Autor Téma: Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?  (Prečítané 1094 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Chcel som doštelovať ľavú zadnú brzdu ozubeným štelovákom cez dierku na bubni, ale kamarát mi tvrdí, že to sa deje automaticky pri opotrebovaní brzdového obloženia. Je to pravda?

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Odpoveď #1 kedy: 03.04.2024 - 17:58:27 »

  pravda je že by sa to MALO udiať . no stáva sa že sa aj neudeje . rozober ( demontuj bubník ) a pozri či sa klin pohybuje , či máš tam pružinu ......

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Odpoveď #2 kedy: 03.04.2024 - 22:03:27 »
Škoda, že to zatiaľ nikto nevie. Na mojom starom Wartburgu táto  automatika určite bola. Dúfam, že aj Peugeot 206 ju má. Ale asi mi nefunguje, keď ľavé koleso stále slabšie brzdí. Zrejme pakne nepriliehajú.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Odpoveď #3 kedy: 04.04.2024 - 00:26:24 »

  človeče vieš si pekne pomaly s porozumením prečítať čo ti píšem ? už ma ozaj nebavý jeden problém riešiť v troch témach. na www.catcar.info si nájdi rozkres zadnej brzdy a naštuduj si modus operandi zadných brzd . nerobíš nič z toho čo sa ti napíše ale iba stále opakuješ ... nikto nevie , nikto nechce .... čo očakávaš , že ti nakreslíme ? . zastav sa zajtra / pozajtra u mňa v NR a ukážem ti praktický ako sa nastavujú brzdy . to bude asi najrozumnejšie riešenie

Offline CiNiK

  • ID: 008
  • Administrátor
  • Guru
  • ********
  • Príspevkov: 6.165
  • www.AutoZine.sk
    • AutoZine.sk
Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Odpoveď #4 kedy: 04.04.2024 - 10:10:23 »
Vladimír, pošlem ti do súkromnej správy link na knižku k 206ke...  :bandit


Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Odpoveď #5 kedy: 05.04.2024 - 15:00:02 »
Keďže idem na STK až v septembri, zatiaľ sa na doštelovanie zadných bubnových bŕzd iba teoreticky pripravujem. Rozoberať a kontrolovať budem až potom. Čo sa týka ozubeného štelováka som bol pred dvoma rokmi u známeho v servise, ktorý má stolicu a ten ho ručne cez dieru na bubne skrutkovačom  pootáčal. Povedal, že to musí pomôcť. Pomohlo, ale nie na 100% sa brzdy zľadili, ukázal protokol z STK.
Teraz mi automatika asi nefunguje, lebo ľavé koleso slabšie brzdí. Keď bude stálejšie počasie zo zvedavosti dám dolu bubon a skontrolujem to. Zrejme bude treba namazať ozubené kolečko grafitovou vazelínou a rozchodiť ho. Premeriam aj bubon, či nie veľmi atočený.
Ešte by som mal jednu otázku:  Keď je automatický ozubený štelovák zaseknutý,  ručná brzda  bude   haprovať?

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Odpoveď #6 kedy: 05.04.2024 - 16:00:56 »
ctrl c/v
ľavé koleso slabšie brzdí. Keď bude stálejšie počasie zo zvedavosti dám dolu bubon a skontrolujem to.
tento postoj je na Darwinovu cenu!
brzdy majú byť v poriadkunajmä v nepriaznivmm počasí,
keďnje sucho nehrozí šmyk s ťažkými následkami.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Odpoveď #7 kedy: 05.04.2024 - 17:03:30 »
píšeš že 40 rokov si brzdy robievaš sám , no z toho čo a ako sa pýtaš usudzujem že v podstate nemáš veľké skúsenosti . nepýtal som sa ... aký je rozdiel v brzdnej sile zadných brzd ? koľko má nožná a koľko má ručná ? potrebujeme to vedieť , lebo vlastne nevieme či sa jedná iba o tvoju fikciu alebo ozaj je veľký rozdiel v brzdnej sile . ak je v tolerancii , nerieš . ideálne rovnaké to nikdy nebude ani na novom aute .
 ďalšie , nepíšeš či si urobil niečo z toho čo sa ti tu radilo ? skontroloval si bubon , ošmirgľoval ho drsným šmirgľom ? premeral si priemer otvoru bubníka ? mám dojem že si sa ničoho nedotkol .
a naposledy ,ako vieš že je štelovák zaseknutý ? prečo si myslíš že by ručná mala haprovať ? lánka si kontroloval , hýbu sa ľahko ?
 najprv urob niečo z toho čo sa ti radilo a až potom postav ďalšie otázky . ďakujem

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 167
Re:Má P 206 rok 2000 automatické štelovanie pakien zadnej brzdy?
« Odpoveď #8 kedy: 07.04.2024 - 18:11:08 »
Rozobral som ľavé zadné koleso, bubon bol hladký, valček fungoval, ale samoštelovák bol akoby zaseknutý. Ťažko sa skrutkovačom pootáčal. Namazal som ho, uvidím na prašnej ceste, či to pomohlo, keď zabrzdím ručnou bzdou.