Autor Téma: Denné svietenie vypnutie  (Prečítané 28846 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Denné svietenie vypnutie
« Odpoveď #30 kedy: 23.08.2016 - 08:04:57 »
... ale zase - čo by skútrista dal za to, aby sa mu zapínali svetlá automaticky! Trebárs aj cez hlavnú žiarovku... :D

Vo Vrbovom som veľmi často, človek by si povedal, že to je prehľadný úsek cesty, ale nie je. Asfalt tam pripomína obrázok puzzle, kanál vedľa kanálu a autá preto chodia viac v strede ako by mali...

Osobne si myslím, že denné svietenie je fajn vec (neriešim, či pomocou hlavných alebo pomocných žiaroviek alebo cez LED), najmä na cestách, kde sú husté stromy, niekedy z tieňa vybehne auto, ktoré vôbec nie je vidieť. Vytáča ma jediný druh denných svetiel - dorábané LED-ky, ktoré svietia každá inde, alebo svietia tak, že tam má kahančeky s vyhasnutým plameňom.  :angry
« Posledná zmena: 23.08.2016 - 08:07:03 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Denné svietenie vypnutie
« Odpoveď #31 kedy: 04.10.2016 - 21:53:52 »
pan to nechce a akekolvek dohady a odporucania ohladne daylight su iba spam a oftopic.

teraz k teme: skus rozobrat plast okolo volantu a paciek pod volantom. pozri sa ci sa tam nachadza taka cierna krabicka (ak nie pokukaj inde pod pristrojovkou, alebo okolo noh spolujazdca), malo by byt na nej napisane: TOYOTA RELAY ASSY RUNNING LIGHT 82810-52040, pripadne ine cislene oznacenie. Ak tam je tak ju skus odpojit.
« Posledná zmena: 04.10.2016 - 22:04:20 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Denné svietenie vypnutie
« Odpoveď #32 kedy: 05.10.2016 - 08:15:57 »
este ma napada ci neni v motorovom priesotre este jedna elektricka skrinka s relatkami pod tou co je za baterkou (hladaj niekde pod baterkou blizsie k narazniku a podobne,
v nej by malo byt rele s oznacenim cislo 3 a tam moze byt umiestnene taketo rele. taketo rele sa pouzivalo do roku 02/2012 je dost mozne ze si ho este vychytal a mas ho tam, staci zamenit za iny typ a denne svietenie bude odstavene.
takisto sa moze nachadzat pod pristrojovkou na lavej strane to bolo vsak do 01/2012. je toho hodne kde vsade moze byt, rozne rocniky mali rozne varianty.
« Posledná zmena: 05.10.2016 - 08:17:24 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.