Autor Téma: Skusenosti s AAAAuto  (Prečítané 15088 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pavol2078

  • ID: 076
  • Moderátor
  • Expert
  • *******
  • Príspevkov: 2.294
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #15 kedy: 25.02.2016 - 19:55:31 »
Ponukli dobru cenu myslel som ze tym to prenas konci ...ale asi este nie ...
Peugeot 306 1.9DT   - EX
Peugeot 307 2.0Hdi/Fap OFF=> SaLi moja radosť ] VIN: vf33crhsb82290694 - EX
Peugeot 307SW 1.6 16V + LPG = rv.2007 imidžovečka na R17 chalengeroch ]
Peugeot 407SW 1.6HDi 80kw/FAP OFF-
Peugeot 508 SW 2.0HDi 120kw AT/6 CHIP by Straki 144kw

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #16 kedy: 25.02.2016 - 20:03:26 »
tie eura sa docitas v zmluve. to je za ich stratu casu ktoru si im sposobil. niekto to zaplati musi ;)
oni si nechaju zaplatit aj tu prekvapkavanu kavu, ktoru si tam vychlental :D
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline romankol

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 29
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #17 kedy: 25.02.2016 - 20:04:29 »
no snáď sa poučíš a buzí.... budeš obchádzať zďaleka.
Auto poriadne pokukaj, či ti ho už náhodou niekde neotlačili.......
Poplatok ktorý tak či tak zaplatíš - zaplať ihneď, aby si náhodou neprešúpol termín inak máš na krku právnikov a ver či nie tých majú oni fajnových, resp. nepriestrelných.
svojím podpisom ste začali hrať ich hru - a tú ukončíš ak ihneď zaplatíš

Offline fullblue

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 178
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #18 kedy: 25.02.2016 - 21:08:46 »
a to akoze bude musiet vratit peniaze a prevziat si auto spat aj ak budu na nom nejake zavady, ktore pri predaji neboli? a co ak pri testovani/presuvani auta do inej prevadzky najazdili aj niekolko stoviek kilometrov, ved to je opotrebenie auta, za to by mu mali dat nejaku kompenzaciu, nie?
Peugeot 407 sedan 1.6 HDi ST FAP '06
Peugeot 508 sedan 2.2 HDi GT FAP '14

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #19 kedy: 25.02.2016 - 21:11:31 »
oni maju v zlmluve ze si predavajuci na nic nemoze narokovat. a kedze "chybu" sposobil predavajuci, cize AAA uviedol do omlyu tak smola.
okrem toho by im to musel dokazat, ze mu napriklad vratili auto s inym alternatorom ako ked im to auto daval ;)
myslim si ze za 5000 by to auto do mesiaca predal cez inzerat, pripadne ako protiucet tam kde ide kupovat druhe auto.

smola no...
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline fullblue

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 178
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #20 kedy: 25.02.2016 - 23:06:55 »
to je hrozne... a oni mozu slobodne podnikat, nikto proti takymto obchodnym praktikam nic nerobi...  :(
Peugeot 407 sedan 1.6 HDi ST FAP '06
Peugeot 508 sedan 2.2 HDi GT FAP '14

Offline krko 407

  • ID: 038
  • Riadny člen
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 443
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #21 kedy: 26.02.2016 - 00:08:22 »
Moja známa kúpila octavku z AAA, no asi o 2 roky keď im ju chcela predať späť tak pomerali lak a vraj búraná tak cenu ponúkli o hodne menšiu.Argument že keď ju od nich kupovala tak nepovedali že bola búraná,vôbec nebrali do úvahy.Samozrejme ju tam nenechala.Sú to zmrdi.
Peugeot 407  2.0Hdi ,100kw,Fap-off,xenony,JBL,vyhrievané sedačky...
Peugeot 306 1.9D , 51kw - Predané
Peugeot 309 1,9D , 47kw - Predané

Offline g@briel

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 255
  • Tak už je doma.
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #22 kedy: 26.02.2016 - 00:27:58 »
tak ja pridám jednu kladnú :P :D

dal som do AAA Feliciu a bral som svojho 307 Breaka,nebol problém,kávička nebola,ale s autom som spokojný-poctivé kilometre-všetko sedelo . . .

ale to čo tu čítam je fakt dosť silná káva aj pre mňa
Dacia Duster 1.6 SCe 84kW 4x4, výbava Prestige, béžová Dune, kamerový systém Multiview+navigacia,  aut.klimatizácia, 17" Maldive, ťažné

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #23 kedy: 26.02.2016 - 08:12:46 »
Ja mám jednu jedinú osobnú skúsenosť s AAA Auto a musím povedať, že pozitívnu. Pred cca 8 rokmi som si kúpil (nie cez AAA Auto) jazdenú C4 a po 8 mesiacoch prišla výhodná ponuka na C5, ale musel som konať rýchlo. Dal som auto na inzerát a len tak zo srandy som zavolal do AAA Auto. Počas hovoru som tie ich omáčky nevnímal a čakal som len na to, aký postup navrhnú. Keďže som si pozrel ich stránku a v celej databáze som videl iba 3 kusy C4, mal som pocit, že som na koni ja. Bol som... Pozývali ma na kávu, odmietal som. Mojou podmienkou bolo, aby si prišli do TT to auto pozrieť sami, ak ho chcú. Aj prišli - okolo 15:00 prišiel chalanisko s ladvinkou plnou peňazí. Opýtal sa ma na cenu, vypočul si môj návrh (môj nákup + 20%), on niekam zatelefonoval, a povedal o kusisko nižšie číslo. Povedal som mu, že až tak mi to zase neponáhľa. Zase niekam zavolal a keď videl, že na mňa tie ich praktiky neplatia, tak navrhol sumu navlas rovnakú ako tú, za ktorú som auto kúpil pred 8 mesiacmi. Podali sme si ruky, odovzdal som mu kľúče a techničák, auto som nechal pred firmou a v noci ho bola odťahovka AAA Auto zobrať.

Najkrajšie na tom bolo to, že keď už boli papiere podpísané, tak mi prezradil, že on ako výjazdový výkupca dostane každé ráno do ladvinky milión korún a aby dostal bonusy, musí večer priniesť na centrálu max. 10% z ranného kreditu. Takže som mal výhodu v tom, že sa ku mne dostal v podstate na fajront a bol pod tlakom.

Či to takto funguje aj dnes, to netuším...  :cool
« Posledná zmena: 26.02.2016 - 08:16:07 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #24 kedy: 26.02.2016 - 08:51:55 »
Keby tak odomna kupili moje auto za tu istu cenu co som za neho dal pred 11timi rokmi to by bolo supeeeeer- sorry just a joke
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline alihen

  • ID: 098
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 121
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #25 kedy: 26.02.2016 - 10:51:35 »
Ponukli dobru cenu myslel som ze tym to prenas konci ...ale asi este nie ...
s Ackami pre predavajuceho nekonci nic. ak ale auto kupujes, ked podpises zmluvu, pre nich to konci... este ti predaju aj rozne zaruky, ktore by mali poskytovať oni... ale to je o inom. zmluvy maju premakane a neprestrelne, tak ako pise Marcel...
aj mne vyvolavali a posielali SMS, maily a kadejake debiliny, ze maju o moju 407 velky zaujme. aj cenu mi ponukali lepsiu ako PUG aj s bonusom v akcii za vase stare o 1500,-€ viac...
a ver tomu, ze ta tvoja octavka je nie len o 1600,-€ drahsia ako bol vykup (ale t je myslim v poriadku, nikto to zadarmo robit nebude). okrem toho bude maj aj nalepku nikdy neburane, vzorny majitel sa o auto kvalitne a pravidelne staral, nikdy v nom nebolo fajcene a poctive km... (tie mozno este nestihli - ale tak jednoducho uz nemozu upravit).
ak si skutocne nevedel, ze bolo burane, tak by som ich asi ponatahoval a nenechal zo seba robit pajaca... výsledok je ale neisty... skor by som povedal, ze s nimi prehras ak nemas nieco v rukave alebo dobrého pravnika. neviem ako presne maju formulovane to vratenie auta do 2 rokov, ale tiez by bolo zaujimave, ako maju formulovanu obhliadku pri kupe a co je tam uvedene alebo napisane. mozno by bolo dobre zmluvu (ak to nie je proti nej samotnej) naskenovať a pre vystrahu zavesit aj sem aby kazdy dalsi, co uvidi na kapote love v hotovsti si mal moznost najprv precitat zmluvu a rozhodnut sa, ci mu to riziko stoji za tie peniaze.
tiez predpokladam, ze zmluvu si necital, ale taky je pomaly kazdy slovak. aj kedy si ju precital a nepoznas ako to chodi, na polovicu veci by si aj tak neprisiel ak nemas aspon nejake pravnicke minimum (moj nazor)
ex - Peugeot 405 break 1.8 SRDT
ex - Peugeot 407 SW 1.6 HDI, 80kW, NAVI, JBL
Peugeot 508 SW 1.6 eHDI, 82kW, RT6, NAVI

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #26 kedy: 26.02.2016 - 13:33:08 »
S tou nálepkou, nebúrané, starané a nefajčiar a kto vie čo ešte je to pravda.
Kolega v AAA kupoval Mondeo a nechal im tam Fábiu, každý v robote vedel v akých rukách a stave to auto bolo. Keď druhý kolega išiel do AAA kupovať auto tak pri prezeraní áut ich ochotným technikom tam zbadal tú Fábiu a na nej že v zime nejazdená  :D a tak mu to len tak popod nos "že toto bola kolegova Fábia ale že v zime nejazdená", hneď ho technik od nej ťahal čo najďalej.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Lubk0

  • ID: 087
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #27 kedy: 26.02.2016 - 13:52:09 »
Tak praktiky AAA su rôzne. S kľudným svedomím ale môžem povedať, že z môjho okolia im tam napredávali autá naozaj rôzny ľudia a nie málo, zrovna sused 2 týždne dozadu Fabiu :)

Mojmu svagrovi jedneho casu dali najlepsiu cenu za 307 čku ...

Tak isto z bývalej firmy sa odpredávali autá len tam alebo do Darexu (kto dal lepšiu cenu, tam sa to nechalo) ... Naozaj nikdy som sa nestretol s problémom, že by auto chceli vrátiť alebo po vyplatení žiadali dodatočnú zľavu ...

Zmluvy môžu mať písané ako chcú, nesmú však odporovať platným zákonom. V zmluve môže byť napísané hocičo, to či to naozaj nakoniec bude platiť, povie len právnik. Ak sa bojíš, pošli mi kľudne zmluvu na email ... Hodím na to OKO, a ak by mal známi čas skúsim ho poprosiť, nech sa mi vyjadrí k tej formulácií o vrátení ...

Netreba sa za každým báť veľkých korporácií, že majú super právnikov a super zmluvy ... Oni na tomto "zastrašujúcom" fakte stavajú. Akonáhle by však malo prísť k súdnemu sporu, často ustúpia. Takto je to napríklad aj s plnením z PZP keď ide o kooperatívu. Nechceli plniť známemu, zamietli mu to, na internete mu všetci napísali, ako nemá šancu ... Jeden oficiálny list od právnika ako predžalobná výzva, zopár paragrafov, odhodlanie ísť na súd a svete div sa, do týždňa boli peniaze na účte. Takéto firmy si len stavajú na fakte, že sa ich ľudia boja a nič nepodniknú.

A nakoniec, v AAA auto majú len také autá, aké tam ľudia predajú. Môžete tam nájsť črep, ale môžete tam v pohode nájsť super kúsok ...
Kia Cee'd SW 1.6 CRDI 100 KW AT7 2016 ...
Citroen C1 1.0 VTI 51 KW 2016 ...
Honda XL 1000 Varadero 2010 ...

Offline fullblue

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 178
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #28 kedy: 26.02.2016 - 17:18:27 »
ja som s nimi nastastie nemal ziadne docinenie, iba raz ked som si zo srandy nechal minuly rok nacenit u nich svoju 407mu... ked mi povedali, ze mi daju za nu max 2300€, tak som hned ten mesiac vrazil s pokojom anglicana dalsiu tisicku do jej servisu  ;D a toto som pocul aj od dalsich ludi, ze pri vykupe ponukaju nenormalne nizke sumy...
Peugeot 407 sedan 1.6 HDi ST FAP '06
Peugeot 508 sedan 2.2 HDi GT FAP '14

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Skusenosti s AAAAuto
« Odpoveď #29 kedy: 26.02.2016 - 20:27:55 »
Tak ale zase ktorý obchodník ponúkne takú sumu, akú vie ponúknuť koncový užívateľ? Slováci v globále nevedia obchodovať, len si myslia, že vedia. Vo väčšine prípadov máme tendenciu uraziť sa a verejne sa sťažovať na neprofesionálny prístup. Obchod = stret dopytu a ponuky + kompromisy z oboch strán...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29