Autor Téma: (206) Katt OFF ?  (Prečítané 3916 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline ericc64

  • ID: 084
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 646
(206) Katt OFF ?
« kedy: 31.03.2014 - 21:27:25 »
Helou tuneri :D

Skor ci neskor sa chcem pustit na mensiu renovaciu vyfuku ... Cakam kym bude pekne a bude na to cas ... Kedze vyfuk uz nie je v najlepsom stave , rad by som ho zachranil , aby nejaky ten piatok este vydrzal.  Na novy vyfuk nie su €  a ked uz by som mal kupovat novy, tak urcite nekupim stock , ale uz nieco " sportove " a tam su dost velke palky  ...  Velmi sa mi paci JanSpeed , komplet stredovy a koncovy tlmic ... Ma to decentny zvuk , nehuci to ako sialene , proste idealne ako by som si to predstavoval :)

Ale k veci , ked uz budem davat cely vyfuk dole , natierat , atd , napadla ma myslienka, ze by som hned aj vyhodil katalyzator ... Tam ale nastava dilema, vyhodit ? nevyhodit ?  Co som kukal na nete, tak su toho plne diskusie . Niektory pisu jasne vyhodit, niektory nie , atd ... Problem spociva asi v tom, ze nie na kazdom aute ma odstranenie katt pozitivny vplyv ... Co som tak cital, tak su auta, kde sa proste pri navrhu vyfukoveho systemu pocita s katt a po jeho odstraneni auto este zlenivie, tym padom to je este horsie ...

Netusim ako je to u 206 RC , preto pisem sem o radu :)  Co tak ale kukam , tak napr aj tu :

http://www.youtube.com/watch?v=EzMLcq0MyEA
http://www.youtube.com/watch?v=WPDLNpHhkC0

aj inde, tak u RC som sa nikde so ziadnym problemom nedocital , takze predpokladam, ze by som ho mohol odstranit :)

Je mi jasne ze po odstraneni neziskam + 5 koni , neocakavam od toho v podstate nic , mozno tak lepsi zvuk :)  ale kedze ten katalyzator ma 10 rokov a nabehane skoro 200 000km, nemyslim si aj tak ze plni uz nejako zasadne svoju ulohu ...  Preto by som ho dal rad prec, aby sa motoru " lepsie dychalo " :)

Jediny problem o com viem je, ze na vyfuku su 2 lambda sondy , prva je pred katt , ta sa necha tak ako je , ale druha je za katt ... Tam je problem, ze pokial sa katt odstrani , tak druha sonda posiela zle udaju do riadiacej jednotky a nasledne ukazuje chybu motora ...  To sa ale da odstranil pomocou nejakej " lambda zaslepky"  ... Este ale nemam nastudovane, ako taka zaslepka vyzera a co k tomu treba na vyrobu , kupit neviem ci sa niekde da ...

Na Ebay sa da kupit aj original DECAT DOWNPIPE na RC  ... Ale vychadza to na nejakych 150€  :nech , za kus trubky , takze to je pase...




Co poradite ?   Ist do toho a vyhodit ho prec a nejako vyriesit tu zaslepku ? :)  alebo nemam spekulovat a nechat tam ten stary katt tak ako je  ...

Ja som skor za  prvu variantu ... Odstranim katt a neskor, ak budu prachy, tak stary stredovy a koncovy tlmic vymenim za nieco lepsie a voala  :dance


PS: To ze potom neprejdem na emisnej a podobne veci s tym spojene netreba riesit :)
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
206 RC

Offline manko

  • ID: 047
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 743
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #1 kedy: 01.04.2014 - 11:13:43 »
Ako pozerám máš tam lambdu aj pred aj za katalyzátorom nebude potom druhá lambda dávať blbé údaje ? Ak je to teda fotka na tvoje auto priamo .   Na 205 GTi som kat odstránil a auto išlo v pohode ale žiadny rozdiel som nezaznamenal a na 405 ke ked bol kat len na oprave a zatial tam bol výfuk bez katu tak to išlo ako stará 105-ka :D  ja osobne by som vydržal našporil a kúpil napríklad od AMA :) http://www.a-m-a.sk
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2,0 TDi 103kw 2013
Peugeot 207 1,4 VTi 70kw 2009
Peugeot 406  2,0 HDi 80kw RHZ Modrá 444 000 km 5,3 L / 100

Offline pipistrel

  • ID: 006
  • Registrovaný užívateľ
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 2.089
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #2 kedy: 01.04.2014 - 11:15:52 »
mozno by vedel ivopivo12 k tomu nieco napisat. ma od ama ale neviem ci s katom alebo bez.
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
DeuxCentSept (nejde to žere to)

Offline ericc64

  • ID: 084
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 646
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #3 kedy: 01.04.2014 - 17:18:18 »
manko :  Asi si velmi necital ten moj prispevok, ze :D  Ano prave druha lambda bude robit problem , ale zistil som od majitela RC, ktory ma vyhodeny tiez katt , ze sa da s tym jazdit bez problemov ...Sice ukazuje kontrolku motora, ale auto nehadze do nudzoveho rezimu , ide normalne a vykon to ma aky ma mat ... Takze nieco take ako sa stalo tebe na 405 asi nehrozi ... Toho som sa bal najviac :)

Samozrejme ze nejaky novy komplet vyfuk od AMA a podobne by bolo naj, ale ja teraz neriesim kupu noveho vyfuku  :mrk , ide mi len o odstaranenie katt ...  Vyfuk necham povodny, musi este vydrzat  ...

pipistrel :  s Ivanom som uz pisal ...
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
206 RC

Offline manko

  • ID: 047
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 743
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #4 kedy: 01.04.2014 - 20:17:26 »
Sorry na mobile som kúsok prehliadol :D
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2,0 TDi 103kw 2013
Peugeot 207 1,4 VTi 70kw 2009
Peugeot 406  2,0 HDi 80kw RHZ Modrá 444 000 km 5,3 L / 100

Offline ericc64

  • ID: 084
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 646
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #5 kedy: 07.07.2014 - 13:01:07 »
No.... Pustil som da do toho vyfuku konecne ... Ale nastali komplikacie :D

Ked uz som mal vyfuk vonku , rozhodol som sa predsa ten KAT vyhodit ... Tak sa miesto neho navarila trubka rovnakeho priemeru ako vyfuk , 60mm ....

Co cert nechcel, po nahodeni vyfuku bez KAT,  ide auto horsie ako predtym , je lenive, nechce sa mu do otacok , ako keby stratilo 30 koni  :x  :cry  :ne

Toho som sa najviac obaval a nakoniec to tak aj dopadlo  :tmi

Kde moze byt ale problem ?  Pisal som aj s Kolmim s CZ fora, ktory ma RC a ma KAT vyhodeny , ziadne takyto problem nema ... Prave preto som sa aj rozhodol, kedze on ma tiez RC a ide vsetko ako ma, ze ho vyhodim ... Na nete som nasiel komu videi , kde mali na RC KAT vyhodene a nikde sa nepisalo ze s tym maju problem ...

Lambdy som nechal zapojene ako boli , cize je zapojena aj prva aj druha za KAT ...  Divne ale je, ze mi nesvieti kontrolka motora  :D  , auto sa tvari ako keby nic, ako keby tam KAT bol , palubak nic nezaznamenal ... Aj Kolmi mi pisal, ze jemu kontrolka svieti , co je logicke, kedze teraz druha lambda musi davat zle hodnoty predsa, kedze tam KAT nie je ... Nabehal som na aute zatial cca 200km ... Ci to zaznemana az neskor ???  Neviem ...

Nejaka rada co by som mohol skusit ?   Resetnut riadiacu jednotku ?  Zaslepit tu druhu lambdu ?  Odpojit ju uplne ?

Alebo mam este pockat ? A behat na tom , kym si to riadiaca neuvedomi, ze jej KAT chyba ?  Teraz to posobi tak, ako keby davala riadiaca nejaku zlu zmes, preto to nejde ...

Nastastie som kat nevykuchal a nechal v celku, takze v pripade ze to nepojde, navarim ho spat :D  Ked som sa don dival, vyzeral este celkom dobre , na to ze ma 10 rokov a 200 000km , nebol vypadany ani nic ...


FOTO pred a po ....

[ IMAGE NOT SHOWN - GUESTS CANNOT VIEW ATTACHED IMAGES ] [/attachment]IMAG3026.jpg[/attachment:kepnsea9]  

[ IMAGE NOT SHOWN - GUESTS CANNOT VIEW ATTACHED IMAGES ] [/attachment]IMAG3030.jpg[/attachment:kepnsea9]
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
206 RC

Offline Spartan

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 703
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #6 kedy: 07.07.2014 - 19:04:06 »
co takto si vyrobit nieco taketo http://www.42draftdesigns.com/assets/im ... pacer6.jpg tym padom by si oblbol zadnu lambdu ktora kontroluje katalyzator a zavada by tam nemala byt
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 207 Le Mans Series 1.6 THP 110kw/150HP Blanc Banquise,Summer mode 17" Pitlane,Winter mode 16" Snowflake

Offline ericc64

  • ID: 084
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 646
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #7 kedy: 07.07.2014 - 19:23:13 »
Ale to by malo sluzit na to, aby si odstranil chybovu hlasku, ktory ti ukazuje palubak .... V tom ja ale problem nemam :D Sak mne prave nic nesvieti a pritom by malo :D , palubak, auto sa tvari ako keby sa s KAT nic nerobilo .... Len to ide proste horsie ....

Na susednom fore mi jeden clen napisal toto ...

Citácia
Je možné, že ti nefunguje ta druhá lambda, zkusil bych proměřit. Je možné, že to kontrolku nerozsvítí. Teoreticky v trubce problém podle mne nemůže být, jestli tam je KAT, nebo ne. Tady to spíš vidím na něco ohledně těch lambda sond.

Když jsi svařoval tu trubku, měl jsi vyndané ty lambda sondy?

Samozrejme, ked sa trubka zvarala, tak sondy boli zasrobovane , :tmi  :x  :ne  ani ma to nenapadlo ich vyhodit prec .... Mohlo sa stat ze tym teplom od zvaracky som ich odfajcil ?  Lebo su fakt blizko zvaru , teplo tam muselo byt riadne ,,, aj ked vyfuk pri beznej prevadze je tiez horuci ...

Co som guglil, tak zmerat funkncost lambdy je asi nemozne , respektive nikto poriadne nevie ako sa to vlastne ma ....   kazdy pise o osciloskope, pripadne merakom, aby to malo urcity odpor , atd , ale samozrjeme ake hodnoty to ma mat uz nikto nevie :D  takze pochybujem ze to doma laicky nejako zmeram ...

Skusil som aj reset riadiacej , co mi poradil Ivkopivko , ale to nemalo ziadny efekt ...

Napadlo ma este skusit tu lambdu odpojit, aspon tu zadnu ,  pokial by bola teraz zla, tak by nemala nastat ziadna zmena ... Ale cital som ze odpajat sa urcite nema , tak sa toho bojim ...
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
206 RC

Offline Spartan

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 703
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #8 kedy: 07.07.2014 - 19:37:11 »
kontrolka ti nemusi svietit bol si na diag ci v pamati nieje ziadna zavada ?
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
Peugeot 207 Le Mans Series 1.6 THP 110kw/150HP Blanc Banquise,Summer mode 17" Pitlane,Winter mode 16" Snowflake

Offline ericc64

  • ID: 084
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 646
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #9 kedy: 07.07.2014 - 19:54:01 »
Nebol som nikde este ...
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
206 RC

Offline ericc64

  • ID: 084
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 646
Re: (206) Katt OFF ?
« Odpoveď #10 kedy: 09.07.2014 - 14:38:51 »
KAT sa nahodil spat  a auto ide zase ako ma  :nech   .... Nejake vysvetlenie ?   Je to kvoli protitlaku vo vyfuku, alebo nieco take ?
« Posledná zmena: 01.01.1970 - 01:00:00 od Guest »
206 RC