Autor Téma: zadné brzdy - kotúčové  (Prečítané 20454 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #30 kedy: 19.08.2020 - 17:24:49 »

  povedz mi , ak vieš , akou plochou zaberajú pakne po , povedzme troch - štyroch rokoch ?  aby si sa netrápil , zhruba polovičnou ..... pakne nikdy neberú 100% povrchom .... maximálne je 95 - 98 % ..... 

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.156
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #31 kedy: 20.08.2020 - 07:18:49 »
Ja sa absolútne netrápim. Po troch - štyroch rokoch sú pakne minimálne vymenené a takéto veci rieši naozaj len niekto, kto sa musí veľmi nudiť.

Daj si tam určite kotúče a platničky. Tie samozrejme zaberajú 100% a vydržia 50 rokov...  :coffee

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #32 kedy: 20.08.2020 - 15:35:31 »

  nechápem prečo ten cinizmus a ironia ??? čo je zlé na tom že si chcem auto upraviť podľa vlastného guštu . a kotúče a platničky sú istotne lepšie ako pakne . pekný deň prajem všetkým . ďalej sa už nebudem vyjadrovať . urobím si po svojom .... aj bez toho aby mi niekto pomohol . ďakujem .

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #33 kedy: 20.08.2020 - 16:21:27 »
už som o bubnových na trabim (duplex vpredu a simplex vzadu) a w353w (štvorpiestikové kotúčové vpredu a bubnové, úzučké vzadu), tak napíšem aj p207sw - 12 + rokov a bubnové stále zaberajú na treťom zúbku, žiadna ovalita, pôvodné!
píšem iba k veci, nápad nehodnotím.

ps - keď v čssr zaviedli stk (inštitúcie, predtým kontrolovali technickí komisári), zavolali tatka s jeho gaz m 20ročník 1956. keď technik stupil na pedál, auto vyletelo (2.0tony) z bubnov von. jednoduché kotúčové brzdy a červená kvapalina :-)
« Posledná zmena: 20.08.2020 - 16:41:43 od mpa »

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.718
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #34 kedy: 20.08.2020 - 20:26:44 »
mpa: nechaj tak, on to nepochopi...raz ho predbehne zadok niekde a pochopi, ze konstrukteri konstruuju s nejakym zamerom
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #35 kedy: 20.08.2020 - 21:08:08 »

  to z vlastnej skúsenosti ?

   mám už čo to za sebou . viem presne čo a prečo to chcem . píšete všetko druhé ( presviečate ma ) len nie to čo som sa pýtal . admin by mohol trochu " očesať " tému od OT príspevkov .

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.156
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #36 kedy: 21.08.2020 - 08:49:03 »
Pýtal si sa, či ti vie niekto poradiť. Všetci ti radia aby si sa na to vykašľal, pretože 301 s kotúčami vzadu neexistuje. Ale tak treba si ísť svoje...  :clap

PS: Ten cynizmus musí byť. Pozri na môj nick  :D :beer

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #37 kedy: 21.08.2020 - 14:06:19 »

  až by existoval , myslíš že by som prosil o pomoc ? asi nie , lebo by som presne vedel ktorý diel ( podľa katalógu ) treba             
   kúpiť a namontovať .

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #38 kedy: 21.08.2020 - 14:34:47 »
Mňa táto téma začína viac a viac zaujímať. Vôbec to nemyslím ironicky... Stoja tu proti sebe "autíčkári" a "odborník so skúsenosťami". Tí prví tvrdia, že tento nápad je absolútne nelogický, nerentabilný a technicky nezrealizovateľný (keďže také autá/diely/postupy neexistujú), naopak oponent chce "zlepšiť" brzdné vlastnosti auta, hoci brzdí dobre.

No, idem si ja urobiť pukance... veľa pukancov... lebo ja už ani neviem, komu mám fandiť.

Stojím si za svojím vyjadrením, že nikdy v živote nechcem stretnúť takto prerobené auto na ceste a pevne (cháp naivne) verím, že STK bude robiť svoju prácu dôkladne...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #39 kedy: 21.08.2020 - 15:57:35 »

  ako myslíš . ja by som sa skôr bál stretnúť autá z dovozu , po babke / dedkovi , nebúrané , iba na nákupi a do kostola jazdené .... hoci je pravda celkom niekde inde . obyčajne ide o zlepenec z viacerých , na totálku rozbitých áut . podľa teba tie sú celkom bezpečné ? ( napríklad aj Lady Di na jednom takom zahynula ) také sa nebojíš stretnúť ?

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #40 kedy: 21.08.2020 - 16:14:00 »
Čiastočne súhlasím, no, aj tak je to trochu iný prípad... Viem o autách bez airbagov, či pozliepané z viacerých JESTVUJÚCICH áut. V prípade kotúčov na 301 sa ale bavíme o suplovaní vývoja a technickej špecifikácie na amatérskej úrovni (vo všetkej úcte). Nahradiť tak dôležitú vec, akou sú brzdy, niečím, čo si vymyslím sám na kolene, je skrátka niečo iné. Ako bude fungovať napríklad spomenuté ESP alebo všetky tieto trojpísmenkové srandy?

Apropo, práve kvôli sfušovaným skladačkám sa prijíma legislatíva, podľa ktorej bude musieť každé búrané auto na STK a KO. O tom, ako fungujú tieto úplatkárske inštitúcie, sa nemá význam baviť, vieme to všetci.

A áno, aj všetky tie skladačky by som najradšej zakázal (keby som mal tú moc)...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #41 kedy: 21.08.2020 - 16:25:07 »

  asi si ma nepochopil . ja nechcem niečo vyrábať " na kolene " , ale použiť diely z iného modelu , od iného výrobcu ale diely ktoré reálne sú , takže aj dáku certifikáciu majú .... nechcem nič " home made " , ( hoci by som aj to vedel spraviť ) nechcem nič zvárať a podobné veci ..... keď by som mal niečo také na pláne , tak už dávno to mám spravené ......

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #42 kedy: 21.08.2020 - 16:59:18 »
@Modzillo - tiež je poskladať a poskladať, tiež sú predpisy, ktoré logike odporujú, a nakoniec politická rozhodnutia nie na odbornej, ale na pomýlených svet zachraňujúcich teóriách.

zakladateľ témy/diskusie chce urobiť niečo, čo iní (tu na fóre) robia a sú za to chválení.
ak vezmeme súpis zákonov a podzákonných noriem, každé (oddávna) auto má v dokladoch uvedené ako bol schválený jeho "vzor". už som to niekedy, v inej diskusii a k inému zakladateľovi napísal, že bolo vzorové vozidlo schválené s "holým železom", tak ho natrieť neslobodno, hoci to na nič vplyv nemá. ak bolo schválené s úzučkými pneu, neslobodno použiť širšie, hoci by to bezpečnosti bez debaty prospelo (BMWi3). užsa tu riešil 10" displej s tým zakončením diskusie, že MUSÍ BYŤ ODNÍMATEĽNÝ, nie napevno.

a je zaujímavé, že síce sa niekoľkí zmienili o tom, že "brzdy vychádzajú z p207", nik na to nereagoval, hoci tam sa používajú nielen bubnové, ale aj kotúčové. čisto ako téma - dala by sa celá náprava použiť? napr. Brzdový kotouč GSP Zadna naprava, so zabudovanym ABS - senzorom Autodiel sa hodí k modelu PEUGEOT 207 SW 1.4 16V. takže v zásade ba sa dalo. a v tej ponuke, ktorú mi gúgl vyhodil ako druhú v poradí.

a technická konntrola? boli časy (okolo 1975) keď v žiline neprešlo auto kým neodlepil všetky nálepky. dnes tam prejde IBA DOČASNE auto, ktorému nefunguje celkové počítadlo km. čo je vec úplne k ničomu, veď to číslo je iba teoretické, voľaked stačila vŕtačka, dnes šikovný ...


Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #43 kedy: 21.08.2020 - 17:02:59 »
Veď ale už to tu bolo spomenuté, že 301 s kotúčmi vzadu neexistuje. Dokonca sme sa zhodli, že možno by dielmi sedel podvozok z niektorých verzii 207. Ak pripustíme, že by to tak bolo, čo s elektronikou v BSI (napr. už spomenuté ESP)?! Ja fakt nie som na to odborník, ale povedal by som, že to súčasná BSI nedá. Ak mám pravdu, celý projekt je ešte väčšou hovadinou...

Aby sme sa rozumeli, ja sa to len snažím pochopiť, nerobím si srandu. Zatiaľ sú tu 3 strany príspevkov a nepohlo sa to nikam. Otázka od RTG je teda legitímna - neoplatí sa viac auto predať a kúpiť také, čo vyhovuje po každej stránke?
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #44 kedy: 21.08.2020 - 18:27:25 »

  neoplatí sa . lebo na také auto je nedostatok financií . a čoskoro budem potrebovať auto , ktoré brzdami zvládne zastaviť aj auto s prívesným vozíkom ... cca 750 kg + váha vozidla ....