Autor Téma: Peugeot 306 break 2.0 benzín  (Prečítané 2692 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline 306 break

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
Peugeot 306 break 2.0 benzín
« kedy: 19.07.2021 - 19:06:57 »
Dobrý deň, potreboval by som pár rád, Už dlhšiu dobu zháňam 306 break v čo najsilnejšej motorizácií, čo je ak som správne pochopil práve 2.0, 16ventil, 98 kw/132 koní. A teda rád by som spýtal či je tu niekto kto má s touto motorizáciou skúsenosti, či vôbec stojí za námahu také auto zháňať keďže sa ich u nás moc nepredáva, čím sa dostávam k môjmu najhlavnejšiemu problému že v podstate na Slovensku sa za posledný +- rok čo sledujem inzeráty objavil len jeden kus, a keď aj odhliadnem od toho že bol (na moje veľké sklamanie ) splynovaný a neprihlásený, tak nebol zrovna v dobrom stave, a ja by som si rád zohnal kus ktorý bude aspoň trocha k svetu, nedobúraný z neošúpaným lakom atď.
A teda potreboval by som poradiť hlavne z tým že, kde také auto zohnať, prípadne poradiť niekoho kto mi ho dovezie, napríklad z Francúzka, alebo čo ja viem, odniekiaľ z Beneluxu, skrátka odniekiaľ kde mám lepšiu šancu také auto nájsť.
Samozrejme by som bal ale najradšej keby sa mi to podarí zohnať tu, keďže dovoz z vyššie spomínaných krajín by vyšiel možno drahšie ako samotné auto.

Offline mamomi

  • ID: 146
  • Registrovaný užívateľ
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 267
Re:Peugeot 306 break 2.0 benzín
« Odpoveď #1 kedy: 20.07.2021 - 08:37:22 »
https://www.autoscout24.ch/fr/d/x-occasion?vehid=8450908  pačisa
Mám pocit, že v Švajčiarsku platíš daň k vývozu.

Kamoš má motor v kabriu. Vyzerá, že moc lásky nedostával a pritom šteboce spokojne.

zaujímavá voľba - 306 v tomto razení by som prijal!

edit: snažil som sa nájsť takú, aby dovoz nebol drahší ako auto.  :dance
« Posledná zmena: 20.07.2021 - 08:46:13 od mamomi »
Peugeot 205 3 dvere TCT, Peugeot 205 1,1 5 dvere #Goorila, Pug 305 daily a expedičák #Zuri, BMW E34 downsizingovy classic onroad slider #Muchoška, BMW E34 530i trackday slider, BMW E46 tour, Citroën XM Y4 TCT AT #Ksmko, Peugeot 205 GT #Chrchliak

Đđ Alfa Romeo 166, Škoda Felicia Pick Up, Fiat Barchetta, Mitsu Pajero V6 1,5x...

Offline 306 break

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
Re:Peugeot 306 break 2.0 benzín
« Odpoveď #2 kedy: 20.07.2021 - 09:35:22 »
Ďakujem za odpoveď aj za inzerát mamomi, podľa fotiek aj kilometrov to vyzerá na docela schopný kus, ale privádza ma to na ďalšiu otázku, čo je zač ten automat, nie je to nezmysel čo sa týka spoľahlivosti aj samotného fungovania ? Lebo viem si predstaviť že zrovna rýchla tá prevodovka asi nebude.

No ja zháňam túto motorizáciu preto, lebo mám už skúsenosti z dvomi 306tkami vo verzií break, prvá bola 1.9 d 51kw 1999(zároveň moje prvé auto) a teraz mám 1.9 td 66kw, a obidve to boli naozaj vynikajúce autá, veľmi príjemné na vozenie, v mojom prípade to bude asi aj nostalgia keďže 306tka bola zároveň aj moje prvé auto, ale obidve mali jednu chybu, boli pomalé tá 51 kw bola doslova až astmatická, verzia z turbom je na tom lepšie, ale oproti tomu hladkému mám zas o dobre 2 litre väčšiu spotrebu. skrátka chcem to najsilnejšie čo môže byť vo verzií break.