Autor Téma: zamknute piate dvere Peugeot expert Tepee 2011  (Prečítané 603 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline tanepali

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 8
zamknute piate dvere Peugeot expert Tepee 2011
« kedy: 28.03.2024 - 12:20:55 »
Ahojte , vie neikto poradit ako a odkial je ovladany zamok piatych dveri na experte tepee 2011 , velke veko , nie lietacky,
zatvoril som a uz neotvoril, je tam mikrospinac na otvaranie a v zamku motorcek ktory po stlaceni otvori zamok , zamok je novy, lebo v starom som mal podozrenie na motorcek, na zdroji sa nevedel rozbehnut ,  s novym zamkom ale neotvara ajtak, ked otvorim zvnutra cez dierku v zamku, auto reaguje ze je otvorene,  samotny spinaca, aj kontakty a kable v klbe su v poriadku, len neviem kde je ktomu riadiaca jednotka, aby som skotroloval kabel az od nej, pripadne ci vnej daka poistka neprdla ked mal motorcek zvyseny odber, alebo sa nejak pokazila a neda povel ze je odomknute , cize neviem presne ako je to zapojene, zrejme tlacitko dava impulz do jednotky ktroa rozhodne podla toho ci je zamknute alebo odoknute a zopne rele na otvorenie zamku, asi tak to nejak dla mna funguje,
len netusim kde ju hladat, pripadne ci ma niekto skusenost stakymto problemom, pripadne kto by to vedel v BA spravit okrem autorizaku, bezni mechanici zavadu hladat nechcu, ti chcu len jednoduche vymeny dielov riesit 

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:zamknute piate dvere Peugeot expert Tepee 2011
« Odpoveď #1 kedy: 03.04.2024 - 17:54:50 »

  skúšal si zmerať či tam vôbec ide šťava ? možno máš zlomený kábel v prechodke ( gumený husací krk , hore na dverách )

Offline tanepali

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 8
Re:zamknute piate dvere Peugeot expert Tepee 2011
« Odpoveď #2 kedy: 24.04.2024 - 15:06:11 »
jo skontroloval, ideu tam 3 vodice, jeden je spolocny pre zamok a detekciu to je napatie, detekcia otvorenia funguje ( spinac v zamku ) cize bude je seknuty ten treti vodic ktory privadza kostru na motorcek zamku niekde od riadiacej jednotky, tu ale neviem najst, rad by som ten kabel pipol v celku, lebo medzi konektorom v stlpiku a zamkom mi merak pipa , takze ak je kabel ok, tak neviem potom co dalej, zamok je novy, po stlaceni spinaca sa nic neudeje ani na meraku

Offline Qcko

  • ID: 024
  • Riadny člen
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 2.727
Re:zamknute piate dvere Peugeot expert Tepee 2011
« Odpoveď #3 kedy: 25.04.2024 - 07:17:27 »
Pre poriadok - keď stlačíš mikrospínač na dverách, tak sa v zásuvke do zámku neobjaví napätie?

Aby si si bol istý, tak keď sú dvere otvorené, precvakni nový zámok do polohy zatvorené (aby si auto myslelo že dvere sú zatvorené), následne konektor neodpájaj, ale odizoluj si niekde malý kusok tých 3 vodičov (prípadne použi ihlu) a meraj či sa tam objaví napätie keď sa stlačí mikrospínač na dverách. Ak nie, tak mikrospínač je zlý (dá sa to overiť aj tak, že odpojíš zásuvku z mikrospínača a vodičom napriamo prepojíš kontakty v zásuvke - zámok by mal zvaknúť. Vždy to skúšaj so zámkom prepnutým v polohe zatvorené.
SÚČASNÉ -->Peugeot 307 SW 1.6HDi...80kW...2007 + P 309 1.4i...55kW...1991 + P406 1.8i...81kW...1999
MINULOSŤ -->Peugeot 308SW GTline 1.2 96kW EAT8 2018 + Peugeot 406 break 2.0HDi + Peugeot 407SW 1.6HDi + Peugeot 4007 2.4 + Peugeot 508SW 2.0HDi + Peugeot 208 1.2VTi + BMW E61 525xdT + Peugeot 306 break 1.4i + Peugeot 306 2.0HDi...66kW...2001 + VW Phaeton 3.0TDi...176kW...2009