Autor Téma: On-line konektivita Peugeot  (Prečítané 11977 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #15 kedy: 07.01.2021 - 20:22:42 »
To Modzilo: Už chápem. Úplne bez káblov je bezdrôtové nabíjanie a wifi prenos. Problém je, že nie každý si dokúpil do auta Qi nabíjanie a v podstate len hi-end smartfóny sa dajú v súčasnosti bezdrôtovo nabíjať. Pravdou ale je, že telefón v režime wifi hotspot sa rýchlejšie vybíja, takže nabíjací kábel treba niekedy pripojiť. Na nabíjanie však stačí bežný kábel. Na prenos dát už treba použiť kvalitný, dobre tienený kábel. Napríklad, Peugeot odporúča používať iba tzv. originál káble. Dokonca, kdesi bolo uvedené, že dĺžka by mala byť max. 0,5 m. Aby mne fungovalo prepojenie smartfón - Android auto používam káblik s dĺžkou len 0,25 m a aj tak sa niekedy neviem k autu pripojiť.
To Stano36: Čo konkrétne nedáva zmysel, nech to opravím.
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline Stano36

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 85
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #16 kedy: 07.01.2021 - 21:03:26 »
Napríklad, v mojej 2008 SUV budem telefón nabíjať z ľavej zásuvky USB-C určenej len na nabíjanie a do pravej USB-A bude trvale zapojená tá vecička zabezpečujúca wifi konektivitu medzi smartfónom a infotainmentom auta.
Ak už mobil nabíjaš si pripojený káblom načo bezdrôtový prenos ?
Peugeot 2008 Allure 1.5 BlueHDI 96kW EAT8
r.v. 2023

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #17 kedy: 07.01.2021 - 21:17:27 »
Na prenos dát už treba použiť kvalitný, dobre tienený kábel. Napríklad, Peugeot odporúča používať iba tzv. originál káble.

... nie len Peugeot, všetci... V už spomenutej Mazde mobil ani len nespáruješ, kým nemáš origo kábel...

Ale podstata mojich otázok bola presne o tom, že načo bezdrôtový AndroidAuto, keď budeš musieť telefón aj tak nabíjať? Alebo inak - načo vymýšľať s nejakou smart krabičkou, keď sa kábla v praxi aj tak nezbavím? Trochu mi uniká pointa takéhoto riešenia... Lebo zapájať takúto káblovú "elektráreň" na palubovke mi príde trochu kontraproduktívne, keďže doteraz aj AndroidAuto aj nabíjanie fungovalo/funguje cez jeden a ten istý kábel... Ale hovorím, možno mi niečo uniká...
« Posledná zmena: 07.01.2021 - 21:18:30 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #18 kedy: 07.01.2021 - 22:30:48 »
Je to ako doma. Prídem domov, telefón sa automaticky pripojí na wifi z routra, ale na nabitie musím pripojiť kábel, teda pokiaľ nemám doma bezdrôtové nabíjanie. V aute sa telefón automaticky spáruje cez wifi s autom podobne ako cez bluetooth, teda odpadajú problémy s pripojením cez kritický dátový kábel. Jasné, že batéria mobilu sa rýchlejšie vybíja, ale ak nejdem na dlhšiu trasu, nemusím hneď telefón nabíjať. A keď už musím, tak fungovanie nabíjacieho kábla je bezproblémové. Tá krabička by mohla byť riešenie, kým autá nebudú mať zabudovanú wifi konektivitu z výroby. Pre mňa by bolo toto riešenie plusom, aj keď by som musel niekedy mobil v aute pripojiť do nabíjacej zásuvky. Teraz je to tak, že sa posadím do auta, naštartujem auto, zapojím dátový kábel z pravého USB-A do telefónu, a čakám, kým sa telefón prepojí s autom cez Android Auto. Často sa prepojenie nepodarí, na obrazovke hlási chybu prepojenia, vytiahnem káblik zo zásuvky, nepomáha, vypnem motor, naštartujem, niekdy sa to prepojí a niekedy nie. Potom ma to už naštve, dám telefón do držiaka a navigáciu sledujem cez displej telefónu. Možno je problém v kábli. Už ma ale nebaví kupovať a skúšať ďalšie. Na Slovensku sa dajú kúpiť aj kvalitné káble (sú kvalitné, lebo sú drahšie?), ale sú často najmenej 1 m dlhé. Nepraktické a hrozia problémy s prenosom kvôli dĺžke. Na čínskych e-shopoch sa dajú kúpiť aj 15cm káble, ale kvalita nie je zaručená.
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #19 kedy: 07.01.2021 - 22:51:38 »
Viem, čo chceš povedať... Ja osobne by som to tak síce nikdy neriešil, ale ak ti také riešenie vyhovuje, prečo nie?!

Mňa by na tom celom neskutočne vytáčal "neporiadok" na uhľadenej palubnej doske - na jednej strane krabička alebo minimálne káblik z nej, na druhej strane nabíjací kábel... Fuu, toto by moje oči nedali  :D radšej jeden kábel na obe funkcie tak, ako doteraz. Ale to som ja, pre mňa za mňa, nech ľudia aj BTC ťažia v aute...  ;D
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #20 kedy: 08.01.2021 - 11:07:05 »
... doplním k téme novú informáciu: rozšírená konektivita sa týka vozidiel predovšetkým z modelového roku 2021, čiže výroba cca od 10/2020... Sú však aj výnimky a platiť to môže aj pre niektoré kusy z roku 2020. Po nahodení VIN na uvedenú stránku Vám systém ukáže, či auto je kompatibilné s týmto upgradeom alebo nie.
« Posledná zmena: 08.01.2021 - 12:23:06 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #21 kedy: 08.01.2021 - 15:35:13 »
teraz som narazil na https://cplay2air.com/

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #22 kedy: 08.01.2021 - 17:44:16 »
Samé chvály na tento výrobok :clap. Nevyzerá však, že by ponúkali ekvivalent, ktorý by fungoval s Android smartfónmi.
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #23 kedy: 24.03.2021 - 10:27:18 »
AAWireless hardvérový kľúč na bezdrôtové prepojenie mobilu s autom cez Android Auto už predplatitelia dostávajú (https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/). Vraj spokojnosť. Vyzerá, že to funguje aj s rádiami v pežotoch. Telefón, trebárs vo vrecku, sa prepojí cez AA s autom do 30 s. Cena však momentálne stúpla zo 65 na 75 € (dodanie až 06/2021), pretože kvôli nedostatku pôvodných čipov na trhu museli prejsť na drahší.
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #24 kedy: 24.03.2021 - 16:09:42 »
dnešný up-date: naskočil mi Android 11, skúšal som bezdrôtový AndroidAuto, ale podľa predpokladov nejde. "Chyba" bude na strane auta, ktoré potrebuje niečo ako zmieňovaný SmartLink hardvér.

Celkom by ma zaujímalo, ako to funguje, ak to funguje (výpadky, rýchlosť odozvy atď.) v nejakom aute, ktoré to dokáže...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #25 kedy: 24.03.2021 - 17:02:42 »
Ja som to pochopil tak, že na prvé nakonfigurovanie prepojenia AA wireless musí byť mobil pripojený k autu cez bluetooth a USB kábel. Pre ďalšie pripojenia už stačí WiFi (5 GHz) a BT. Ak rádio nemá vstavanú wifi konektivitu (čo doterajšie peugeot autá nemali), tak sa musí do komunikačnej USB zásuvky auta zapojiť vhodný dongle (viď vyššie).
Modzillo: Ani tak ti to nefungovalo?
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.161
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #26 kedy: 24.03.2021 - 17:32:42 »
dnešný up-date: naskočil mi Android 11, skúšal som bezdrôtový AndroidAuto, ale podľa predpokladov nejde. "Chyba" bude na strane auta, ktoré potrebuje niečo ako zmieňovaný SmartLink hardvér.

Celkom by ma zaujímalo, ako to funguje, ak to funguje (výpadky, rýchlosť odozvy atď.) v nejakom aute, ktoré to dokáže...

Jazdil som s bezdrôtovým AA aj AC v Honde E a mala to myslím aj nová i30tka od Hjondé... funguje to úplne tak isto ako káblové spojenie. Dokonca ani problém s nabíjaním nie je, pretože každé normálne auto + smartfón má dne bezdrôtové Qi nabíjanie niekde na vhodnom mieste  :angel :D

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #27 kedy: 24.03.2021 - 17:44:24 »
To ma trocha štve, že sa do najnovších peugeot modelov nemontovali rádia s wifi. Wifi konektivitu má dnes hocijaká kamera.
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #28 kedy: 24.03.2021 - 19:57:32 »
Som trochu zmätený...

Peugeot má Wi-Fi (dokonca by som povedal, že od príchodu Peugeotu 308 T9, ale hádať sa nebudem). Iné som chcel - aktuálne služobné auto Wi-Fi má, spároval som Hotspot s mobilom a nanovo aj Bluetooth a išiel som na AndroidAuto. Vyslovene ma aktuálna verzia viedla k bezdrôtovému pripojeniu, ktoré sa malo začať stlačením tlačítka v aute na vyvolanie hlasového príkazu (pokyny dával mobil). Stalo sa... A tu AA skončil s hláškou, že hlasové príkazy nie sú pre tento krok kompatibilné.

Možno robím niečo zle alebo nie som dostatočne trpezlivý, no začínam byť presvedčený, že aktuálne modely Peugeotu nie sú pripravené na bezdrôtové pripojenie AndroidAuta.

Nová 308 má prísť s nejakým rozhraním SmartLink ako prvé auto od Stellantisu, a predpokladám, že to je odpoveď na túto tému.

EDIT: Qi nie je štandardom ani pre telefóny, a už vôbec nie v autách. Realita je taká, že ak si to ľudia do auta objednajú ako príplatok (bavíme sa o mizivom percente zákazníkov), po príchode auta zistia, že ich telefón to aj tak nepodporuje. Sám nemám Qi ani v mobile a v ani jednom aute, hoci je mi jasné, že pre bezdrôtové zapojenie AA je to užitočná "MUST HAVE" funkcia. Ale keďže bezdrôtovo AA evidentne využívať nebudem, tak Qi k životu nepotrebujem...
« Posledná zmena: 24.03.2021 - 20:09:00 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Pavel Govda

  • ID: 120
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 42
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #29 kedy: 24.03.2021 - 20:37:26 »
Ahojte, všetci.

V týchto dňoch Peugeot spúšťa službu Connected Navigation Pack - ide o službu od spoločnosti TomTom, ktorá obsahuje dopravné informácie v reálnom čase, polohy čerpacích staníc spolu s cenami pohonných hmôt, dostupnosťou a cenami parkovacích miest, 5-dňovú predpoveď počasia, miestne vyhľadávanie zobrazujúce body záujmu (POI), stanice elektrických nabíjačiek a informácie o varovaniach pred stacionárnym radarom. Samozrejme všetko v rámci legislatívy platnej zvlásť v každej krajine EÚ (napr. ak je v krajine XY zakázané upozorňovať na radary, táto služba v tej krajine dostupná nebude).

Digitálna platforma umožňuje zákazníkom predplatiť si rôzne pripojené služby a spravovať ich obnovovanie. Nájdete ich na nasledujúcom odkaze https://services-store.peugeot.sk/.

Informácie o službách boli doplnené aj na webovú stránku, nájdete ich na tomto linku: https://www.peugeot.sk/online-sluzby/real-time-trafic-by-tomtom-services.html

To, ktoré auto je pripravené na túto službu, sa dá skontrolovať cez ServiceBox - kľudne teda píšte VIN a checknem to. Z uvedeného je zrejmé, že ide o vozidlá vybavené navigáciou TomTom.

Služba je na 3 roky dostupná zdarma pre nové autá a následne je možnosť zakúpenia produktov cez link uvedený vyššie. Bolo nám prízvukované, aby si predplatné a aj samotnú registráciu vykonával zákazník sám, keďže všetky newslettery aj potvrdenia by si mal spravovať on sám.

Dôležité informácie:

- uvedené služby vyžadujú súhlas s poskytovaním zdieľaných (anonymných) údajov a polohy vozidla. Bez tohto súhlasu nie je možné služby používať.
- Mirroring resp. AppleCarPlay resp. AndroidAuto bez kábla (wireless) bude dostupné až v novom infotainmente, ktorý ako prvé dostanú nová 308-čka a DS4.
- SOS tlačítko na privolanie pomoci v núdzi bude možné využívať, ak jednotka BTA obsahuje aktívnu SIM kartu alebo pri použití funkcie Tethering (zdieľanie dát z pripojeného mobilu). POZOR, ak je auto dovezené, dovoláte sa na centrálu krajiny, v ktorej bolo auto predané ako nové. Pre zmenu treba navštíviť najbližší servis.
- pri prenose dát z mobilu musí byť povolené zdieľanie dát cez bluetooth a wifi hotspot

Všetky informácie píšem počas toho, ako si robím on-line školenie. Kľudne sa pýtajte, čo Vás zaujíma, skúsim nájsť odpovede.
Mne to ide
Peugeot 5008GT 2.0hdi
Peugeot  308sw 2  Allure 1.6 e-HDi 85kW/115k  - Predané😔
Peugeot 206 2.0 HDi - predané
Peugeot 407sw 2.0 HDi -predané
peugeot 405 1.9 SI - predané