Autor Téma: Dorobenie predných senzorov  (Prečítané 8217 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline samuel308

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 333
Dorobenie predných senzorov
« kedy: 12.06.2021 - 20:42:05 »
Dobry vecer viem dorobit predne senzory na 2008 je tam pripravená kabelaz ako na 308 starej 2009 alebo nie ?

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #1 kedy: 12.06.2021 - 20:52:55 »

  a čo tak sa zohnúť / zdvihnúť auto a pozrieť sa osobne ? lebo môžu byť , alebo aj nemusia . u PSA sa nikdy nevie

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #2 kedy: 13.06.2021 - 09:26:25 »
Ak aj senzory dorobis, pravdepodobne ich budes musiet manualne zapinat a vypinat a nemusia fungovat "automaticky". Seriozne samuel, predaj tie auta a kup si take, co to uz vsetko ma. Doba, ked sa dorabalo je uz davno prec a taketo bastlenie akurat znizuje hodnotu auta.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline samuel308

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 333
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #3 kedy: 13.06.2021 - 21:29:23 »
Sir Oliver preco mali niektoré modely pripravu a niektoré nie ?

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #4 kedy: 14.06.2021 - 15:23:18 »
... pretože sa v niektorých verziách neoplatilo vyrábať dvojakú kabeláž, ale keď prišla doba šetrenia, tak sa predsalen rozhodli neplatiť zbytočné peniaze za slepé výhybky káblov... Lepšie to vysvetliť neviem.

Apropo, využijem túto tému na takéto zamyslenie... Pracujem s ľuďmi vyše 15 rokov... Stretol som ľudí, ktorí pôsobili ako podivíni, ale zle som ich odhadol a nakoniec to boli zaujímavé osobnosti. Stretol som aj ľudí, s ktorými by som na prvý pohľad išiel večer na pivo, ale akonáhle otvorili ústa, banoval som, že som sa snažil... Boli aj takí, čo boli múdri ako rádio Jerevan, ale boli to teoretici, ktorých ego sa pohybovalo niekde medzi Jupiterom a Uránom. Boli aj ľudia, ktorí sa nechali poučiť, pretože pochopili, že ich požiadavky nie sú reálne. Iní to nepochopia asi nikdy...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #5 kedy: 14.06.2021 - 18:13:10 »
a dá sa to skrátiť - lidé jsou rúzní, povětšine hovada!

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #6 kedy: 14.06.2021 - 18:18:26 »
To povedal Švejk, ale platí to aj po storočí, najmä v tejto zvláštnej dobe...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #7 kedy: 14.06.2021 - 18:57:27 »
A toto sa mne na týchto stránkach páči  :D :D
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #8 kedy: 15.06.2021 - 07:01:00 »
Viete, páni, ja som si fakt naivne myslel, že sa doba, kedy sa tu stretávali kamaráti, môže vrátiť. Aj "vďaka" sociálnym sieťam však táto stránka prežíva klinickú smrť...

Pred pár rokmi, keď tu frekvencia príspevkov bola násobná, by také príspevky, aké sem hádže samuel308, zostali nepovšimnuté. Dnes sa pomaly tlapkáme po pleciach, že sme radi, že sem ešte niekto zavíta.

Mám to tu rád, mám rád ľudí odtiaľto... Ja len, že kvalita by mala prevyšovať nad kvantitou. Rád zodpoviem hocijakú otázku aj samuelovi308, ale mne to začína pripadať, že si tu z nás niekto robí srandu. Nebolo by to prvý ani posledný krát...

Ak to tak nie je, úprimne sa ospravedlňujem. Ale z Peugeotu sa RollsRoyce skrátka spraviť nedá...
« Posledná zmena: 15.06.2021 - 07:03:53 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.161
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #9 kedy: 15.06.2021 - 07:35:13 »
Ale z Peugeotu sa RollsRoyce skrátka spraviť nedá...

Pff. Stačí kúpiť tú Goddess figúrku a rázom je z obyčajného francúza aristokrat...  :D :clap

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #10 kedy: 16.06.2021 - 16:51:12 »
dve poznámky mimo misu
boli časy, že sa uživil DDR časopis der dojče štrássenfrkér, kde bola kopanávodov ako "dorobiť" východoeurópskym holátkam kadwečo.
dnes už nie je auto hračkou pre otcov rodín, ktorí sa v nedeľu predpoludním schádzali pri garážach a otvárali kapoty, viedli reči ký mamy navarili obed a poslai po hlavách rodiny.
a môj pohľwad sa zmenil nielen vyššie napísaným, ale ajvekom, kedy už ani skrutka M10 nie je uchopiteľná do prstov, už by som anin toho trabiho nemohol vylepšovať. už idem po aute s asistentami, premýšľam o f500e, to vraj vyberiezákrutu aj bez vodiacich čiar :-(
(
t=573s) petroheadi, nepozerajte.

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #11 kedy: 16.06.2021 - 19:53:25 »
Nejde o dorabky ako take. Ide o to, ze dnesne auta (tj poslednych cca 10 rokov) su postavene tak, ze tam uz nedorobis takmer nic a vsetko bude v konecnom dosledku len nejaky kompromis. Pri tych mnozstvach referencii tam nemusis mat "plny" kablovy zvazok, nemusis mat k tomu RJ, nemusi byt SW a vsetko so vsetkym moze suvisiet.

1. Priklad tych senzorov sme mali debatu s predajcom a veducim servisu - ze sem tam sa objavia ludia co to chcu dorobit, lebo boli lakomi si to objednat. Jasne, vieme dorobit, ale nie je to zadarmo a co je hlavne, ze sa to neda dokodovat do niektorych modelov, takze musia vyviest fyzicky vypinac, ktorym senzory zapnes a pocas jazdy zase vypnes, lebo ti budu piskat stale.
Pri zadnych kamerach bezna vec, ze tam nie je pripravena kabelaz a dorabat to je rozobrat pol auta a znovu kompromis pri zobrazeni, lebo to jednotka nevie spracovat ked je to nejaky aftermarket.

2. Dorobenie tazneho - uplne bezna vec, ktora sa robi aj dnes ale ma hned niekolko drobnosti:  Ked to ide z vyroby, tak auto ma trailer assist, moze mat nejaky system stability privesu a pri zapojeni akehokolvek zariadenia do zasuvky automaticky odpoji senzory.
Ked ho mas z druhovyroby, tak vsetko ti fungovat bude, ale tie funkcie tam nebudu a senzory musis vypinat rucne, lebo ti za chvilu auto vyhodi chybu a poruchu senzorov.
U niektorych modelov skodovky(iba ta je v tomto tak uchylna) dokonca ak si clovek nepriplati opciu predpripravu tazneho, tak v TP bude mat pri taznom 0 a nikdy tam tazne legalne nezapise a ako bonus dostane mensi chladic motora - lebo vsak nebude tazne, nebude ani zataz a staci aj mensi.

3.Chces dorobit alarm - nuz, bez externeho zdroja tazko, lebo cokolvek pripojis na priamo na baterku do polhodiny mas chybu akumulatora a nenastartujes. Plati typicky pre kamery alebo aj plasicky kun a podobne ak to ma byt trvale napajane.

Napriklad dnes su auta vybavene vdaka AEB kamerami, ktore vyhodnocuju bezpecnostne podmienky. Ak ma auto priplateny aj ACC,tak ma auto radar a tak ten safety SW je naprogramovany na sucinnost oboch zariadeni. Ked ACC nie je, je len kamera a je tam uplne iny program a chova sa to uplne inak. Ako vravim toto plati pri roznych vybavach rozne a este sa to lisi aj napriec vyrobcami, technologiami a podobne.



Co tym cele chcem povedat - do auta si treba konfigurovat vsetko co by som chcel a necakat, ze to neskor dorobim, lebo to na 90% nepojde, nepojde tak akoby to bolo z vyroby, nebude to lacne. Ak kupujem jazdene auto, tak sa zameriam na to aby uz malo vsetko co chcem, lebo znovu to iste.



Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #12 kedy: 16.06.2021 - 20:22:36 »
Presne tak, RTG... Človek by neveril, čo si taký predajca vypočuje pri rozhovoroch. Už som dokonca počul požiadavku, aby na pneumatikách boli 3 "pásiky", lebo to je lepšie (nie, Adidas v tomto nehrá žiadnu rolu). Na otázku "v čom?" som dostal odpoveď "lebo to kamaráti povedali". A časom sa človek stane buď totálne imúnnym voči takýmto argumentom alebo ho štvú stále viac a viac.

Za svoju predajcovskú kariéru som odovzdal takmer 4000 nových áut rôznych značiek a pri každom jednom som mal pocit, že som zákazníkovi dobre poradil s vyššou výbavou, pomohol s lepšou cenou, dokonca prehovoril na iný model, ako pôvodne zamýšľal. Všetko je to o prístupe a rovnaký meter som použil aj pri sebe, keď som objednával Mazdu. Vedel som, že chcem 2.5 benzín a čo najvyššiu výbavu, aby som nemal pocit, že mi niečo chýba. A aj keď som trochu dlhšie čakal (na odporúčanie kamaráta predajcu z tejto značky), oplatilo sa a doma mi stojí maximálna možná výbava, do ktorej už nie je čo doobjednať za cenu, ktorú nemôžem zverejniť, ale 508 by som nemal ani v Social Edition.

Ak to doteraz tak nevyznelo, mal som v úmysle poradiť všetkým diskutujúcim, že sa neoplatí šetriť v zmysle "dorobím neskôr". Dnes, keď je auto považované za spotrebný tovar (akokoľvek toto slovné spojenie nemám rád), sa dodatočné investície na zostatkovej cene nikdy neodzrkadlia a v momente, keď si ho človek "doupravuje", začína pomaly uvažovať nad jeho výmenou...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #13 kedy: 16.06.2021 - 20:56:30 »

   to RTG

   všetko je to OK čo píšeš , iba že si zabudol na dve podstatné veci

   prvá - predvádzacie vozidlo je najčastejšie v základnej výbave . ( občas o stupienok vyššie ) nikdy full alebo aspoň blízko tomu .

   druhé - peniaze . aký je rozdiel medzi základnou a full výbavou pri 301 - ke ?
 
   ja keď som moju 301 - ku objednával tak senzori alarm a navigácia boli za príplatok 3000 € ... a tým myslím že som vysvetlil prečo si občas niekto z nás chce niečo dorobiť alebo presnejšie povedané doplniť k výbave . ja osobne mám napríklad aj také veci dorobené , ktoré 301 ani vo full full výbave nemá . a plánujem s tým pokračovať ....

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Dorobenie predných senzorov
« Odpoveď #14 kedy: 16.06.2021 - 21:02:07 »
Dovolím si oponovať... Predvádzacie vozidlá máme v drvivej väčšine v najvyšších stupňoch výbavy. Ak ti niekde predajca ukáže holé-bosé auto, nechápem, ako chce zákazníkovi ukázať, čo všetko to auto vie... Z takej predajne by som išiel preč a vyhľadal by som takú predajňu, kde berú predaj naozaj vážne, prípadne ako hobby, keď sa interne pretekajú, kto predá väčšiu chuťovku... Na lacné autá nepotrebuješ obchodníkov, stačia predavači, čo ho nablokujú ako na kase...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29