Autor Téma: (307) - kontrolky + chod  (Prečítané 4185 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pavolmalovec37

  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 42
(307) - kontrolky + chod
« kedy: 22.12.2013 - 15:23:28 »
Ahojte ľudia!

Tiež som novým členom tohto klubu, popozeral som si tu isté veci a vyzerá to tu veľmi dobre, čo sa týka priateľských rád ohľadom áut. Prišiel som si aj ja teda po jednu. Mám problém s kontrolkami v aute, ktoré mi tam doslova robia diskotéku. Dneska sa mi rozsvietila kontrolka airbagu. Pozeral som pod sedačky ale všetko tam vyzerá byť v pohode, tak pravdepodobne bude treba diagnostiku. Ale jedno mi žerie nervy a to je kontrolka motora (OBD). Raz za čas sa mi rozsvieti a po niekoľkých dňoch zasa zhasne. Dva razy som s tým bol na diagnostike a ukazovalo to tam niečo s EGR ventilom. Tak sa chcem spýtať, či by pomohlo vyčistiť EGRko nejakým tým sprejom. Niečo som o tom počul že to je hodne dobrá vec na prečistenie.

Ďalšia vec čo ma trápi je nepravidelný chod motora.
Keď idem a fakt jemne pridám plyn, tak auto plynule začne akcelerovať a pri cca 1700-2000 ot/min mi v motory niečo "zasviští" auto prestane akcelerovať potom začne znova a zasa ten zvuk. Väčšinou to býva na 3. rýchlosti. Mám podozrenie na zotrvačník, keďže pri rozbiehaní, keď idem na spojke mi začne otriasať komplet autom. Alebo by som tipoval aj turbo, ktoré počuť pri preraďovaní tým typickým odfúknutím.

Chcem sa len spýtať či by ste mi nevedeli v týchto veciach poradiť ak by sa dalo. Ďakujem  :angel
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 307SW, 1.6HDi 110 FAP, strieborná metalíza

Offline pastorek

  • ID: 002
  • ----
  • Expert
  • *
  • Príspevkov: 1.209
Re: kontrolky + chod
« Odpoveď #1 kedy: 22.12.2013 - 16:55:49 »
Kontrolka motora sa rozsvieti pri udalosti ktorá je považovaná za chybu. Ak sa jedná o trvalý poruchový stav tak stále svieti no ak sa jedná iba o jednorazovú odchýlku od normálu tak po niekoľkonásobnom zapnutí zapaľovania kontrolka zhasne a chyba je uložená do pamäte ako sporadická.
U teba zrejme pôjde o problém s EGR ventilom ktorý už diagnostikovali a pri tom sa oplatí vyčistiť a zabezpečiť hladký chod ventilu.
Airbag je samostatná kapitola a najčastejšie ide o problém kontaktov v konektoroch.
Pri tom nepravidelnom chode ti veľmi neporadím ale popísaný problém so spojkou je samostatná závada a nesúvisí s chodom motora ani s turbom.



Mimochodom, vitaj medzi nami a cíť sa ako medzi priateľmi.  :hand
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »

Offline pavolmalovec37

  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 42
Re: kontrolky + chod
« Odpoveď #2 kedy: 22.12.2013 - 18:11:05 »
Ďakujem za privítanie. :)

Takže ten motor si asi nemám všímať už čo? Raz za čas sa objaví a kašlať na to?
Inak tie konektory pod sedačkou som pozeral a vyzerali byť v pohode.. Ale teda ja som len laik na takéto veci. A Boh chráň aby s tým chodom mali niečo trysky, to sa nedoplatím..
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 307SW, 1.6HDi 110 FAP, strieborná metalíza

Offline pastorek

  • ID: 002
  • ----
  • Expert
  • *
  • Príspevkov: 1.209
Re: kontrolky + chod
« Odpoveď #3 kedy: 22.12.2013 - 19:14:58 »
Vyčistiť EGR sa oplatí, hlavne ak ešte dokáže fungovať. Pri najhoršom sa dá zaslepiť.
Na ten chod motora si počkaj až poradí niekto kto s tým má viac skúseností ale na trysky by som to nevidel, tie by sa prejavovali hlavne pri štartoch a voľnobehu. Toto môže byť problém regulácie turba alebo niečo podobné.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »