Autor Téma: (206) - dialkove ovladanie centralu  (Prečítané 24000 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline peter99

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 14
(206) - dialkove ovladanie centralu
« kedy: 07.08.2016 - 22:54:22 »
ahojte.mam otazku ohladne dialkoveho ovladania centralu.jedna sa o peugeot 206 rok 2000 VIN : VF32CHFZE41065854.ide o to ze ked som auto kupoval od jedneho pana este niekedy pred 8 rokmi tak mi dal k nemu len jeden kluc ten hlavny bez DO,neviem ci ten druhy stratil alebo co,nikdy som neriesil nejake dialkove ovladanie,pretoze som myslel ze tam ziadne neni ani nikdy nebolo.ale nedavno ked som si pozeral v service boxe vybavu podla vin tak som tam nasiel toto : SADA KĽÚČOV   1 KĽÚČ DIAĽK OVL DVERÍ HF + 1 HLAVNÝ JEDINEČNÝ.znamená to že auto ma ovladanie centralu na dialku len ja nemam k tomu ovladac?keby si kupim dialkove ovladanie slo by ho sparovat nejako svojpomocne bez potreby navstevy drahych servisov s diagnostikou?pozeral som nejake navody na reinicializaciu ovladaca ,ale pochybujem ze to je take jednoduche.ma s tymto niekto skusenost?viem ze su aj dodatocne montovane DO a to dokonca uz za nejakych 20€.ale radsej by som to riesil takto bez montaze dalsich zariadeni ak je to teda vobec mozne..dakujem za odoved

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #1 kedy: 08.08.2016 - 22:51:38 »
ano, skusenost je taka ze budes potrebovat immochip, stoji cca 7-10€. Ten ked bude v kluci resp. v kluci s DO, ktorym pojde otocit v spinacke,
tak sparujes aj dialkove.
najprv vsak bude potrebne sparovat immochip. Pokial mas k autu PINkod k RJ motora, tak to sparuje kazdy kto ma diagnostiku pre PSA ;).
Pokial PIN kod nemas, je to taka karticka k autu, tak ti ho vydaju na ziadost v peugeote za maly poplatok (pytaj na obycajnom papieri).
Preukazat sa musis technicakom a obcianskym preukazom.

Ten kluc, ktory nemas, ale tam uz je nahraty v RJ, tak by som urcite vymazal, tym padom sa odstrani moznost, ze by sa nejakym zazrakom
niekto s tym klucom dostal do tvojho auta a aj ho nastartoval ;)
« Posledná zmena: 08.08.2016 - 22:53:20 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline peter99

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 14
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #2 kedy: 09.08.2016 - 18:50:03 »
A keby som to spravil tak ze ziadne programovanie imobilizeru,len by som si objednal novy kluc s dialkovym ovladanim a len by som prehodil klucik aj s imobilizerovym cipom z toho kluca co mam teraz do toho noveho obalu s dialkovym..slo by to potom sparovat priamo v aute?

Offline Miko

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 429
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #3 kedy: 09.08.2016 - 21:35:46 »
Ak sa nemýlim tak kluc bez DO je cely zaliaty takze immo nevyberies...a ani manzetu kluca by mat nemal.

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

P.307 Break 1.6HDI 80kW FAP

Offline peter99

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 14
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #4 kedy: 09.08.2016 - 23:40:31 »
Kluč sa da rozobrat ,manžeta ide pekne vytiahnut a immo čip tam vyzera byt len tak zasunuty..prikladam aj foto..podla mna by nemal byt ziadny problem presunut to do noveho kluča s DO.otazka znie či to pojde sparovat.nerad by som zbytocne vyhodil peniaze  :(  [ You are not allowed to view attachments ]
« Posledná zmena: 10.08.2016 - 00:48:06 od peter99 »

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #5 kedy: 10.08.2016 - 12:36:01 »
cip je uz predsa sparovany, takze len prelozis a jazdis dalej.
takisto ked si das urobit novu planzetu, prilozis tento cip a jazdis dalej.

alebo si kupis novy cip, dokupis si hoci aj dalsie dva cipy tak tie sa uz musia priparovat kedze ich RJ motora nepozna.

co sa parovania dialkoveho tyka, to som uz pisal vyssie. to sparujes vdaka pritomnosti rozpoznaneho immocipu v kluci v spinacke v polohe 1.
keby si cip z takto sparovaneho ovladaca/kluca nasledne vybral, tak auto normalne odomknes, ale kedze by tam nebol cip tak nenastartujes.
« Posledná zmena: 10.08.2016 - 12:38:52 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline peter99

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 14
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #6 kedy: 10.08.2016 - 20:38:17 »
Ano ano viem ako funguje imobilizer.mna zaujimalo hlavne to dialkove..idem objednavat kluc asi z aliexpresu tam stoji 18 eur a v nasich eshopoch asi 60..dokonca by som sa nedivil keby to bol presne taky isty len nasi obchodnici si prihodia 300percent :-\ a este jeden dotaz nech mam v tom jasno..dialkove potrebuje na svoju cinnost stale rozpoznany immocip?ci ked sa raz sparuje tak uz pojde aj bez neho?napriklad keby chcem dialkove mat ako privesok..zatial dakujem dam potom vediet ked pride ci sa podarilo sparovat

Offline peter99

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 14
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #7 kedy: 07.09.2016 - 17:25:41 »
No takže nový kluč nedavno dorazil.Samozrejme sa mi to dialkove nepodarilo sparovat..Skusal som to podla navodu co je aj v uzivatelskej prirucke.Cize vloziť kluc otocit do polohy prislušenstvo,stlacit tlacidlo zamknutia a kluc vytiahnut.Dalo sa cakat že to nebude take jednoduche.Planžetu som zatial nedal frezovat ani immo cip programovat.Použil som svoj stary kluč v nadeji že ked ho RJ rozozna tak sparuje aj dialkove.Inak zatial som to nemal poskladane v kope,myslim tak že stary kluc bez DO bol v spínačke a ten novy som drzal v ruke.Ale na tom podla mna nezalezi DO nepotrebuje mat vo svojej blizkosti immo cip,alebo sa mylim?Mam taky pocit že tento postup plati len pri vymene baterky..ci?Na jednom fore som čital prispevok že nová elektronika DO sa da prihlasit jedine cez diagnostiku.Ako je to teda?Druha vec je že ja som kupil dvojtlačitkovy kluc a je aj jednotlacitkovy.Može byt aj toto problem?Ako zistím ake ovladanie k tomu bolo original?Rok výroby je 2000.Dakujem  :)

Offline Marcel00

  • ID: 007
  • Registrovaný užívateľ
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 5.968
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #8 kedy: 07.09.2016 - 22:06:35 »
DO /dialkove/ je jedna vec a immochip je druha vec.

ak riesis dialkove, tak ten immochip potrebujes iba na to aby si RJ nacitala nove dialkove k centralu,
co urobis pomocou otoceneho kluca v spinacke, tym padom bude to nove dialkove akceptovat a nauci sa ho.
ak vsak pouzijes nespravnu elektroniku, tak rj centralu to nerozozna. mozno by pomohlo to kuknut cez
diagnostiku peugeotacku ci tam nieje moznost zmenit verziu elektroniky kluca, nekukal som to este,
tak neviem z hlavy, jedine to vyskusat.

aky dialkovy potrebujes sa da zistit podla VIN cisla tvojho auta. som to pozrel a mas jednotlacitkovu elektroniku.,
objednavaci kod pre peugeot, cize nahradny diel ma cislo: 6552.ZW a stoji cca 100€ v peugeote, alebo
potom treba kupit na nejakom eshope, alebo nieco podobne.

predpokladam ze immochip si prelozil z povodneho kluca, lebo novy sa da naucit jedine s diagnostikou a pin kodom k BSI.
« Posledná zmena: 07.09.2016 - 22:14:21 od Marcel00 »
nepiste mi dotazy o radu a postupy do spravy alebo na mail..., piste to vzdy na forum, nech sa k info dostanu aj ostatni uzivatelia.

Offline peter99

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 14
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #9 kedy: 07.09.2016 - 22:39:56 »
noo to si ma nepotešil  :( takže ten dvojtlacitkovy mi je na nic že ? že som toto nevedel skor  :-\ ved a ak pracuju na rovnakej frekvencii tak neni to jedno?no nic tak mam aspon novy obal na kluc za 17 euro  :P urcite nebudem kupovat dalsi za 100 € ale dakujem..ja som to v service boxe nenasiel ze aky kluc tam ide..neviem co spravit , jedine niekde na bazosi zohnat lacnejsi..ale najrozumnejsie by bolo asi kupit predsa nejake to dodatocne namontovatelne dialkove..a urcite je to tak že na novu elektroniku DO netreba diagnostiku?v jednom nemenovanom fore sa niekto vyjadril ze nova elektronika sa da prihlasit jedine s novym immo cipom :-/ tak reku ci to mas odskusane aj bez toho..diki

Offline peter99

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 14
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #10 kedy: 08.09.2016 - 22:16:40 »
A este jedna vec..ked som chcel vloziť moj stary immo chip do toho noveho kluca tak som zistil ze ten novy chip je tam naletovany a cesticky  su spojene z tou elektronikou DO.ako je to možné?vie mi to niekto vysvetlit?ved transponder je pokial viem pasivny prvok ktory neni napajany priamo napatim a len odosiela odpoved citacej cievke v spinacke a priamo s DO nekomunikuje..Bohvie čo som to vlastne kupil  :) Inak podla jednej tabulky transponderov som zistil ze 206ky do roku 2001 maju chip ID45 a od roku 2001 ID46..takze aj tak by mi asi nesiel sparovat imobilizer keby som chcel kedze v tom novom kluci bol pravdepodobne ten novší..

Offline Tomy

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 35
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #11 kedy: 13.05.2017 - 16:58:46 »
No takže nový kluč nedavno dorazil.Samozrejme sa mi to dialkove nepodarilo sparovat..Skusal som to podla navodu co je aj v uzivatelskej prirucke.Cize vloziť kluc otocit do polohy prislušenstvo,stlacit tlacidlo zamknutia a kluc vytiahnut.Dalo sa cakat že to nebude take jednoduche.Planžetu som zatial nedal frezovat ani immo cip programovat.Použil som svoj stary kluč v nadeji že ked ho RJ rozozna tak sparuje aj dialkove.Inak zatial som to nemal poskladane v kope,myslim tak že stary kluc bez DO bol v spínačke a ten novy som drzal v ruke.Ale na tom podla mna nezalezi DO nepotrebuje mat vo svojej blizkosti immo cip,alebo sa mylim?Mam taky pocit že tento postup plati len pri vymene baterky..ci?Na jednom fore som čital prispevok že nová elektronika DO sa da prihlasit jedine cez diagnostiku.Ako je to teda?Druha vec je že ja som kupil dvojtlačitkovy kluc a je aj jednotlacitkovy.Može byt aj toto problem?Ako zistím ake ovladanie k tomu bolo original?Rok výroby je 2000.Dakujem  :)
Presne toto riesim dnes ! Takisto sa mi to nepodarilo .  Dal som novu bateriu do kluca /2016-3V./ prehodil obal novy / lebo stary bol " premackany " .../ samotny kluc som prelozil do noveho obalu kluca. Reinicializaciu som urobil podla navodu - prirucka P-206  na str. 106 v spinacej skrinke . Nepodarilo sa . Prosim o radu, urcite to uz niekto riesil.Dakujem .

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #12 kedy: 13.05.2017 - 23:20:12 »
Keď si prehodil vnútro kľúča do nového obalu prehodil si aj čip imobilizéra? teraz neviem či v tvojom prípade sa imo čip nachádza na plošáku s tlačidlami (mikro spínačmi) alebo je samostatný v nejakej priehradke.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline Tomy

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 35
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #13 kedy: 13.05.2017 - 23:56:18 »
Keď si prehodil vnútro kľúča do nového obalu prehodil si aj čip imobilizéra? teraz neviem či v tvojom prípade sa imo čip nachádza na plošáku s tlačidlami (mikro spínačmi) alebo je samostatný v nejakej priehradke.
Dakujem .To neviem .Ako to mozem zistit ? Menil som len obal kluca, lebo na starom boli len premackane diery. Kluc som prehodil povodny . Plosny spoj som prelozil do noveho obalu aj s novou bateriou. Ine suciastky ako zeleny plosny spoj som nevidel v starom kluci/obale. Dakujem za skoru odpoved . Prip. ze co mam este vyskusat .Dakujem

Offline Tomy

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 35
Re:(206) - dialkove ovladanie centralu
« Odpoveď #14 kedy: 14.05.2017 - 01:56:11 »
Dakujem .To neviem .Ako to mozem zistit ? Menil som len obal kluca, lebo na starom boli len premackane diery. Kluc som prehodil povodny . Plosny spoj som prelozil do noveho obalu aj s novou bateriou. Ine suciastky ako zeleny plosny spoj som nevidel v starom kluci/obale. Dakujem za skoru odpoved . Prip. ze co mam este vyskusat .Dakujem