Autor Téma: Email aplikácia pre Android (Exchange activesync)  (Prečítané 1972 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Email aplikácia pre Android (Exchange activesync)
« kedy: 01.04.2015 - 11:09:25 »
Ahoj "vajíčka" :)

Keďže sa tu nachádza dosť schopných nadšencov pre mobilné zariadenia, skúsim svoju otázku aj sem :)

Hľadám nejakého funkčného, overeného FREE email klienta pre Android pre Exchange (active sync)

O čo sa jedná.

Mám pár týždňov nové Lenovo. Telefón je pre mňa absolútne perfektný, avšak má jednu "chybu" ... základná email aplikácia, ktorá je zabudovaná, má problém s naším firemným exchange serverom. Tj aj keď ju manuálne nakonfigurujete, appka zahlási, že je všetko OK a vypíše, že o chvíľu sa zobrazia emaili (po synchronizácií) no už sa nič neudeje a žiadne emaili do inboxu nenačíta ... Ani žiadne nové, ktoré pošlem po tomto nastavení a ani sa žiadne nedajú posielať. Nastavenie je určite dobré, odkonzultované aj z našími IT čkarmi ...

Tý mi potvrdili, že už v minulosti mali tento problém pri Lenovo zariadeniach ...

Skúšal som nejaké free aplikácie, ako K9 mail a podobne, no problém bol úplne identický ...

Ak si však stiahnem nejaké "trial" verzie lepších aplikácií, s tými maili fungujú absolútne bez problémov. Konkrétne som skúšal "NINE" a "TouchDown" = obe appky fungujú perfektne, všetko ako má byť ... Sympatickejší mi je NINE, no touchdown som používal ešte dávnejšie, keď bol free.

Problém je, že NINE bola testovačka na 10 dní, teraz chcú zaplatiť 9,50 Eur ... Touchdown je testovačka na 30 dní a potom chcú niečo okolo 18-19 Eur ... Za normálnych okolností, by som si ten NINE aj zaplatil, ale tel. budem možno už v lete meniť (resp. nie je isté, či si ho ponechám) a preto mi to príde ako celkom zbytočná platba ...

Neviete teda o niečom, čo je free a bude to fungovať ? V zásade nepotrebujem žiadne vymoženosti, stačí príjmať a odosielať maili (synchronizácia kalendáru a kontaktov je len príjemný bonus bez ktorého prežijem)

BTW: Jedná sa o Lenovo P70
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.156
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re: Email aplikácia pre Android (Exchange activesync)
« Odpoveď #1 kedy: 01.04.2015 - 11:26:57 »
Zistím ti čo používa kolega na naše firemné exchange konto.

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.156
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re: Email aplikácia pre Android (Exchange activesync)
« Odpoveď #2 kedy: 01.04.2015 - 12:30:19 »
Tak používal Nine a terazky na nevej Xperii vstavaného emailového klienta úplne bez problémov.  :think

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re: Email aplikácia pre Android (Exchange activesync)
« Odpoveď #3 kedy: 01.04.2015 - 14:06:11 »
Heej, aj na Samsungu pred tým mi išiel email zo vstavanou appkou bez problémov, dokonca aj na HTC a aj na iphone ... Len na tejto Čínskej mrche :D  Dokonca aj na HTC s WP8 ...

To je asi jediné, čo ma na tom hnevá, inak nemám žiadny problém. Pri najhoršom ten NINE zacvakám, čo už ... Len je v "google play" plná prdel aplikácií a nechce sa mi ich skúšať rad radom všetky systémom pokus / omyl :D

Ale touchdown mám ešte na 28 dní, tak mám čas :D
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...