Autor Téma: P206 1.4i 55kW zhasne motor  (Prečítané 2335 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline DavidSK206

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
P206 1.4i 55kW zhasne motor
« kedy: 13.12.2022 - 21:19:28 »
Ahojte. dnes ja na aute Peugot 206 objavil taký problém, že som naštartoval aj ten 1, štart išiel ťažšie a po par sekundach motor zhasol. Vyskušal som niekoľko krát ale stale to isté. Vždy keď motor zhasol bolo od motora počuť nejaké syčanie. Nabyl som batériu a dúfal, že to bude ok, no zmena bola len v tom, že lepšie točil štarter ale tak isto motor naskočil a zhasol. A vždy je počuť to syčanie. Kade mám hladať chybu? Čo s tým zrazu môže byť? V sobotu aj v nedeľu sme s autom normálne jazdili, včera stálo a dnes už nejde.
Motor 1.4i 55kW r.v. 2003.
Bol by som vďačný za nejakú radu alebo pomoc.

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:P206 1.4i 55kW zhasne motor
« Odpoveď #1 kedy: 14.12.2022 - 10:20:21 »
Pár doplnujúcich otázok:
- kedy si tankoval, ake palivo a kde?
- zhasne tak ako keby si vypol zapalovanie alebo sa zacne "zakuckávať" a potom zhasne? Keby sa dusil to moze byt bud nedostatok alebo prebytok benzinu/vzduchu (extremna bohata alebo chudobna zmes), Takže palivove čerpadlo (vladze natlakovat po zapnuti kluca ale nestaci dodavat pri behu, problem s motorm pripadne spinavy filter paliva) alebo krokovy motor volnobehu (spinavy, nefunkcný nedoreguluje pomer zmesi pri volnobehu, blby kontakt v konektore).
- kedy bolo cistene sanie? - ak motor hadze olej do sania tak može byt MAF senzor zahadzany olejom dava blbe hodnoty a riadiaca jednotka nevie co stym .
- poskodené trubky sania (nejaka zver) a taha falošny vzduch.
- sanie je priechodne? Kamos tiez rano nevedel nastarovat a bol mokry filter vzduchu ktory v noci zamzol. Den predtym umyval auto a motor wapkou. Asi fakt dokladne. Pripadne nejake zviera v saní. Ja som uz riesil zdochnutu krysu v sacom potrubí.
- pripojit diagnostiku a pozriet chybove hlasenia to povie najviac ktorým smerom sa pozriet.

Pričin moze byt veľa. Takto na dialku je to iba strielanie od pasa
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline DavidSK206

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 7
Re:P206 1.4i 55kW zhasne motor
« Odpoveď #2 kedy: 14.12.2022 - 13:30:31 »
Tankovane minuly tyzden. Myslim ze Slovnaft a auto odvtedy islo denno denne v pohode. Naposledy v nedelu bez problemov. V pondelok stalo a utorok uz sa s nim nedalo ist. Palivovy dikter som nemenil nikdy lebo tam vraj nie je. Pri nadrzi som ho nenasiel ale vraj tam ani nie je. Ono to naskoci a zakuckava sa a zhasne motor. Sanie som necistil nikdy maf senzor v lete preventivne. Sviecky menene 4 roky dozadu. A km odvtedy sa nabehalo mozno 15 000. Uz zhanam nejaky servis co by mali cas sa na to pozret co najskor. Chcel som sa n to kuknut aj sam mozno hadicka nejaka praskla. Lebo nechapem od coho ineho by to mohlo sycat. Nikdy to nesycalo a ide to niekde ako je sanie len nizsie.

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 289
Re:P206 1.4i 55kW zhasne motor
« Odpoveď #3 kedy: 16.12.2022 - 17:06:51 »
Mal som asi pred 4. rokmi podobnú chybu studený motor som nastartoval a zdochol.potom mi niekto poradil,aby som pozrel najskôr čidlo,ktore  reguluje, prívod studeného vzduchu tak  som ho vymenil a od vtedy  je to bez problémov.Skus to pozrieť.
« Posledná zmena: 16.12.2022 - 17:08:57 od jsbb32 »