Autor Téma: 1007 pomoc kupa  (Prečítané 4451 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Dodo123

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
1007 pomoc kupa
« kedy: 18.07.2017 - 18:15:40 »
Zdravim vas,chcem sa spytat na 1007 ohladom motora ci neni problem s tesnenim pod hlavom alebo vikom alebo ci nezere olej,1.4 bezin. Chystam sa kupovat aj som osobne pozeral a boli od oleja trochu. Diki za odpoved vopred

Falco

  • Hosť
Re:1007 pomoc kupa
« Odpoveď #1 kedy: 19.07.2017 - 07:43:46 »
Motora by som sa nebal. Ak bol od oleja tak najskor cez kryt ventilov a to nie je nic zavazne. Ale vsetkeho ostatneho na aute by som sa bal.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:1007 pomoc kupa
« Odpoveď #2 kedy: 19.07.2017 - 08:24:41 »
to auto je preplnené elektronikou a zložitými mechanizmami, ktoré naozaj niekedy štrajkujú...

Máme tu na fóre člena (CiNiC), ktorý na to auto nedá dopustiť, takže sa určite skôr či neskôr vyňadrí... :-D
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:1007 pomoc kupa
« Odpoveď #3 kedy: 19.07.2017 - 10:53:00 »
vsetko strajkuje pri nespravnom zaobchadzani, inak sa jedna o spolahlive auto, vyrabane v Class A "edicii" boli tu pouzite vyberove diely a motory.
vybera sa tak ako pri elektronickych suciastkach, tie ktore su kategoria A idu do znackovych (Sony, Panasonic atd...), vsetko ostante (Hyundai, LG, Thomson a podobne)
k motoru len tolko ako sa Falco vyjadril, a doplnim ze aj vyber motorov pre model 1007 bol preciznejsi ako pri ostatnych modeloch Peugeot.
Falco sa by sa bal vsetkeho ostatneho, ale auto nevlastnil a neviem ci vobec sa v nom viezol, takze tazko ti jeho slova potvrdim :D
co sa elektroniky tyka, nieje jej tam tolko ako v modeli P407 a dalsich. Priam by som povedal ze je jej tam esta zdravo co sa poctu tyka. len bezne veci ktore elektroniku pozaduju
ako su komfortna RJ, ABG, system trakcie, motora, ESP atd. jediny "zlozity" mechanizmus je na otvaranie dveri, ktory funguje spolahlivo (mne zlozity nepride, je to celkom zaujimavo
vymyslene a funguje to dobre), vsetko ostatne najdes aj v inych autach.
v konecnom dosledku sa jedna o "spotrebak" takze casom sa pytaju niektore diely na vymenu ako u kazdeho auta.

Toto auto mame doma uz 5 rokov s 1.6 motorom a okrej jedneho actuatora sluziaceho na otvorenie spolujazdcovych dveri a zlomenej pruziny na naprave (bezny jav u opel/peugeot)
jazdi bez jedinej poruchy. Mame v nom taktiez LPG co sa odrazilo na nizkych prevadzkovych nakladoch na jazdu.

Ak sa ti auto paci a nasiel si spolahliveho predajciu tak sa neni coho bat. Samozrejme ak predajca nieco zatajuje a budes mat s autom problem
tak je to nie preto ze to auto je zle, ale preto ze sa uzivatel nestaral a nezaobchadzal s autom ako mal. 
« Posledná zmena: 19.07.2017 - 11:19:42 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.162
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:1007 pomoc kupa
« Odpoveď #4 kedy: 19.07.2017 - 12:14:34 »
Mali sme 1007čku... a je nám za ňou smutno. To auto buď človek miluje alebo nechápe.

Je to bežné auto, ktoré má elektricky ovládané dvere. Nič vínimočné, no koncepčne jedinečné ako vo vnútri tak vonku.
Mali sme motor KFW, 1.4 8V a úplne postačuje na bežné jazdenie mesto/okresky. Akurát, že 1007 je dosť ťažká, kvôli bezpečnostným výstuhám v karosérii a vo dverách, takže spotreba je vyššia.

Perfektná stránka na diagnostiku, opravy, históriu, tipy a triky je tu: http://jimbutterworth.co.uk/5menu.htm
Odporúčam prelúskať, prípadne ak neovládaš angličtinu dať preložiť do googla...

Offline Dodo123

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
Re:1007 pomoc kupa
« Odpoveď #5 kedy: 20.07.2017 - 22:54:15 »
Diki za zaujem a pomoc co som chcel to som sa dozvedel.co sa tyka tych dveri tak nadtym som najviac rozmyslal ale sa dufam ze budu v pohode fungovat. To co som pozeral nakoniec neberiem ale nasiel som v lepsom stave modeli a asi to zoberiem a u vidim . Napisem pocase ako to fici aby to pomohlo aj ostatnym co maju zaujem.. diki

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.162
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:1007 pomoc kupa
« Odpoveď #6 kedy: 21.07.2017 - 07:48:54 »
Dvere sú úplne v pohode, dokonca je ten systém relatívne blbovzdorný a jednoduchý (to čo sa popíše na internete sú báchorky novinárov a nespokojných zákazníkov).
Odchádza tam zadný aktuátor, ktorý stojí cca. 50€ a výmenu zvládne každý trochu zručný človek doma.

Predpokladám, že budeš kupovať auto s manuálnou prevodovkou? My sme mali robotizovanú 2-tronic a tam si treba dať pozor na to, či prevodovka nešklbe a pri prvom otočení kľúčika dlho necvaká akutátor. Vtedy radšej ruky preč...  :angel