Autor Téma: Výmena brzdového strmeňa 206 1,4HDi za 1,6HDi  (Prečítané 3632 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline kkamcooo

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
Výmena brzdového strmeňa 206 1,4HDi za 1,6HDi
« kedy: 01.04.2019 - 17:41:34 »
Ahojte
- veľmi rýchlo mi odchádzajú predné brzdové kotúče
- mám 1,4 HDi, VIN: VF32S8HZA47814995 rok výroby 2008.07.29 50kW
- idú tam plné kotúče a vydržia tak rok (robím dlhé trasy, veľa kopcov a nerád sa obmedzujem po ceste :-)
- chcem tam dať niečo silnejšie, vetrané napríklad, ale na môj typ auta mi mechani povedal že nebudú sedieť, ale povedal že ak by som vymenil uchytenie strmeňa, brzdový strmeň tak by to mohlo pasovať
- čo som pozeral na nete tak 1,6 HDi už majú vetrané kotúče, len či bude sedieť to uchytenie
- má s tým niekto z vás skúsenosti?
- trošku mi to ponáhľa nakoľko mi predná pravá brdová doštička už odišla a kým som došiel domov tak je z kotúčom amen, takže to idem vymeniť v podstate okamžite, ale neviem čo kúpiť
- poprosím aj o radu s akou značkou máte skúsenosti
a ešte taká srandička, v techničáku mám napísané ABS, ale som to nepochytil pri brzdení nikdy :-D, ani som si nevšimol že by mi tal išli nejaké káble alebo také niečo, viem to zistiť? nakoľko ak by to tam bolo tak potrebujem asi iné strmene :-D
- a ešte taká srandička, v techničáku mám napísané ABS, ale som to nepostrehol pri brzdení nikdy :-D, ani som si nevšimol že by tam bola privedená nejaká elektronika alebo káble k brzdám, viem to zistiť? nakoľko ak by tom tam naozaj bolo len to treba zapojiť, tak by som si kúpil brzdový strmeň už z ABS funkciou
- ďakujem veľmi pekne za rady

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:Výmena brzdového strmeňa 206 1,4HDi za 1,6HDi
« Odpoveď #1 kedy: 01.04.2019 - 17:45:54 »
Podľa VIN je to auto bez ABS
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Výmena brzdového strmeňa 206 1,4HDi za 1,6HDi
« Odpoveď #2 kedy: 03.04.2019 - 13:37:05 »
Šéfe a nestačilo by ten on-line dopyt na diely poslať na jednu pobočku FINAL-CD???  ;)
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline kkamcooo

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
Re:Výmena brzdového strmeňa 206 1,4HDi za 1,6HDi
« Odpoveď #3 kedy: 03.04.2019 - 21:56:00 »
- tí páni z Final CD mi povedali, že je to možné a poslali cenovú ponuku, bez špecifikácií, ponuka bola taká vysoká že za to by som si vedel kúpiť inú 206, rozobrať na diely a ešte by som aj za šrotovné dostal, ak by som mal nové auto, ktorému prešla záruka tak by som s tým uvažoval, ale inčá je to veľmi nadsadené
- majú takto nastavený cenník ale moja peňaženka je nastavená trošku ináč :-)

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Výmena brzdového strmeňa 206 1,4HDi za 1,6HDi
« Odpoveď #4 kedy: 03.04.2019 - 22:02:07 »
Reagoval som na to, že prišli rovnaké dopyty do Lamača a aj do Ružinova... Načo?  :o

To, že to bude finančne nevýhodné, sme tak nejak všetci tušili... Nikto nám nedá diely zadarmo, aby sme ich potom tiež rozdávali...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline kkamcooo

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
Re:Výmena brzdového strmeňa 206 1,4HDi za 1,6HDi
« Odpoveď #5 kedy: 03.04.2019 - 22:50:02 »
- je mi jasné že veľká firma má inú réžiu a potom musí mať aj iné ceny keď chce nie len prežiť ale aj žiť, to nevyčítam
- skôr som si myslel že ak napíšem do firmy, ktorá zastrešuje Peugeot na SR tak mi bude viedieť niekto poradiť trošku intenzívnejšie a nie ma odbiť v cenovou ponukou, nakoľko aj firma vie že 11ročná 206 nie je auto na prehnané investície a takáto pomoc sa odmení dobrou referenciou čo si myslím že stojí za to
- dva doptyty preto lebo firma s tým istým názvom na dvoch miestach môže byť spojená len licenciou - menom, nemusí mať tú istú štruktúru, databázu, môžu to byť konkurencie

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Výmena brzdového strmeňa 206 1,4HDi za 1,6HDi
« Odpoveď #6 kedy: 04.04.2019 - 06:29:19 »
No, len na upresnenie...

- FINAL-CD nezastrešuje značku Peugeot na Slovensku. Sme len najväčším dealerom. Značku zastrešuje importér...

- sám si si odpovedal na základnú otázku - ak firma vie, že ide o 11-ročné auto a majiteľ sa aj tak ide púšťať do takejto na prvý aj druhý pohľad zbytočnej prestavby, tak kolegovia odpovedali v duchu dopytu. Keďže sme autorizovaným dealerom, tak ponúkame originálne diely.

- x-krát tu už bolo vysvetľované, že my nemáme systém, ktorý nám ukáže, čo všetko treba meniť pri prerábkach áut. Zadáme VIN a vyhodí nám diely toho konkrétneho auta. Neexistuje krok, ktorý by vypľul informáciu, čo všetko treba meniť pri použití dielov z iného VIN.
« Posledná zmena: 04.04.2019 - 08:43:50 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29