Autor Téma: (307) Výmena pôvodného autorádia za nové - poraďte  (Prečítané 6298 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Džej

  • ID: 054
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 9
Ahojte autoelektrikári.
Chcem vymeniť autorádio v mojej 307 r.v. 2001 za nové (Pioneer). Keď treba pre identifikáciu starého rádia dopísať VIN, dopíšem. Poprosím niekoho, kto to už robil, aby mi napísal zoznam súčiastok (prevodník, plastový rámik, kovový šuflík.. ??), ktoré potrebujem, aby to nové bolo komplet a normálne fungovalo. Najlepšie aj s odkazmi na stránky, kde to kúpim. V 306 som pred pár rokmi rádio menila, pre fungovanie páčky pod volantom som kúpila súkromne vyrobený prevodník. Do 307 - neviem, či to treba tiež, či sa to náhodou nedá niekde kúpiť hotové. A asi to po inštalácii treba aj preprogamovať, či?
Díky vopred za rady.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re: (307) Výmena pôvodného autorádia za nové - poraďte
« Odpoveď #1 kedy: 07.01.2014 - 22:29:30 »
prevodniky sa daju kupit, zalezi vsak od modelu autoradia. tam kde ho budes kupovat, by ti mali vediet ponuknut aj prevodnik, kvoli ovladaniu na volante.
diagnostika bude myslim potrebna.
skoda potom ale displaya, myslim ze niektore prevodniky zvladaju aj to aby sa info z radia zobrazovali na displayi, ale ci to podporuje pioneer to netusim.
Blaupunkt ano...

Vyckaj na uzivatela Kajo, on by mohol vediet viac. :hi
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline Kajo

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 115
Re: (307) Výmena pôvodného autorádia za nové - poraďte
« Odpoveď #2 kedy: 07.01.2014 - 23:11:37 »
Helou, Blaupunkt, VDO, Kenwood, Pioneer, Becker a LG - to sú značky, ktorých NIEKTORÉ modely sa dajú ovládať z volantu.
Sorry, ak som nejaké zabudol.
Blaupunkt, VDO a Becker - niektoré modely vedia zobrazovať na OEM displeji.
Mal som VDO, ktoré nepotrebovalo prevodník.
Problém je, že Becker je veľmi drahý, Blaupunkt robí stále šitnejšie rádia a len za prevodník som dal 85 eur.
Kenwood, Pioneer neviem.
Ale LG, LG - to je iná káva ;)
Sám mám v 307 LG LCF-800 OR a to je proste perfektné rádio.
Zohnal som si aj blokovú schému, ako funguje komunikácia rádia s OEM volantom a nechal som si prerobiť ovládanie.
Vtedy som však mal to rádio v Opli Vectra.
Všetko krásne fungovalo.
Chcem to vyriešiť aj v 307ičke, tam je však, ako je známe, ovládanie riešené nie z volantu, ale spod volantu.
Tým pádom si Peugeot mohol dovoliť veľkorysejšie riešiť komunikáciu páčky s rádiom a to je práve ten problém.
Pretože všetky nie oem rádiá komunikujú sériovo, je to preto, aby sa ušetrili vodiče, priviesť signál na otočný volant je totiž problém.
Týmto rádiám stačí jeden vodič, väčšinou je funkcia na rádiu spustená tak, že na tento vodič sa pripojí odpor proti kostre.
Preto si predstavujem riešenie ovládania na 307 tak, že sa rozoberie pôvodná páčka pod volantom a od kontaktov spod tlačítiek sa vyvedú káble von, kde sa pripoja k rezistorom, ich druhé konce sa spoja a pripoja k signálnemu vodiču.
Len si musím nájsť čas na to.
Džej, ak tomu nerozumieš, ukáž tento text nejakému technicky zdatnému človeku.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
307 Multivan Vivaro Transit

Offline Džej

  • ID: 054
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 9
Re: (307) Výmena pôvodného autorádia za nové - poraďte
« Odpoveď #3 kedy: 08.01.2014 - 16:29:19 »
Vďaka za odpovede. Našla som nejaké stránky kde ponúkajú prevodník - adaptér  aký potrebujem, treba k tomu dokúpiť ešte kábel ku konkretnej značke a asi aj modelu nového autorádia. Súhlasí aj model pôvodného rádia RC 280 (VDO RD3), ale tie čo som našla sú pre autá od roku výroby 2002 a ja mám 2001 (december). Takže neviem..
http://www.stualarm.cz/produkt/52spg006 ... at-ulysse/
http://www.dobry-obchod.sk/obchod/kateg ... 0/peugeot/
http://www.aunika.com/Prislusenstvi-pro ... troen-Fiat
PS: neviete prečom mám túto stránku zväčšenú a ako si to zmenším?
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline Kajo

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 115
Re: (307) Výmena pôvodného autorádia za nové - poraďte
« Odpoveď #4 kedy: 08.01.2014 - 19:20:28 »
CTRL a súčasne - (teda mínus)
alebo
CTRL a koliečko na myši k sebe
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
307 Multivan Vivaro Transit

Offline Džej

  • ID: 054
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 9
Re: (307) Výmena pôvodného autorádia za nové - poraďte
« Odpoveď #5 kedy: 08.01.2014 - 20:15:13 »
Vďaka Kajo, podarilo sa.  :yes
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »