Autor Téma: Novinky z Peugeotu  (Prečítané 46143 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline slimboy

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 140
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #30 kedy: 06.04.2021 - 09:35:26 »
Aj tak dakujem. Napr. uvazoval som o Grip control a celkom skoda, ze s nim zacali dodavat letne pneu namiesto celorocnych. Tie celorocne by sa hodili viac. Aj taketo drobne zmeny som myslel.
Peugeot 308 SW T7 2012 1.6 HDI FAP 68 kW (DV6DTED / 9HP)
Toyota Proace City Verso Long 2023 1,2 PureTech GPF 81 kW (EB2ADT / HNP)

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #31 kedy: 06.04.2021 - 12:05:32 »
Takéto zmeny prichádzajú väčšinou pri prechode na nový modelový rok (cca od októbra/novembra) alebo pri zmene všakovakých európskych noriem...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #32 kedy: 08.04.2021 - 16:24:55 »
Aktualita: na súčasnú 308-čku (T9) sa dajú vystaviť objednávky DO VÝROBY maximálne do konca mája. Konkrétny dátum neexistuje, kapacita výroby závisí od objednávok z celej Európy...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #33 kedy: 08.04.2021 - 16:51:28 »
A od dostupnosti chybajucich cipov :D
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #34 kedy: 09.04.2021 - 08:44:19 »
A ako to bude s tými športovými verziami? Peugeot sľuboval v každom modeli i športové prevedenie. Ale ako sa zdá, nakoniec z toho asi nič nebude, teraz asi nie je priestor na rozhadzovanie. Škoda, pritom by bolo super keby aspoň dva modely urobili športové (208, 308). Inde to nemá moc význam, teda hlavne pokial sa to bude športové len tváriť :-)
Každopádne tie prvotne informácie o športovej 308 s dvoma elektromotormi a ešte stále spaľovacím motorom boli super, i keď horšie bude keď sa to začne s*ať  :D

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #35 kedy: 09.04.2021 - 09:06:56 »
Fúha, ja si veru nepamätám na informáciu o športových verziách v každom modeli. Máme nejaký článok k tomu?

Vzhľadom na to, akú dobu žijeme a aké motory/platformy má Stellantis vyvinuté pre mainstream typu Peugeot, absolútne by som nerátal so žiadnymi športovými verziami typu GTI.

Práve naopak, každý model by mal mať hybridnú/elektrickú variantu... Ale nikto netvrdí, že to bude mať 300+ koní...

Ak myslíš koncept 308 R Hybrid s 500 koňmi, už dopredu je každému jasné, že by to bol od prvého dňa stratový projekt. Nikto by nebol ochotný zaplatiť to...

Stačí sa pozrieť na ceny 508 PSE, tu nemôžeme hovoriť ani o záujme najväčších fanúšikov značky. Šialenosť, zbytočnosť...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #36 kedy: 09.04.2021 - 09:21:38 »
„S každým autom, počnúc modelom 508, chcem zastrešiť aj výkonovú/športovú verziu. Začiatkom roka 2021 začneme s 508 Peugeot Sport Engineered, aby sme trhu poslali správu,“ Jean-Philippe Imparato

Ja som sa o tejto informácií dočítal odtiaľto:
https://www.topspeed.sk/novinky/peugeot-508-pse-je-len-zaciatok-planuju-sportovu-verziu-z-kazdeho-typu/18887

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #37 kedy: 09.04.2021 - 09:33:16 »
A k tej 308, k tomu boli prvotné informácie takéto:
https://www.topspeed.sk/novinky/peugeot-308-r-zautoci-na-vw-golf-r/17680
Nie 500, ale 300 k, čo nie je zase nereálne. Problémom je skôr spraviť to cenovo atraktívne, pretože baterky sú extrémne drahé. Tento systém používateľ ak sa nemýlim Audi SQ7, v podstate kombinuje to najlepšie z oboch svetov - elektromotory pracujú tam, kde sú efektívne, pri okamžitej akcelerácii hneď od začiatku a potom nastúpi spaľovací motor, kde elektromotor vädne.
Ale ako hovorím, to sú drahé riešenia. A keby še nepozerali na emisie, či to má aj takto význam robiť. Často zástancovia elektromobilov argumentujú väčšou efektivitou a okamžitým výkonom (akcelerácia z 0-100 km/h za 3,5 sek.) Áno, pri Teslách je to pravda, ale keď hodnotíme auto za 60 000 - 70 000 EUR, tak s takými parametrami hneď ukážem na konkurenta so spaľovacím motorom, ktorý stojí rovnako. Ale ťažko povedať, vývoj ide dopredu a snáď baterky pôjdu dole a aj technológia sa zlepší. Lebo keď čítam, že na Tesle majitelia riešia výmeny elektromotorov a bateriek ako bežnú záležitosť, tak má nejak nevedia presvedčiť argumentácie o jednoduchosti tohto systému.

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #38 kedy: 09.04.2021 - 09:34:45 »
Ja sa vzdy pri zmienke o "sportovych" resp vykonejsich/objemnejsich apod verzii pytam, kolko si si ich uz novych doteraz kupil? Spravidla je odpoved na tuto otazku v 99% pripadoch nula. O 1-2% viac byva zmienka o jazdenom. Spominam si ako Modzillo pisal, ze tusim 308 GTI sa v ktoromsi roku (2018, 2019?) predali na celom SK len 2 ci kolko. Pri takychto predajoch clovek nemusi byt ani z oboru aby mu bolo jasne, ze je to jasny signal pre vyrobcu, ze zakaznik o to zaujem nema. Podla diskusii na internete to sice vyzera, ze kazdy jazdi R6+ minimalne v trojlitri, realita je v jednotkach % a lamentuje nad dnesnou situaciou zvecsa kategoria ludi, co sa k takemu autu dostanu ako k 10 rocnemu po 2-3 majiteloch, nove nekupili nikdy, lebo milion zdovodneni toho jedineho - nedostatku €.
Samozrejme "na vine" je v tomto pripade vzdy eurouradnik a Brusel a nie nesolventny stazovatel. Jednoducho ak chcete sportove modely, tak ich treba kupovat (alebo bolo treba) a nie len o tom rozpravat.
Tolko k mojmu opustaku :)
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #39 kedy: 09.04.2021 - 09:45:11 »
Čo to má spoločne s tým, čo som napísal?
Sám som predsa skonštatoval, že je to nerentabilné a od začiatku sa mi tá informácia nezdala, športová verzia v každom modeli v dnešnej dobe je šialenstvo a znamená stratu. Ale keď by sa napríklad podarila športová 308 ešte aj v dnešnej dobe, tak dobrá správa vzhľadom na sľubovanú technológiu asi pre každého fanúšika Peugeotu. Neprežívaj to tak  :D

Bežne mnoho ľudí sleduje testy a recenzie na autá z dielne Ferrari, Porsche a pritom si ich nikdy nekúpi. Načo to tí motoristickí novinári vlastne točia?

Pokial ide o môj vlastný názor, nie je dobre robiť veľké prehlásenia a potom nič z toho. To aj Tesla spomínala už toľkokrát čo prinesú, batérie s dojazdom ako diesel a schopnosťou vydržať milión kilometrov. Ok, super, tak sem s tým  :D  Ale keď naozaj niečo take postavia, tak budem držať palce  ;)

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #40 kedy: 09.04.2021 - 10:14:16 »
Ono je pravda v každej jednej úvahe, chalani. Chvalabohu/Bohužiaľ, sa autá predávajú v showroomoch a nie na internetových diskusiách. Presne slová od RTG vystihujú realitu.

Martin47, vyrobiť konkurenta Golfu, ktorý je už teraz na začiatku najnovšej generácie predajným prepadákom, je cesta do pekla. Európa stratila záujem o hothatche, pretože ľudovú cenu za ne dokáže ponúknuť len Hyundai. Môžeme sa baviť o dôvodoch donekonečna, ale aj tak prídeme len k jednému jedinému záveru - aj majiteľ Hyundaiu i30N je po pár dňoch/týždňoch so smiešanými pocitmi, lebo si uvedomí, že sa "pohral a čo ďalej?".

Mám doma na dvore 200-koňový atmosférický 2.5-liter. Ide to famózne, ale to auto mi nepríde ako niečo extra výkonné. Zvykol som si naň a pomaličky čakám na ohlásený R6 od Japoncov.

Správne tu bolo spomenuté, že v čase, keď som vedel vybaviť 308GTI270 za smiešne peniaze, nepredalo sa ani jedno. Tak prečo by mal výrobca vynakladať energiu/ľudí/peniaze na vývoj niečoho, o čo reálne nie je záujem.

Keď to pritiahnem za vlasy, sám kritizujem dnešnú ponuku motorov a pritom predajné čísla jasne ukazujú, že 1.2PureTech vôbec nie je prekážkou pri kúpe 308 a ani 3008. Do jesene bol v ponuke aj 2.0BlueHDi so 180 koňmi... Realita? Okrajový záujem...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline santa99

  • ID: 147
  • Riadny člen
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 82
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #41 kedy: 09.04.2021 - 11:28:43 »
Dobre uvahy.

Ano mate pravdu, tie kvazi sportove auta su celkom draha zalezitost a ako jednolitvec musis byt inak ochotny strpiet vsetky nevyhody / vyhody ktore s tym prijdu.

Ani i30N nie je za ludove peniaze aj ked asi ponuka najviac za dane peniaze. Taktiez suhlasim s Modzillom ze aj to najlepsie auto na svete ta bude tesit a bavit prvy druhy tyzden a potom to beries uz tak ako uplne vsednu vec, proste auto.

Dovolim si konstatovat ze zaujem nie je pretoze je to drahe. Clovek rozmysli ci bude mat auto za 12tis alebo za 20tis, toboz nie uz za 30 a viac tisic. V dnesnej dobe konzumu si to bezne pracujuci clovek sotva moze dovolit a aj ked moze tak s nejakymi kompromismi (dnes nedam detom jest :D :D treba benzin / naftu ) :D.

 
Lexus IS-F - 2009
Peugeot 308 GTi 270 Pearl White - 2016
ex:Lexus IS200

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #42 kedy: 09.04.2021 - 12:22:35 »
Jednotlivé verzie a výbavy musia byť logicky cenovo odstupňované, cenotvorba má obrovský vplyv na flotilové emisie a naopak emisie na samotnú cenotvorbu. Začarovaný kruh.

Dostať za +/- 30000€ hothatch s 250+ koňmi je férová a logická cena. Dokonca by som povedal, že vzhľadom na neustále rastúce ceny je to vynikajúca ponuka, ale pozor - je to ponuka pre pár jednotlivcov, nie pre masy. Bežná rodina si kúpi 120- až 150-koňový kombík alebo (pseudo)SUV a bohate to postačuje. A aj to nie je v našich končinách štandard... Držte si klobúky, blíži sa doma, kedy autá budú znovu drahým tovarom!
« Posledná zmena: 09.04.2021 - 12:23:39 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #43 kedy: 09.04.2021 - 13:11:45 »
Vsetko je o prioritach. Auta aktualne zdrazuju emisie - to je pravda. Mimo to, take lacne aute aj ku kupnej sile sme tu nikdy nemali. Nesuhlasim vsak s tvrdenim, ze HH za 30k€ je drahe a ze si to bezne zarabajuci (SK) clovek dovolit nemoze. Moze, spravidla ma ale kopec nezmyselnych vydavkov o ktorych netusi ako mu ukrajuju z rozpoctu. 90% ludi si nikdy nespravilo ani vlastny financny audit. Tito ludia ani nevedia ake maju bezne vydavky a z tych 10% co o tom prehlad maju, 90% nema stale prehlad kolko mina napriklad vody, elektriky pripadne aky energeticky narocny je ten ktory spotrebic. To je ten rozdiel preco 2 rodiny z rovnakej prijmovej kategorie sa maju diametralne odlisne. Nikto ma nepresvedci o opaku pretoze to vidim vo svojom okoli az nezdravo moc. Mozem tu nasypat aj nejake cisla vypocty, ale to uz bude OT.

Osobne si vsak myslim, ze ked dojde k najhorsiemu v zmysle - nizke predaje a hroziaci kolaps u vyrobcov, zacne zase nejaka obdoba srotovneho a dotacii.

EDIT: Na margo diskusie u 308GTI som na inom portali viedol expresivnu "debatu", kde som tvrdil to iste, tak argumenty padli - ze konkurencia mala 2litre zatial co 308 "iba" 1.6 aj to so zlou povestou. To auto v detskej discipline "noha na podlahu" zaostavalo oproti povedzme cupre, golfu ci type-r atd.. Avsak na okruhu alebo v technickejsich pasazach aj vdaka nizkej vahe tie vykonejsie dvojlitre tahali za kratsi koniec. Priklad
Co tym chcem cele povedat- ludia maju este pri tej financnej negramotnosti aj vselijake nezmyselne predsudky. R3 je fuj (R4 s vypinanim dvoch valcov je mnam, lebo R4 je vecny), 1.6 je "malo", nema to AWD, volant z motokary, i-cockpit. Vsetko toto GTI ako take zabilo. Dnes nie je ziadne a takto dopadnu aj mnohi ini.
« Posledná zmena: 09.04.2021 - 13:24:12 od RTG »
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Novinky z Peugeotu
« Odpoveď #44 kedy: 09.04.2021 - 13:34:17 »
RTG, do bodky súhlasím.

(Finančná (ne)gramotnosť v našich končinách vedie akurát tak k závisti a nie k zamysleniu sa nad sebou samým...)
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29