Autor Téma: Pneumatiky a Grip Control.  (Prečítané 52560 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Pneumatiky a Grip Control.
« kedy: 02.09.2018 - 09:21:56 »

Zdravím všetkých.

Chcem sa s Vami podeliť o svoje skúsenosti pri kúpe novej 3008 u predajcov „Final-CD“ v BA aj v PD. Uvedený problém sa týka modelov 3008, ale aj 2008 z výbavou „Grip Control“.


Objednal som si novú 3008 z „Grip Control novej generácie – objednávací kód UF02“. Súčasťou tejto výbavy je, že Vám auto príde z „celoročnými pneumatikami = použitie leto /zima“, v cenníku sú označené ako „225/55 R18 H M+S“, označenie „M+S“ Vám asi nemusím vysvetľovať.

Zaujímal som sa u predajcu o aký presný typ pneumatík sa jedná, predajca po preverovaní ma informoval, že sa jedná o pneumatiky „Continental CrossContakt LX2 225/55 R18“.  Keď som uvidel dezén tejto pneumatiky na vystavenom aute v predajni, a keď ani predajca na kolenách nenašiel na uvedenej pneumatike označenie „M+S“ a predajca naďalej tvrdil, že sa jedná o „celoročné pneumatiky = použitie leto /zima“,  nakoľko predajcovia sú tak školený importérom, tak som dosť pochyboval o správnosti informácii, ktoré som dostal ako zákazník. Pretože sa mi daná informácia od predajcu nepozdávala, tak som si ju preveroval v inej predajni v BA, kde som dostal presne tú istú informáciu od predajcu, že tak boli predajcovia školený a nemajú dôvod tomu neveriť, že sa jedná o „celoročné pneumatiky = použitie leto /zima“.


Červíček neistoty vo mne ostal, tak som si dal tú námahu, že som na internete trochu googlil o pneumatike „Continental CrossContakt LX2“ a aké bolo moje prekvapenie. Ani jeden jediný internetový predajca nemá pneumatiku „Continental CrossContakt LX2“ uvedenú ako „celoročnú pneumatiku = použitie leto /zima“, ale všetci do jedného uvádzajú, že sa jedná o „univerzálnu letnú pneumatiku = použitie asfalt a ľahký terén“. Tak som si otvoril stránku zastúpenia „Continental.sk“, kde je uvedené iba použitie v lete !!!

Pre vysvetlenie delenie pneumatík výrobcom Continental:
U Continentalu sú pneumatiky už svojim názvom delené na aké použitie sú vhodné, nepotrebujete k tomu žiadnu tabuľku (zaujímavé, že na to neprišli predajcovia, ani importér /školiteľ).

1, Letné pneumatiky do ľahšieho terénu = „univerzálne pneumatiky“ majú vždy označenie „CrossContakt“
2, Celoročné pneumatiky použiteľné „v lete a aj v zime“ majú vždy označenie „AllSeasnContakt“ a plus označenie „M+S“
3, Pre úplnosť uvádzam označenie zimných pneumatík majú vždy označenie „WinterContakt“ a plus značku „M+S“
 

Neviem, či si predajcovia a importér uvedomujú, že zavádzajú zákazníkov nepravdivou informáciou o vhodnosti použitia letných pneumatiky „Continental CrossContakt LX2“, nakoľko v zmysle platnej legislatívy SR zákazníkov uvádzajú do omylu, čo pre predajcu aj importéra znamená, že majú plnú hmotnú zodpovednosť za spôsobené škody zákazníkom ak:
1, Polícia v rámci kontroly auta zákazníka zistí porušenie vyhlášky o povinnosti používať zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca, pokuta.
2, Ak zákazník v domnení, že má „celoročné pneumatiky“ vhodné aj na zimnú prevádzku havaruje a spôsobí škodu sebe, alebo niekomu inému.
3, Havária z dôsledkom smrti, čo ani nechcem rozvíjať, tak len v skratke... kde predajcovi hrozí až vezenie za neúmyselné zabitie...


Preto týmto chcem poprosiť predajcu „Final-CD“ a importéra „Peugeot Slovakia“, aby urýchlene zjednali nápravu, aby predajcovia informovali o pneumatikách „Continental CrossContakt LX2“ pravdivo, že sú to letné pneumatiky do ľahšieho terénu, aby sme sa tu nemuseli dočítať o dôsledkoch o ktorých som písal vyššie.
Život a zdravie majú prednosť pred biznisom a peniazmi!!!



P.S.
Možno by sa mal zamyslieť aj importér „Peugeot Slovakia“ a informovať výrobcu Peugeot, že v prípade letných pneumatík „Continental CrossContakt LX2“ výrobca nedodáva to, čo je dohodnuté z kúpno-predajnej zmluve zo zákazníkom, kde sú uvedené pneumatiky "celoročné z označením "M+S". Všetci čo máme uvedené letné pneumatiky môžeme pýtať zľavu z ceny auta od predajcu. Výrobca Peugeot by mal autá vybavené výbavou z „Grip Control“ dodávať z pneumatikami „Continental AllSeasnContakt z označením M+S“, čo by bolo v súlade s tým, čo uvádza predajca a importér v cenníku.


Milý klubáci, tí čo máte výbavou z „Grip Control“, máte obuté pneumatiky z označením „M+S“?

 

Offline Juve

  • ID: 012
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 651
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #1 kedy: 02.09.2018 - 10:51:39 »
DKR tieto informácie sú určite veľmi užitočné pre priaznivcov značky a potencionálnych záujemcov o tento model a je chválihodné ,že si sa o ne s nami podelil prípadne o nich chceš aj podiskutovať.....  :clap

Ale treba si uvedomiť ,že Peugeot club Slovakia a toto fórum nie je kontaktným miestom medzi zákazníkom a  importérom značky Peugeot alebo predajcom Final CD takže akékoľvek výzvy tohto druhu je podľa mňa  asi lepšie adresovať priamo na nich na ich oficiálnych kontaktných miestach.

Peugeot 508 SW RXH 2,0 BlueHDi 133kw r.v 2016
Peugeot 508 SW Allure 2,0 HDi 120kw r.v 2013

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #2 kedy: 02.09.2018 - 13:39:24 »
ja zasa chválim DKR, ze to umiestnil na stránku. Takto sa skôr dozvedia potencionálny zákazníci o problematike. Neverím, že by to predajca začal celoplošne riešiť, a zjednávať nápravu. Bohu žiaľ toto je choroba dnešnej dobe vo všeobecnosti, keď "menežeri" sú neodborníci, a miešajú sa do vecí ktorým nerozumejú.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline FeriCh

  • ID: 116
  • Riadny člen
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 57
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #3 kedy: 02.09.2018 - 20:23:39 »
Mám Peugeot 2008 s GripControl os 02/2016 a mam pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons, sú to celoročné aj s označením M+S. Zatiaľ bez problémov. Keď prišla do predajní nová 3008 tak som sa bol na ňu pozrieť u nášho predajcu Wgontrading v PP. Predajca mi hneď povedal že moja 2008 má "zimné"  pneu kdežto 3008 má letné aj keď je vybavená GripControl-om. Tak neviem či importér "zle" školil alebo niekto nepočúval, keď jeden predajca o tom vedel že na 3008 niesu celoročné pneu a iný to nevedel.
Peugeot 2008 Allure 1,6 e-Hdi 68 kW, 2016
Peugeot 406 1,8 16v 81 kW 1996 predané

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #4 kedy: 03.09.2018 - 09:14:55 »
DKR perfektne napisane  :clap
len potvrdzujem ze uvedena pneumatika ContiCrossContact LX 2 je letnou pneumatikou, nie celorocnou !
ak Vam boli dodane ine pneumatiky ako v ponuke uvedene, mozete zjednat napravaju, no horsie je ze si auto prevzal
a teda potvrdil to co si si objednal, neviem ako sa teraz moze predajca k tomu postavit, hoci na salone mu urcite stoja
auta s rovnakymi pneu ako mas na aute, tak snad sa k tomu zachova ferovo, uricte by som pozadoval celrocne pneu.
Ja osobne na celrocne nedam dopustit, byvam v dost strmom kopci, to znamena denne dochadzanie a po dvojrocnej
skusenosti aj v zimne prevadzke, mozem iba odporucit. (Nokian Weatherproof)
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Adri

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 13
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #5 kedy: 03.09.2018 - 10:34:01 »
ale na pneu je napísané "M+S" tak som z toho trochu .... :'(

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.718
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #6 kedy: 03.09.2018 - 11:33:14 »
Adri: to je OK, máš správne pneu pre grip control :)
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #7 kedy: 03.09.2018 - 16:31:15 »
Po tom, čo som si tu prečítal, som zostal trochu zaskočený, tak som hneď utekal k 3008 a 2008, ktoré mám vystavené v showroome a obe majú GripControl.

Prvá foto je 3008, druhá foto 2008...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 999
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #8 kedy: 03.09.2018 - 16:32:42 »
Sorry foto?
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #9 kedy: 03.09.2018 - 16:33:54 »
3008
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #10 kedy: 03.09.2018 - 16:35:24 »
2008
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #11 kedy: 03.09.2018 - 17:52:05 »
Cez mobil mi nešli fotky nahrať... Preto je to také rozhárané... Kľudne to admini môžu dať do jedného príspevku...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #12 kedy: 03.09.2018 - 18:48:00 »
Nedalo mi to, prišiel som domov a googlil. Chalani, ja fakt neviem, ale náhodným klikaním som našiel na prvej stránke googlu 3 e-shopy (jeden dokonca z ČR), ktoré ponúkajú Continental CrossContact M+S ako celoročné pneumatiky.

A aby ste nepovedali, že lovím odpovede kade-tade, ešte v práci som odfotil celé koleso s touto gumou a ja tam M+S jasne vidím...

Nikomu neberiem jeho názor, ale na vymýšľanie konšpiračných teórií o úmyselnom zavádzaní klientov, zodpovednosti za havárie a podobných výplodov je tu Nový čas a jeho diskusie...
« Posledná zmena: 03.09.2018 - 18:50:02 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #13 kedy: 03.09.2018 - 19:13:11 »

Zdravím.

Páni vôbec mi nejde o konšpiračné teórie...
Účel prečo som o tom písal, bol aby sme najazdili v nevedomosti na letných pneu v zime.
Ak na Vašich vozidlách máte označenie zimných pneumatík "M+S" tak som rád, že v zime na ceste nebudem stretávať autá z letným dezénom.

Fakt je, tak ako som už uviedol, že na uvedenej pneumatike na vystavenom aute v predajni sme označenie "M+S" nenašli a to sme hľadali dvaja a predajca na kolenách.
Otázka potom je, prečo sám výrobca Continental má na webe u uvedenej pneumatiky ikonku slniečka a nie snehovej vločky a v texte nič o zime neuvádza.
Prikladám foto.
Je možné, že existujú dve verzie pneumatiky "Continental CrossContakt LX2 ???

 

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Pneumatiky a Grip Control.
« Odpoveď #14 kedy: 03.09.2018 - 19:16:39 »
Možno je "problém" v označení M+S, jeden druh gumy ho má a je celoročná, druhý typ gumy ho nemá a ide o letnú gumu.

Ja fakt netuším, čo kde kedy a kam. Držím sa faktov a na aute som M+S našiel. Ak natrafím na auto bez toho, budem to riešiť. Zatiaľ som reklamáciu tohto druhu nezaznamenal...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29