Autor Téma: Engine error  (Prečítané 3216 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Tiuss

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
Engine error
« kedy: 20.01.2022 - 20:06:27 »
Prajem pekný večer! Som novou majiteľkou ‘zdedeného/odkúpeného’ Peugeot 508 allure, r.6/2016, 2.0 blue Hdi. Najazdených 189 1xxkm, mnou za 1,5 mesiaca vyse 5000km. Auto som brala s tym, ze je potrebné meniť klímu. Už je objednaná, čakám echo od autorizovaného servisu. Jedná sa o to, že včera po ceste z práce Ba-Pk dialnica, keď som sa chcela na nej rozbehnúť mi malubný pc začal hlasne a aj vizuálne dávať na vedomie, že Engine error a ďalej som od stresu (mám zlú skúsenosť z minulosti s novým autom, zhorel motor) nedočítala. Po pár sekundách sa to vyplo, došla som domov, žiadne známky poruchy auto nevykazovalo. V už len otvorení auta v pravom ciderníku kde ukazuje aktuálnu rýchlosť svieti červeným výkričník v zátvorkách, akonáhle sa autom pohnem, zmizne. Mám prečítaný manuál staršieho modelu a aj môjho, píše sa o brzdnej kvapaline, tlaku v pneumatikách, taktiež som čítala príspevky na tomto fóre o EGR (neviem čo to je-dohľadám cez google keď dopíšem príspevok). Zajtra na 13:00hod som objednaná na diagnostiku v servise, ale nedá mi sa opýtať vás, skúsenejších, o čo môže ísť, aby som sa aspoň psychicky vedela pripraviť na správu zo servisu. Ešte podotknem, že olej bol menený min zimu, na aute sa pol roka nejazdilo, AddBlue 4 dni dozadu (nakoľko najazdím týždenne niekedy aj 1300km, BA-BB, kontrolujem) bolo viac než 5000km dojazd, včera po udalosti 250, dnes 2400 ale nekleslo za deň. Pozerala som v príručke, že na to je svoja kontrolka-vlnovka a nad ňou UREA. Jedine si všímam už pár týždňov, že v 2./3.ke rýchlosti pri vyšších otáčkach auto trochu funí, posl roky som jazdila na benzíne, môže sa mi to tým zdať, taktiež, keď preradím v nižších otáčkach než by sa možno žiadalo, auto akoby spustilo samopohon… Vopred sa ospravedlňujem za svoje neodborné vysvetľovanie a asi aj trochu ženské😅🙄, auto mám krátko, jazdila som vždy na menších autách a nie s takou výbavou+francúz plne PC….
Vopred vám ďakujem za rady a postrehy!

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.718
Re:Engine error
« Odpoveď #1 kedy: 20.01.2022 - 20:28:19 »
Hlášku "engine error" nepoznám, ale ak to bolo engine fault a za tým "Reparation needed", tak to je všeobecná hláška - laicky povedané - "stav sa v servise".

Podľa popisu to môže byť absolútne čokoľvek, od paliva, cez prívod vzduchu až po DPF filter, takže rozhodnutie zájsť s tým do autorizáku a vyčítať problém je dobré, zbytočne sa v takejto chvíli stresovať.

p.s.: ten červený výkričník v pravom budíky je informácia o tom, že je zabrzdená parkovacia brzdy, po rozbehnutí sa auto samo odbrzdí a kontrolka zhasne, to je OK, tak to má fungovať.
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline Tiuss

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
Re:Engine error
« Odpoveď #2 kedy: 20.01.2022 - 21:37:07 »
Ďakujem Vám veľmi pekne za radu! Bodaj by to nebolo nič závažné, pri jazde všetko fungovalo ako má, ale nešla som domov po dialnici, max 80km/h….príde mi aj manuál na daný ročník čo sa týka kontroliek  menej obsiažny, než na predchádzajúci ročník čo som pozerala…..