Autor Téma: Servis, autorizáky a kórejci - All in one  (Prečítané 17871 krát)

0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.739
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #15 kedy: 18.04.2016 - 14:12:03 »
Nech ma Modzilla opraví, ale zrovna u Peugeota niekto riešil na fore, že v záručných podmienkach u PSA bola na spojku záruka "len" 50 tis. KM ... Tj, že bola viňatá zo štandardnej záruky :)

Qcko, tvoj názor ti neberem, ja mám veľmi podobný nápríklad na 4007 na ktorej som sa vozil v ČR a konec koncov aj na jednom z PN zrazov ... To už je vec vkusu každého ... Prvú generáciu ceed som naozaj nemal rád, čo sa týka jazdného komfortu a vlastne všetkého, až na spolahlivosť, ktorú mal podla mna bezchybnú ...

Táto je skokovo inde a v dobe, ked sme ju brali novú, 2012 by som ju určite za starý model 308 čky nevymenil ani náhodou :) Nová 308 sa mi už naozaj páči, ale to už sme zase mimo :D

PS: Už som to našiel. Citácia priamo z podmienok uplatnenia záruky na stránke peugeot.sk

"Na druhej strane sa zmluvná záruka nevzťahuje na:

výmenu dielov podliehajúcich bežnému opotrebeniu vyplývajúcemu z ich použitia, počtu najazdených kilometrov, geografického a klimatického prostredia, pričom táto výmena nie je následkom ich poškodenia. Jedná sa predovšetkým o nasledovné diely: predné a zadné brzdové doštičky, zadné brzdové obloženie, predné a zadné brzdové kotúče, predné a zadné pneumatiky, spojka, remene, predné a zadné tlmiče pruženia, ramienka stieračov skiel, atď...,"

Šak si vlastne napísal to čo ja :)
Tak tak, je to vec vkusu, ale kia je pre mňa stále málo muziky za veľa peňazí :)
To s tou spojkou nájdeš isto aj v KIAckych zár. podmienkach, je to normálne, predsa nebudeš reklamovať zjazdenú lamelu ... iné je keď je vadná (to potvrdí až servis) ;) Samozrejme je to aj o prístupe servisného personálu a o tom, aký ste pre nich dôležitý zákazník (bohužiaľ je to tak).

Ale táto téma je o inom, som rád že slepo nebrániš niečo, v čom sa vozíš ;)

fullblue: tak servisná prehliadka za 120€ je totálny štandard pre malé vozy, nie je to nijako prehnané (rátaj že servis ti naúčtuje za 1 liter oleja okolo 20€)...
« Posledná zmena: 18.04.2016 - 14:13:46 od Qcko »
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.584
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #16 kedy: 18.04.2016 - 14:29:21 »
od 120 - 220
zalezi od modelu a ci je to benzin alebo diesel. a ci robis servisku v BA, alebo v BB, alebo v TN, alebo v MA
osobne kia odporucam Malacky :)

preboha, to akoze za prehliadku platite 120€ a viac? predpokladam, ze v cene je aj detailing auta, vymena vsetkych kvapalin a filtrov, a kavicka+konak pocas cakania? :D

úúúúplne OFF TOPIC, ale takáto reakcia ma vždy dokáže vytočiť - ideálne by asi bolo, keby dealeri predávali autá do straty a za servis neúčtovali nič. Myslím, že Slováci by aj tak pindali na všetko... Každý, kto v niečom podniká, tak robí kvôli zisku a slovenskí podnikatelia nie sú výnimkou. Ak niekto nevidí do zákulisia, tak prosím, aby sa zdržiaval takýchto komentárov. Je mi jasné, že bude nasledovať reakcia v štýle "liter oleja za 20 EUR? KRÁDEŽ"... Takže odpoviem hneď - treba si zobrať miliónové úvery, postaviť si showroom (alebo lepšie niekoľko showroomov) a vyskúšať si, ako sa podniká na Slovensku...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.584
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #17 kedy: 18.04.2016 - 14:30:49 »
Nech ma Modzilla opraví, ale zrovna u Peugeota niekto riešil na fore, že v záručných podmienkach u PSA bola na spojku záruka "len" 50 tis. KM ... Tj, že bola viňatá zo štandardnej záruky :)

Qcko, tvoj názor ti neberem, ja mám veľmi podobný nápríklad na 4007 na ktorej som sa vozil v ČR a konec koncov aj na jednom z PN zrazov ... To už je vec vkusu každého ... Prvú generáciu ceed som naozaj nemal rád, čo sa týka jazdného komfortu a vlastne všetkého, až na spolahlivosť, ktorú mal podla mna bezchybnú ...

Táto je skokovo inde a v dobe, ked sme ju brali novú, 2012 by som ju určite za starý model 308 čky nevymenil ani náhodou :) Nová 308 sa mi už naozaj páči, ale to už sme zase mimo :D

PS: Už som to našiel. Citácia priamo z podmienok uplatnenia záruky na stránke peugeot.sk

"Na druhej strane sa zmluvná záruka nevzťahuje na:

výmenu dielov podliehajúcich bežnému opotrebeniu vyplývajúcemu z ich použitia, počtu najazdených kilometrov, geografického a klimatického prostredia, pričom táto výmena nie je následkom ich poškodenia. Jedná sa predovšetkým o nasledovné diely: predné a zadné brzdové doštičky, zadné brzdové obloženie, predné a zadné brzdové kotúče, predné a zadné pneumatiky, spojka, remene, predné a zadné tlmiče pruženia, ramienka stieračov skiel, atď...,"

Šak si vlastne napísal to čo ja :)
Tak tak, je to vec vkusu, ale kia je pre mňa stále málo muziky za veľa peňazí :)
To s tou spojkou nájdeš isto aj v KIAckych zár. podmienkach, je to normálne, predsa nebudeš reklamovať zjazdenú lamelu ... iné je keď je vadná (to potvrdí až servis) ;) Samozrejme je to aj o prístupe servisného personálu a o tom, aký ste pre nich dôležitý zákazník (bohužiaľ je to tak).

Ale táto téma je o inom, som rád že slepo nebrániš niečo, v čom sa vozíš ;)

fullblue: tak servisná prehliadka za 120€ je totálny štandard pre malé vozy, nie je to nijako prehnané (rátaj že servis ti naúčtuje za 1 liter oleja okolo 20€)...

... súhlasím do bodky...  :clap
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline fullblue

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 178
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #18 kedy: 18.04.2016 - 14:55:25 »

úúúúplne OFF TOPIC, ale takáto reakcia ma vždy dokáže vytočiť - ideálne by asi bolo, keby dealeri predávali autá do straty a za servis neúčtovali nič. Myslím, že Slováci by aj tak pindali na všetko... Každý, kto v niečom podniká, tak robí kvôli zisku a slovenskí podnikatelia nie sú výnimkou. Ak niekto nevidí do zákulisia, tak prosím, aby sa zdržiaval takýchto komentárov. Je mi jasné, že bude nasledovať reakcia v štýle "liter oleja za 20 EUR? KRÁDEŽ"... Takže odpoviem hneď - treba si zobrať miliónové úvery, postaviť si showroom (alebo lepšie niekoľko showroomov) a vyskúšať si, ako sa podniká na Slovensku...

ocividne ti to nie je jasne a takyto ton naozaj nema vyznam - len za minuly rok som spolocnosti, ktorej si sucastou zaplatil takmer 800€ za servis desatrocneho auta  ;)  ale pravdou je, ze za 120-220€ by som si predstavoval viac ako len posrate razitko do servisnej knizky :D ked chcem prehliadku, tvoja spolocnost si vypyta symbolickych 10€, za diagnostiku 10€, za kontrolu geometrie 20€, atd., takze preto som sa s nadsadzkou pytal, co je v tej astronomickej sume znacky KIA, ktora sa v reklamach chvali sedemrocnou zarukou na vsetky modely (=laik ma predstavu, ze 7 rokov nezaplati za servis NIC, cize 0€)

aby som nebol OT, zaujimalo by ma, ako je to teda u vas - povedzme, ze si kupim novu 508 GT, to tiez budem platit za nejake garancne prehliadky v zaruke za spotrebak?
Peugeot 407 sedan 1.6 HDi ST FAP '06
Peugeot 508 sedan 2.2 HDi GT FAP '14

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.584
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #19 kedy: 18.04.2016 - 15:00:17 »
kde okrem Mercedesu neplatíš za garančné prehliadky? alebo tomu zle rozumiem?

Ak si kúpiš 508 GT, alebo čokoľvek iné, tak za garančné (rozumej pravidelné servisné prehliadky) sa platí v každej jednej značke (okrem Mercedesu, kde to máš zahrnuté v cene auta)... Autorizovaný servis má trochu iné výdavky ako len udržiavať svoje priestory ako-tak čisté...

Pre členov klubu, ktorí svoje členské riadne uhradili, ponúkame olejový servis za 99 EUR s DPH. Reálne čísla ukazujú, že tento ústretový krok si našiel svojich priaznivcov...
« Posledná zmena: 18.04.2016 - 15:02:00 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #20 kedy: 18.04.2016 - 15:00:58 »
kolko si predstavujes cenu za olejovy servis ?, ten je totiz v ramci kazdej prehliadky auta, tak su totiz nacasovane. normalne to sem napis.

to co pises ze neplatis za spotrebak, plati snad len v MotorCar Mercedes kde auto stoji 80.000€ a v ramci 6 rocnej zaruky mas aj ten spotrebak zapocitany vratane nahradneho vozidla.
tam naozaj neplatis nic, tam si si to zaplatil v cene auta.

fullblue nejako ti nerozumiem.  :o

edit: Modzillo ma s tym MB predbehol, aspon potvrdzujem teda, kedze viem o com hovorim v suvislosti s MB. ;)
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline fullblue

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 178
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #21 kedy: 18.04.2016 - 15:02:44 »
zaujimave informacie, vdaka  ;) este som nikdy nekupoval nove auto, takze o klamavej reklame, ktora hovori o bezplatnom servise v zarucnej dobe, som zatial nemal predstavu :D takze aj Peugeote sa plati za to, co by malo byt samozrejmostou? a ak to teda nie je tajne, kolko? ci to zavisi od nejakych balickov sluzieb?

edit: takze vlastne ste ma presvedcili o tom, ze sa neoplati kupovat nove auto v zaruke, lebo aj tak za spotrebak, ktory je 90% servisu v zarucnej dobe, sa normalne plati... :D
« Posledná zmena: 18.04.2016 - 15:05:01 od fullblue »
Peugeot 407 sedan 1.6 HDi ST FAP '06
Peugeot 508 sedan 2.2 HDi GT FAP '14

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.584
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #22 kedy: 18.04.2016 - 15:05:28 »
aká klamlivá reklama? kto a kde sľubuje pravidelný servis grátis?
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #23 kedy: 18.04.2016 - 15:06:27 »
Pekný den, ja sa porucam... len sa mi obcas potvrdzuje to co si myslim...
Modzillo, nema to zmysel...
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline fullblue

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 178
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #24 kedy: 18.04.2016 - 15:07:47 »
tak vsetky automobilky sa hrdia v reklamach tym, ze predlzuju roznym sposobom zaruku... a o com je zaruka? je to zaruka za akost, cize za vlastnosti zakupeneho vyrobku, takze logicky by mal byt pocas zaruky vsetok servis (okrem zavineneho vodicom) gratis, nie? :D ci zijem v idealistickej predstave?  ;D
Peugeot 407 sedan 1.6 HDi ST FAP '06
Peugeot 508 sedan 2.2 HDi GT FAP '14

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.584
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #25 kedy: 18.04.2016 - 15:10:10 »
ak si kúpiš kuchyňu v Oresi, tak počas 5 rokov záruky nemusíš platiť za vodu, ktorá ti vytečie z vodovodnej batérie do drezu?
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.739
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #26 kedy: 18.04.2016 - 15:11:00 »
fullblue: servis si platíš v každej značke, mercedes je skôr výnimkou so svojimi službami, ale tam si všetko vlastne zaplatíš dopredu v astronomickej cene vozidla (nečakaj že keď prídeš do mercedesu s A classe, že si z teba sadnú na prdel :D )

S novým autom prichádzajú veci typu "pravidelné servisné prehliadky (nemám rád slovo garančné, je to dosť zavádzajúce)" a "havarijné poistenie", čo ľudia ktorí kupujú autá z "druhej ruky" často nepoznajú, takže nové auto nie je len tak že kúpim a vozím sa 2(4,5,7) roky(ov) a nič ma to nestojí, je to dosť drahý špás ;)

A k záruke: sú 2 pojmy - zákonná a zmluvná --- zákonná je daná štátom v ktorom firma podniká - u nás je to 24 mesiacov ododňa nadobudnutia tovaru (auta), počas nej je výrobca povinný ti do 30 dní odstrániť závadu/vrátiť peniaze/vymeniť tovar atď, to poznáš snáď, zmluvná záruka je dobrá vôľa výrobcu, je však zmuvná, to znamená, že obe strany zmluvy majú svoje povinnosti (u auta napr. absolvovať všetky prehliadky a zásahy na vozidla v autorizovanom servise)  - zmluvné je všetko nad 2 roky v rámci SR :) 

Je však tvojou povinnosťou sa o zakúpené tovar starať tak, ako predpisuje jeho návod a predpis pre údržbu - to si platíš sám (ak nemáš uzatvorenú špeciálnu zmluvu, sem tam sa vyskytnú), ak nedodržíš predpis výrobcu, môžeš prísť aj o zákonnú záruku.
« Posledná zmena: 18.04.2016 - 15:17:42 od Qcko »
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009


Offline fullblue

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 178
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #28 kedy: 18.04.2016 - 15:14:07 »
modzillo, tak to je jasne ze nie, pretoze voda je externy zdroj, to je to iste, ako benzin/nafta v aute... :D

ale naozaj nechapem potom, na co sa zaruka vlastne vztahuje, ked skodove udalosti kryje pzp/havarijne, spotrebak si majitel musi zaplatit, a este nebodaj aj za razitko do knizky musi zaplatit... :D  nedajboze by som si vymenil filtre v zarucnej dobe sam na parkovisku - to by ma predajca asi ukamenoval, aj keby som si diely kupil z prvovyroby? :D no vychadza mi to tak, ze cela ta zaruka je vlastne len na vyrobne vady, a aj u nich si urcite predajca uctuje nejaku spoluucast za zavinenu opravu, ci? :D

vobec sa tu nebavme o pozarucnom servise, to je uplne jasne, stale hovorim len o tom zarucnom, ktory by mal byt zdarma pri dodrziavani servisnych intervalov, ci potom naco su tie intervaly? :D
Peugeot 407 sedan 1.6 HDi ST FAP '06
Peugeot 508 sedan 2.2 HDi GT FAP '14

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.584
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Servis, autorizáky a kórejci - All in one
« Odpoveď #29 kedy: 18.04.2016 - 15:18:55 »
fullblue, záruka je záruka. Pletieš si fullservis so zárukou. Záruka pokrýva výrobné vady, ktoré ti výrobca musí v rámci záruky odstrániť na svoje náklady. Výmena prevádzkových kvapalín, ktoré podliehajú "starnutiu = strate svojich vlastností", ide na triko užívateľa. Rovnako aj o diely podliehajúce opotrebeniu - čapy, tlmiče, brzdy, pneumatiky atď.

Fullservis ti poskytne jedine Mercedes, pretože si ho vlastne kúpiš spolu s autom. Ale aj to iba do 6 rokov alebo 150 000 km (tými km nie som si istý)...

Intervaly výmeny sú stanovené preto, lebo oleje a kvapaliny strácajú svoje vlastnosti. Ani vo fritéze nemáš 1 olej celý rok... Meníš ho preto, lebo je časom prepálený...

OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29