Autor Téma: (307) - kolisanie otačok motora, problém s ťahom  (Prečítané 2463 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pajo99

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
(307) - kolisanie otačok motora, problém s ťahom
« kedy: 14.06.2016 - 18:39:31 »
Takže mam taký problém s volnobehom a pri nižšich otackach (1500ot.) a ptm pridaní plný plyn a auto sa velmi pomali rozbieha a dymí. Takze volnobeh ked nastartujem auto tak na volnobehu kolisaju otacky ked auto vytocim na volnobehu plnym zosliapnutim na podlahu tak auto strasne dymi a ide len do 3000ot. A ma taky klepotavy zvuk ten motor. Ale ked pridavam postupne pomali tak ide aj do 5000ot. A nedymi. Potom pri jazde ked ma auto 2000ot. A pridam tak pekne taha bez dymenia. Ale akonahle ma menej otacok napriklad aj 1600ot. Pridam na podlahu a auto strasne pomali nabera rychlost a vidim ze dymi. Ešte k tomu kolisaniu otačok na volnobehu. Ak odpojim vahu vzduchu alebo klapku na sani alebo snimac tlaku turba v tom sacom štvorci( kde su aj klapky).tak volnobeh ide v poriadku ale zas potom auto netaha..naposledy na volnobehu som dal dole s turba cierne koleno co uz ide do intercolera. A ked som dal ruku k turbu ze som ako keby pridusil turbo tak otacky prestali kolisat. Ak som ruku dal od turba prec tak zacali zas kolisat. Ak dam naspat ruku k turbu tak prestanu kolisat. Alebo ak odpojim s turba podtlak tak otacky tiez prestanu kolisat.Tak kde by mohol byt problem . inak auto ked ma otacky tak pekne taha. Zda sa mi ze pomali tak ako co ma otec 100kw? Diagnostika ziadnu chybu neukazuje. P307 1.6hdi 80kw
« Posledná zmena: 14.06.2016 - 19:05:57 od pavol2078 »