Autor Téma: Nefunguje ovládanie okien. Napätie ?  (Prečítané 3350 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline prokoppd

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 22
Nefunguje ovládanie okien. Napätie ?
« kedy: 18.08.2017 - 06:34:29 »
Zdravím. Stále mám problém s oknami. Dnes som premeral káble a zistil som že: Hlavný prívod do motorčeka má stály prúd 12V (čiže chyba v prechodke vo dverách nebude) ALE prúd čo ide z motorčeka do ovládania okien, tak je tam asi 6 káblikov a s toho v 4 mi prúd skáče: cca 4V, 1,5V, 2V, 0V, 5V, 2V, 0V atď. S toho som usúdil že preto mi diody na plošáku blikajú a nesvietia akoby mali.
Chcem sa spýtať v čom môže byť problém? Motorček je na 100% v poriadku, lebo v druhom aute fungoval.
Ďakujem

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Nefunguje ovládanie okien. Napätie ?
« Odpoveď #1 kedy: 18.08.2017 - 18:03:27 »
koncový spínač je v poriadku?

Offline prokoppd

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 22
Re:Nefunguje ovládanie okien. Napätie ?
« Odpoveď #2 kedy: 19.08.2017 - 08:43:48 »
Myslíš tlačítka? Tak to neviem, síce som menil aj tie ale bez zmeny. Na všetkých mi tie diody len blikajú.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Nefunguje ovládanie okien. Napätie ?
« Odpoveď #3 kedy: 19.08.2017 - 19:50:32 »
koncový spínač na lanku, ktoré pohybuje oknom (sklom).môže sa stať, že je poškodená izolácia a ... stojí.

Offline prokoppd

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 22
Re:Nefunguje ovládanie okien. Napätie ?
« Odpoveď #4 kedy: 13.09.2017 - 23:17:01 »
Opäť Vás prosím o radu. Okná stále nefungujú!!!

Už som vymenil tlačítka ovládania, motorčeky (100% funkčné, odskúšané na druhom aute). Kabeláź v poriadku, premerané  a skontrolované všetky káble. Napätie 12V ide do motorčeka. Tak už ma fakt nenapadá v čom môže byť problém. Osvetlenie tlačitiek len preblikuje, a okno sa hýbe asi po 0,5cm. Okno nezadrháva pretože ten motorček sa chová rovnako aj keď nieje nahodený v sťahovačke. A ešte spolujazdcové okno sa nehýbe vôbec, ani od šoféra ani od spolujazdca. A tieˇˇz nefunguje ovládanie spätných zrkadiel
Vopred ďakujem za každú radu.

PS: ten koncový spínač dáko nemôžem nájsť.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:koncový spínač
« Odpoveď #5 kedy: 15.09.2017 - 18:28:13 »
na p405 to bolo také kolečko z plastu, s výrezom na lanko, bolo to na sťahovacom lanku ne hornej časti, hneď pod rámom okna.

a tento týždeň bola jedna odpoveď ako nastaviť spúšťanie/zdvíhanie skla keď "blbne" a posúva sa po kúskoch.