte načipovať a následne "šetrí" 1€ na 100km pričom na konci tunela čaká bloček z registračnej pokladne za generálku motora.

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: Diskusia k FAP a podobným "ekonezmyslom"...
« Odpoveď #44 kedy: 23.01.2015 - 14:41:32 »
tak veru...lebo tie >5rocne mrdky uz niekto vyhonil pred nami v DE,FR,NL a preto je to lacne a preto to jozoferojanomiso v senku ochotne kupia so 120tkm na tacho... a potom placu :D

pre rypalov: honiť, -í, -ia nedok. (1. (koho, čo) naháňať, preháňať, prenasledovať, stíhať, chytať)  :smoke
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.