Autor Téma: Pískajúce brzdy  (Prečítané 7159 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Zilier

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Pískajúce brzdy
« kedy: 28.01.2018 - 19:11:59 »
Čaute som čerstvý majitel novej  3008čky. Chcel by som sa spýtať či tu mal niekto problém s pískajúcimi brzdami. Také prenikavé kovové pískanie, ale iba pri parkovaní, alebo pri pomalej jazde (jazda krokom) a následným točením volantu. Pri normálnej jazde a brzdení nič nepíska. Keď som sa bol pýtať v Peugeote tak mi technik povedal, že je to normálne a mám tie brzdy zabehnúť. Pri rýchlosti 130km prudko zabrzdiť až na 30km a opakovať tak 6 krát, čo som aj urobil, ale zdá sa mi že je to ešte horšie.
Ďakujem za odpoveď.
« Posledná zmena: 28.01.2018 - 19:41:37 od Zilier »

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #1 kedy: 28.01.2018 - 20:02:26 »
tak to je teda super rada, v 130, prudko zabrzdit, a dúfam, že poradil, najlepšie na dialnici!! K teme, neviem koľko máš km, ale každe brzdy, alebo aj pne si musia "sadnúť", odhadom 1000km. Ešte chvíľu vydrž, a potom to jednoducho oficiálne reklamuj, budú sa musieť vyjadriť. Keď Ti znova poradia, to prudké brzdenie, tak im daj kľúče do ruky, so žiadosťou, abyŤi vrátili auto celé nepoškodené, a bez pískajúcich brzd.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline Zilier

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #2 kedy: 28.01.2018 - 20:45:21 »
Teraz mám najazdené 1400km. Tak chvíľu asi ešte počkám a pôjdem to teda reklamovať. Ono je to také zvláštne, pretože to robí iba pri brzdení pri veľmi pomalej rýchlosti a s vytočeným volantom. Akonáhle stlačím viac brzdu, alebo vyrovnám volant prestane to. Ale ten zvuk je veľmi nepríjemný a intenzívny. Preto som sa pýtal či sa s tým už niekto stretol, ked mi technik hovoril že je to normálne. 

Offline mihyli

  • ID: 127
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 85
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #3 kedy: 08.03.2018 - 12:32:22 »
trochu ozivim...mne zacalo robit to iste teraz v zime... ale mam od augusta 2017 (kedy som ho kupil) uz najazdene 22800km. :) za chvilu ma caka 1. servisna, tak sa chcem na to spytat.
Peugeot 3008 SUV - 2017 - 1.6 BlueHDi EAT6 - 88kW - VIN VF3MCBHZWHS223434
Peugeot 508SW - 2017 - 2.0 BlueHDi EAT6 - 133kW - VIN VF38EAHWTGL044253

Offline Zilier

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #4 kedy: 08.03.2018 - 12:43:08 »
No ja som bol s tým v servise a tam mi všetko prekontrolovali a žiadnu chybu nenašli. Technik mi povedal, že je to normálne kvôli tvrdšej zmesi v platničkách a že to časom prestane.Len musím viacej jazdiť. Že má zmysel sa o tom baviť až budem mať najazdených okolo 20 000 - 30 000 km. Ale prestriekal mi to nejakou zmesou aby sa to pískanie zmiernilo. Tak uvidím časom.

Offline mihyli

  • ID: 127
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 85
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #5 kedy: 08.03.2018 - 13:01:10 »
ja mam 22800 a teraz to zacalo..  :D
Peugeot 3008 SUV - 2017 - 1.6 BlueHDi EAT6 - 88kW - VIN VF3MCBHZWHS223434
Peugeot 508SW - 2017 - 2.0 BlueHDi EAT6 - 133kW - VIN VF38EAHWTGL044253

Offline Marian Gonda

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 2
  • Marian
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #6 kedy: 23.01.2019 - 11:12:57 »
Píska  mi to tiež a v servise mi povedali že sa na to sťažujú len na orave a Poprade ,že mame špinavé cesty.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #7 kedy: 24.01.2019 - 11:32:16 »
Podobný problém mala známa z novým Renaultom, tiež to servis identifikoval, ako tvrdú zmes na brzdovom obložení, už si presne nepamätám akej prísady tam bolo viac. Ale podstatné je, že to pískalo pri každom zmačknutí brzdy. Teda to to nie je váš prípad, keď to píska iba pri pomalej jazde a vytočených kolesách...
Známa to po roku nevydržala a pohádala sa v servise, žiadala vrátiť auto, lebo malo neopraviteľnú závadu, vyhrážala sa súdom a čuduj sa, brzdy servis opravil k jej spokojnosti. Zrazu to išlo...

Offline Maribus

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 88
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #8 kedy: 26.01.2019 - 19:35:59 »
Máme firemného peugeota partnera a robí to isté v obyčajnom neautorizovanom servise to dali dole.Sú to šmejdácke platničky čo to spôsobujú.Sú tvrdé a ten prach sa usádza na strmeňoch , na kotúči a ten piští.Nechceme to meniť kým sú dobré ale treba kúpiť kvalitnejšie nie originál.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.392
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #9 kedy: 26.01.2019 - 20:25:01 »
To nie je o smejde, tvrdšie doštičky robia menej prachu (viac sa opotrebujú kotúče) a mäkšie zase naopak špinia viac okolie (skôr sa opotrebujú platničky) ale je to na každom aký druh si vyberie, niekto preferuje tie a iný zase tam tie (jeden výrobca výraba oba druhy).
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Maribus

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 88
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #10 kedy: 27.01.2019 - 11:06:04 »
mám 17500km mne to zatiaľ nerobí na peuegota 308 tak uvidím neskôr.Na partnere to začalo okolo 50000km.

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #11 kedy: 28.01.2019 - 18:38:27 »
Aj zákazníci Porsche sa na to sťažujú.
V servise im tvrdia: "Pri brzdení brzdová sústava auta mení pohybovú energiu na teplo. Pritom dochádza aj u najlepších bŕzd sveta k jemnému chveniu a vibráciám. A práve ony zapríčiňujú piskľavé zvuky od kolies. Rotujúci brzdový kotúč potom pôsobí ako „reproduktor“ a hrá na nie príliš ľubozvučnú nôtu. Hovoria aj o častiach brzdových platní a strmeňov, ktoré majú zabudované časti na obmedzenie pískania a frekvencie, ktorú každý materiál prirodzene vydáva. Avšak kvôli postupnému opotrebovaniu, vlhkosti, rôznym klimatickými podmienkam a korozívnym faktorom sa pískanie bŕzd vylúčiť nedá, nejde však vôbec o určitú formu chyby.

Ja tvrdím, že problém nastal zákazom azbestu, teda aj v brzdových platničkách.
Podľa mňa je to materiálom platničiek. Už som písal o známej, tiež pískali celý rok a do servisu chodila reklamovať každý mesiac až sa nasrala. Reklamovala to a odmietla odísť zo servisu, ak to neopravia. V autorizovanom servise mechanik zobral rašpľu obrúsil 1mm z platničky. Prestalo to pískať. Po 500km začali znova pískať. Následne originál servis nenamontovali originál platničky, ale ich vymenili za platničky iného výrobcu (nepamätám výrobcu, ale asi Brembo) a bolo OK.
« Posledná zmena: 28.01.2019 - 18:53:13 od DKR »

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #12 kedy: 29.01.2019 - 16:32:54 »
DKR našiel originál výhovorku a trafil príčinu NEKVALITY.
"zobral rašpľu obrúsil 1mm z platničky. Prestalo to pískať. Po 500km začali znova píska"
- nekvalitný materiál platničky sa prehreje, (spečie?) a pískanie je tu.
- porše obhajuje svoje lemplové výrobky - už na w353w bol brzdový kotúč navrhnutý tak, aby sa neprehrial (ešte nemal odvetranie), dvojtakty motorom nebrzdili. už pred 1980 mal platničky s štvormi piestikmi a žiadne pískaniue sa nekonalo, brzdové čeľusťe sa museli vždy brúsiť (nábehová hrana), inak pískali.

ps - nejedná sa o "plávajúce" strmene, kde jedna platnička sa stále dotýka kotúča???

Offline DKR

  • ID: 141
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 156
  • Peugeot 3008 1,5 BlueHDI, EAT8, Allure,
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #13 kedy: 29.01.2019 - 21:26:35 »
Mnou spomínaný postup zvoli majiteľ autorizovaného nemenovaného servisu, tak ako som uviedol, keď kamarátka po roku pískania, odmietla odísť zo servisu bez odstránenia závady.

Ale môže to byť aj:
1. Opotrebované brzdové platničky či kotúče. Ale to nie je náš prípad, ktorý tu riešime.
2. Hrdza na brzdových kotúčoch, skôr prach z hrdze, ktorý sa zvíri pri brzdení. Ale to nie je náš prípad, ktorý tu riešime.
3. Silné nečistoty usadené medzi brzdovou platničkou a kotúčom, to je prach z cesty a rôzne kamienky. Ale to nie je náš prípad, ktorý tu riešime.
4. Opotrebované uchytenie brzdových platničiek, to je to spomínané visenie platničky = nevracia sa po celej svojej dráhe späť. Toto by mohol byť náš problém spôsobujúci pískanie. Rieši sa to posunutím brzdovej platničky zo svojho sedla a vyčistením styčných plôch brzdovou kvapalinou. Pozor nie vazelínou.
5. Brzdová platnička môže mať zapečený povrch, spomínané vyššie. Staré azbestové platničky na toto neboli náchylné, aj keď sa to sem tam stalo. Náchylnejšie na to sú nové náhradné materiály platničiek.


Offline LeonN35

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:Pískajúce brzdy
« Odpoveď #14 kedy: 14.02.2019 - 14:26:49 »
Ja mam 3008 od augusta 2018 ..najazdené 20 278 km a to pískanie som par krát počul pri parkovaní ..zatiaľ to pripisujem, zime, soli, štrku, proste bordelu uvidíme v lete, ale mam to skôr ako ojedinelí jav, našťastie. Manželka na fiatiku ma to iste.Tiež veľmi ojedinele...ale začalo nám to približne v rovnakom čase.