Autor Téma: HDi nežhaví, problém so snímačmi teploty  (Prečítané 5081 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline alf

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 10
HDi nežhaví, problém so snímačmi teploty
« kedy: 20.01.2017 - 14:36:28 »
Zdravím. Motor Hdi, 66 kW (RHY), zlé studené štarty, nežhaví/nežeraví (neviem čo je spisovné).  ::)
Ako zdanlivá príčina sa javil snímač teploty bloku motora (zelený, dvojpinový). Pokiaľ bol snímač zapojený nikdy motor ani pri teplote -15 nežhavil, počas jeho odpojenia motor žhaví (sahara sa roztočí, teplota na budíkoch vyskočí na 100 atď). Kúpil som teda nový snímač, zapojil ho a to isté ako starý, pre istotu som ešte vyskúšal ďalší snímač, aj tak sa nezapínajú žeraviace sviečky. Skúšané skúšačkou, čiže to nemá nič s kontrolkou na budíkoch.
Nové snímače som zapájal takisto pri veľkých mrazoch, ale nezavádzal som ich do bloku. (babrať sa s chladiacou kvapalinou v takých mrazoch sa mi nechcelo).
V čom je prosím vás chyba, ako je možné že s novým snímačom nežhaví a s odpojeným žhaví.
V čom je tá kuleha. Ďakujém
« Posledná zmena: 20.01.2017 - 14:37:35 od alf »

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:HDi nežhaví, problém so snímačmi teploty
« Odpoveď #1 kedy: 21.01.2017 - 07:56:48 »
Jedno mi v tvojom popise neide do hlavy. Pišeš že pri odpojenom snímači žhaví a teplota na budíku je 100 st C. Ale predsa ked je motor teplý až horúci tak by žhaviť predsa nemal ? Je to správny snímač teploty čo sa snažíš vymeniť?
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline alf

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 10
Re:HDi nežhaví, problém so snímačmi teploty
« Odpoveď #2 kedy: 21.01.2017 - 11:46:07 »
nie, motor je studený, teplota 100 st. píše len na budíkoch. Keď sa odpojí snímač teploty, motor nevie akú ma teplotu, preto zapne saharu na plno, na budíkoch vypíše STOP a teplota na budíkoch stúpne na 100 st. aj keď má reálne kľudne -20
« Posledná zmena: 21.01.2017 - 11:49:19 od alf »

Offline autospravca

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 46
Re:HDi nežhaví, problém so snímačmi teploty
« Odpoveď #3 kedy: 21.01.2017 - 11:47:08 »
Po odpojení snímača teploty vody sa žhavenie zapne(nabehne núdzový režim).Riadiaca jednotka nemá údaj o teplote vody a preto sa zapne núdzový režim.
Skús po zapnuti zapaľovania počúvať relé žhavičov.Po zapnutí zapaľ.by malo cvaknúť.Nájdeš ho  v plastovej skrinky vedľa akumulátora.
P 2008(1,4 HDi)

Offline alf

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 10
Re:HDi nežhaví, problém so snímačmi teploty
« Odpoveď #4 kedy: 21.01.2017 - 11:57:32 »
Po odpojení snímača teploty vody sa žhavenie zapne(nabehne núdzový režim).Riadiaca jednotka nemá údaj o teplote vody a preto sa zapne núdzový režim.
Skús po zapnuti zapaľovania počúvať relé žhavičov.Po zapnutí zapaľ.by malo cvaknúť.Nájdeš ho  v plastovej skrinky vedľa akumulátora.
to relé mám skúsiť s odpojeným snímačom? pretože vtedy mi podľa budíkov, aj skúšačky žhaviče zapína, z toho dedukujem že aj relé ich zapína (ak okrem toho relé nieje nejaká iná súčiastka čo by zapínala a vypínala žhaviče)
Mám teda skúsiť počúvať to relé s pripojeným snímačom?

Offline autospravca

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 46
Re:HDi nežhaví, problém so snímačmi teploty
« Odpoveď #5 kedy: 21.01.2017 - 13:09:37 »
So zapojeným snímačom teploty vody.Najlepšie by bolo použiť diagnostiku-akčné členy.Inač ten zvuk zapínajúceho relé môže zaniknúť pri zvuku el.čerpadla,ktoré doplňuje naftu do nízkotlakového okruhu. Najlepšie bude mať pomocníka ktorý sa relátka bude  dotýkať, počas zapnutia zapaľovania.
« Posledná zmena: 21.01.2017 - 13:16:56 od autospravca »
P 2008(1,4 HDi)

Offline alf

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 10
Re:HDi nežhaví, problém so snímačmi teploty
« Odpoveď #6 kedy: 22.01.2017 - 17:28:06 »
So zapojeným snímačom teploty vody.Najlepšie by bolo použiť diagnostiku-akčné členy.Inač ten zvuk zapínajúceho relé môže zaniknúť pri zvuku el.čerpadla,ktoré doplňuje naftu do nízkotlakového okruhu. Najlepšie bude mať pomocníka ktorý sa relátka bude  dotýkať, počas zapnutia zapaľovania.
JJ, no relátko necinká vôbec, diagnostiku po ruke nemám, ale ak by niečo dokázala zistit skusil by som si ju pozháňať.