Autor Téma: (206) - olej v chladiacej sustave  (Prečítané 6773 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 299
(206) - olej v chladiacej sustave
« kedy: 06.10.2016 - 15:02:02 »
Zistil som ,ze vo vyrovnavacej nadrzke mam na povrchu kvapaliny olej a stopy niecoho ,ako zrazenina.Namocil som handru do benzinu a podarilo sa mi väcsiu cast tej zrazeniny povytahovat.Teraz som si kupil "Radiator oil cleaner a chcem to pouzit na odstranenie oleja z chladiacej sustavy .Pýtam sa ci to niekto pouzil a ci môzem ,ked to nalejem do nadrzky jazdit aj dva dni,alebo to pouzit len ,ako je predpísane.Olej som po ubehnuti 3000 km nedolieval a na na kontrolnej tycke
klesol asi o 2 mm mozno ani to nie
Dakujem
« Posledná zmena: 06.10.2016 - 19:39:42 od jabb32 »

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:chladiasa sustava
« Odpoveď #1 kedy: 06.10.2016 - 15:25:17 »
S Radiator oil cleanerom nemam skusenosti a nechcem rypať ale zdroj priesaku oleja si odstranil? Najčastejšie zvykne byť poškodené tesnenie pod hlavou.
Čo sa týka čistenia chladiacej sústavy tak naposledy som to robil na 30ročnom Fiate, kde chladiaca kvapalina bola hrdzava brečka. Po asi 3 preplachoch (naplnil som vodu a 1-2 dni pojazdil) čistou vodou som dal nemrznucu zmes.
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 299
Re:(206) - olej v chladiacej sustave
« Odpoveď #2 kedy: 06.10.2016 - 16:08:13 »
 na jar som kupil 206. ma ubehnute 88000 km a nemam ,ako zistit ,ci tam bolo menene  tesnenie pod hlavou ,alebo nie.
Vyskusam takto odmastit chladiacu sustavu a uvidim,ci budem musiet menit tesnenie pod hlavou.Predchadzajuca majitelka  mi nevie povedat.

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:(206) - olej v chladiacej sustave
« Odpoveď #3 kedy: 06.10.2016 - 17:41:51 »
Mne totiž odišlo tesnenie takym sposobom že tiekla chladiaca kvapalina do oleja a všimol som si to tak že rano keď som odchádzal do roboty tak mi ukazateľ hladiny oleja na pristrojovke ukazoval skoro minimum (bolo tesne do vymeny oleja tak som už nedolieval) a poobede keď som odchádzal tak som mal odrazu maximum.
Takže radšej častejšie kontroluj olej a chladivo. Či v oleji nie je šlem (biela zrazenina) alebo mastne flaky v chladive.

Vypusti chladivo, vypláchni systém, vždy nechaj motor zohriať aby sa otvoril termostat a prepláchol aj chladič. Prípadne vyber z auta vyrovnávaciu nádobku a umy mimo auta.Nalej nové chladivo. Predpokladám že vypláchnutie systému a výmena chladiva je lacnejšia ako výmena motora.
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.396
Re:(206) - olej v chladiacej sustave
« Odpoveď #4 kedy: 06.10.2016 - 22:27:46 »
Nevieš či bola už hlava valcov pretesňovaná. Keď to má nabehané len 88tis. km tak predpokladám že až tak veľa krát hlava valcov nebola pretesňovaná a či bola pretesňovaná pozri či je poodlupovaná farba na skrutkách/maticiach veka ventilov, hlavových skrutiek, prípadne otlačenie od kľúča. Tak isto môžeš pozrieť spoje skrutky a matice komponentov (napr. výfuk, sanie) čo je potrebné odmontovať pri demontáži hlavy valcov.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 299
Re:(206) - olej v chladiacej sustave
« Odpoveď #5 kedy: 07.10.2016 - 14:50:30 »
Nepodarilo sa mi to . Hoci som vodu zohrial tak,aby sa otvoril termostat a do vyrovnavacej nadrzke sa vracala voda z chladica ,podarilo sa mi vypustit z motora maximalne 2 litre a skusal som to druhýkrat a znova tak isto. Keby som nasiel ten šroub na bloku motora tak by som ho bol odkrutil ,ale neviem ho najst,,proste  ho nevidno.Zistil som pri cisteni vyrovnavacej nadrzky,ze je tam vela vodneho kamena asi bude aj v motore.Keby som dal do vody kamenožrut,alebo iny pripravok na odstranenie vodneho kamena neurobil by som nahodou viac skody,ako osohu-poradte.
« Posledná zmena: 07.10.2016 - 14:58:03 od jabb32 »

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:(206) - olej v chladiacej sustave
« Odpoveď #6 kedy: 07.10.2016 - 17:42:10 »
Vodný kameň v chladiacej sústave ? Nebudem sa vyjadrovať na támu "predošlý majiteľ" ale je to barbarstvo. Možno je to nejaká iná usadenina.
OK teraz k možnému spôsobu nápravy. Nie som si istý ale na benzínových 1.1 a 1.4 je vypúšťací ventil pri vodnom čerpadle, čiže vľavo vzadu. Dostaneš sa tam asi iba odspodu. Ak ho nenájdeš tak vytiahni hadicu na spodku chladiča a otvor odvzdušńovací ventil na hadici kúrenia (vyzerá ako ventil na kolese), druhý je pri termostate a je to šrob asi na 13tku kluč.
Prípravky na čistenie a rozpúšťanie nečistôt použi radšej iba ak si našiel vypúšťací ventil aby ti neostali v chladiacom okruhu.
Skus pozrieť knihu "Jak na to" tam je postup určite ale ja som svoju momentalne požičal.
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 299
Re:(206) - olej v chladiacej sustave
« Odpoveď #7 kedy: 07.10.2016 - 20:12:09 »
mam tu knihu a  stale spekulujem kde ta skrutka je ,mal som vybratu vyrovnavaciu nadrzku skusal som to odstranit benzinom,ale nijako to nereagovalo.Na chladici som odpojil spodnu hadicu pretoze na chladici neni ten ventil na vypustenie,hoci vystupok na hadicu je tam.Rozmyslam ci nevybrat termostat a tak to vypustit
 
« Posledná zmena: 07.10.2016 - 21:07:23 od jabb32 »

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 299
Re:(206) - olej v chladiacej sustave
« Odpoveď #8 kedy: 08.10.2016 - 12:04:08 »
bol som rano v servise a mechanik mi povedal,ze odpojit hadicu od vodnej pumpy,ale ta je tazko pristupna ,alebo odpojit hadicu od vyrovnávacej nadrzky a otocit ju smerom dolu pokial to ide tak by mala chladiaca voda vytiecť.