Autor Téma: zadné brzdy - kotúčové  (Prečítané 20664 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 697
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #15 kedy: 17.08.2020 - 15:35:14 »
to RTG : - kúpil som si auto na aké som v danom momente mal peniaze . myslím tým nie iba kúpiť samotné auto , ale mať aj na bežnú údržbu . to , že chcem mať niečo vylepšené je už moja vec . a beriem na vedomie že som prehnal z otváraním nových tém .... nič sa nikoho viacej pýtať nebudem , lebo aj tak , buď sa odpovedi nedočkám , alebo sa dočkám všetkého iného , len nie toho čo som sa pýtal . a to , že nemám vlastnú garáž nie je iba môj problém .... v mestách je to už jednoducho tak . a podvozok neplánujem ošetrovať ..... nemám o to záujem ..... ešte cca 10 rokov ma auto vydrží .... a potom mi už bude všetko jedno ..... budem na dôchodku ( ak prežijem ešte 10 rokov ) a auto už nebudem potrebovať .....

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #16 kedy: 17.08.2020 - 16:56:44 »
Slimboy: je to klasická 1.6 od PSA (TU5). Označili to ako VTi, aby to marketingovo lepšie znelo... Nejde teda o motor z radu Prince v spolupráci s BMW.

RTG: Súhlas úplne vo všetkom.

Sir.Oliver: aké odpovede si nedostal? Snáď len také, ktoré neexistujú alebo sú utajené priamo značkou. Ja len že snáď nikto sa tu za môjho pôsobenia viac nedožadoval rôznych interných informácií ako ty. Nehovorím to v zlom, len teda nie všetko zo zákulisia značky je publikovatelné (a o tomto nerozhoduje nikto z klubu, ani nikto od dealera, ani od importéra, skrátka to tak je).

A ešte teda môj názor na túto tému: Prerábať polovicu auta, LEBO JA CHCEM, mi príde také trochu prvoplánové a nedomyslené. Dokonca aj ten argument so všimným na STK...

Model 301 nikdy nemal vo výbave kotúčové brzdy vzadu, schémy teda neexistujú. Podvozkovo je to zhodné s 207-čkou, ale čo pasuje a čo nie, týmto sa nebude zaoberať nikto so zdravým rozumom. Sú aj dôležitejšie veci, ako plniť najdebilnejšiu vetu, ktorú kto kedy povedal: zákazník je kráľ/pán. Nožík sa mi otvára pri týchto slovách (aj keď len medzi riadkami)...

 :beer :beer :beer
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 697
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #17 kedy: 17.08.2020 - 17:25:09 »

 prvé čo ma napadlo z informácii ktoré som nedostal .... banálna otázka ... zamykanie dverí .... pozitívnym alebo negatívnym impulzom ?
   ak je aj toto utajovaná informácia , tak zbohom život ......

  ale OK. tu sme aby sme sa chválili ako vieme opraviť staré modely ... 105 ,206 ..... ale do novších sa radšej nepúšťame .....

   pochopil som, už ozaj žiadna nová téma z mojej strany nebude . to prisahám .....

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #18 kedy: 17.08.2020 - 18:14:58 »
urazil si sa neoprávnene.
keď som mal polovicu rokov čo dnes, tak som každý mesiac čakal ako mi v práci z knižnice pošlú časopisy, rýchlo prelistoval a večer doma, keď pospali čítal (prekladal) dopodrobna.lenže to bola iná doba, bežné vozidlá mali najzákladnejšiu výbavu a jednodňový výlet do drážďan pre mňa znamenal výlučne "mototechnu". originál vypínače, snímače, svetlá, klaxóny, ... trabi nielen oplýval reflektormi,ale aj O PLOVICU lepšie kúril, nedymil, ... a mal všetky štyri brzdy bubnové (duplex a simplex). následné (3*) w353w už dostal ina náporové chladenie a elektrický vetrák. a umiestnenie rádia nad spätné zrkadlo, pretože pôvodné miesto bolo prihorúce a elektroniku chránila tepelná poistka.
felícia zahájila éru nevŕtania sa. p405 výmenu gumových dielov palivovej sústavy (bio oleje) už robil servisák. p207 má naviac iba zatmevenie zadných skiel.
vzal som si myšlienku z jednej knihy oautomobilvom športe - najprv to auto vylepšuješ, potom nazbieraš skúsenosti a peniaze, kúpiš lepšie, staré dostane ťažné a bude nové voziť ...

ps - dnes hľadám čo jednotlivé skratky v praxi znamenajú - to už nie je iba o protiblokovacom zariadení, ale aj asistent ZJAZDU Z KOPCA, adaptívny tempomat až do zastavenia a rozjazdu v kolóne, gyroskop, ktorý v zákrute pribrzdí, lebo ideš rýchlo .... a najmä či mi asistenti vezmú volant z ruky a samotní obsluhujú akcelerátor a brzdy!
autá už nie sú o radosti zh pohľadu pod otvorenú kapotu!

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 697
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #19 kedy: 17.08.2020 - 18:33:27 »

 našťastie , elysée nemá až tak bohatú výbavu .... tak že , dá sa " experimentovať " . ja som na elysée už dosť toho " domontoval " ( lapače nečistôt , deflektori , vzperi na prednú kapotu .... pevné dno v kufri ...... a ešte niekoľko ďalších vecí )

 plánujem ešte zadné brzdy , automatické zavieranie okien pri zamykaní , ......

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #20 kedy: 17.08.2020 - 18:59:31 »
Vieš  Oliver držím Ti palce nech sa všetky úpravy ktoré chceš urobiť ,aby si bol spokojný z autíčkom vyšli  tak ako si praješ.Lebo každý jeden chceme aby nám auto slúžilo a boli sme spokojný s nim a šťastne sme sa vrátili domou.
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #21 kedy: 17.08.2020 - 20:42:27 »
Sir.Oliver - mozno to tak sice vyznelo, ale ja som to nemyslel nijak utocne. Nevadi mi ani to, ze sa tolko pytas a riesis, len mi jednoducho unika zmysel takychto otazok, lebo su to vsetko veci, ktore si mohol vyriesit uz tym, ze by si si kupil "spravne" auto. Mne pride clovek, co setri kde sa da a nasledne chce nieco podomacky bastlit vyslovene len zgrlos. Pri starych autach to jakz takz islo, pri tych novych sucasnych vybabres len sam so sebou - co sa uz sam presviedcas. Pokial som pochopil nemas to ako jedine auto v rodine a kupa nebola pre teba nutna zalezitost, preto mi nedava zmysel na kvadrat kupovat auto, co nevyhovuje. Tot moj nazor, viac sa ti do toho rypat nejdem ;)

Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 697
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #22 kedy: 18.08.2020 - 06:23:55 »
ako som už povedal ... kupoval som auto lebo som chcel nové , benzínové , .... kúpil som si také , na aké som mal , ale nie iba na kúpu ( za tie peniaze som mohol mať jazdený VW Passat B7 ) ale aj na bežnú údržbu...

 prečo by som si nemohol urobiť a domontovať sklop , ktorý by mi zvíšil komfort auta ( myslím konkrétne sklop ktorý by , po uzamknutí auta , zavrel všetky okná ) ?
o lapačoch nečistôt , deflektoroch ani netreba hovoriť .....

jednoducho povedané , chcel by som si trochu " zdokonaliť " auto , lebo ho plánujem bežne používať ......

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #23 kedy: 18.08.2020 - 08:25:04 »
... ale veď je iné domontovať na auto príslušenstvo, ktoré je vyrobené práve pre konkrétne model (zásterky, deflektory) a iné chcieť od auta niečo, čo od výroby nikdy nevedelo (kotúčové brzdy atď.)

Priznám sa, že absolútne netuším, čo znamenajú takéto väčšie zásahy do elektroniky a konštrukcie. Z hľadiska bezpečnosti účastníkov premávky mám však k tomu výhrady. To auto je homologované (po slovensky skonštruované tak, aby vyhovovalo prevádzke) a brzdy považujem za veľmi dôležitú vec na to, aby si niekto svojvoľne povedal, že idem zmeniť celú brzdnú sústavu. Myslím, že nikto nespochybňuje tvoje vedomosti a zručnosti, ale dokážeš dať 100% záruku, že to prerobené auto bude bezpečné v každej situácii? Možno by som bol prekvapený, koľko takto prerobených áut jazdí po našich cestách (a že všetky prešli STK vďaka všimnému), ale za seba hovorím, že o inom aute naozaj neviem a takto upravené by som radšej nechcel stretnúť v kritickej situácii...

Keby existovala 301-ka s takouto výbavou, pozeral by som sa na to ináč. Ale ona neexistuje! Tak ma nikto nepresvedčí, že je to dobrý nápad (cháp nápad bezpečný pre majiteľa a ostatných účastníkov cestnej premávky)...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.724
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #24 kedy: 18.08.2020 - 14:15:37 »
Pokiaľ 301 s kotúčmi vzadu neexistuje, tak sa nie je o čom baviť (ako som už písal vyššie). :)
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 290
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #25 kedy: 18.08.2020 - 15:24:44 »
Zdravim,nechcem otvarat novu temu ,ale chcem sa spýtat,co by ma vyslo prihlasenia auta P 206 dovezeneho z Rakuska.Dakujem.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 697
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #26 kedy: 18.08.2020 - 15:32:48 »

  jedno je urobiť to a druhé je zbastliť , len aby to bolo . až by som chcel to druhé , tak sa nemám čo pýtať ..... zbastlím to a pohoda . iba že ja to chcem urobiť tak aby som na tom mohol normálne jazdiť .... bez strachu ..... a preto som sa opýtal ľudí ktorý v citroenoch majú lepší prehľad .....

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #27 kedy: 18.08.2020 - 17:09:21 »
To je síce všetko fajn, ale keď to pritiahneme za vlasy, tak je to len krôčik od toho, aby si každý laik upravoval autá podľa seba alebo nebodaj skladal svoju skladačku...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 697
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #28 kedy: 18.08.2020 - 17:52:01 »

   áno , až by to robil každý " laik " , tak potom plne súhlasím s tebou ..... ale , ja istotne nie som laik .... mám aj vzdelanie aj skúsenosti v servisovaní vozidiel . a presne viem čo všetko si takáto prerábka vyžaduje ......

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.161
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:zadné brzdy - kotúčové
« Odpoveď #29 kedy: 19.08.2020 - 09:21:26 »
Žasnem...  :bandit

Prečo vymýšľaš takúto operáciu? Iba kvôli vzhľadu?
Myslíš, že sa ti potom výrazne zlepší napr. brzdný účinok? Ona totiž brzdná plocha je u bubnov väčšia. Jediný neduh je, že trpia horším chladením.
A hlavne zadok sa podieľa na účinku tak najviac z 30, max 40%. Pri prázdnom aute len s vodičom berie zadok len okolo 15-20%.

Ale ak máš pár pádnych argumentov, tak smelo do toho...
Ja mám za to, že keď už, tak sa mení celá náprava (ktorá tu neexistuje, pretože 301 sa s kotúčmi nerobila).