Autor Téma: Na čo slúži tenký káblik pripojený k vrchnej časti alternátora?  (Prečítané 2526 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 163
Zlomil sa mi tenký zelený káblik, ktorý je pripojený do malej zástrčky na vrchu alternátora. Hneď som zapojil voltmeter do zásuvky zapaľovača a vyskúšal, či po naštartovaní funguje dobíjanie. Fungovalo, nameral som 14,3 V. Potom som zlomený káblik spojil svorkou.
Vie niekto, k čomu je tento káblik, keď dobíjanie aj bez neho funguje?

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Podľa diagramu 2 by sa to dalo identifikovať.
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 163
Ďakujem za schému zapojenia. Ale asi bude z iného Peugeotu, lebo ja mám na alternátore dvojkolíkový konektor a na zapojení je iba jednokolíkový. Zrejme druhý konektor je zem alebo schéma nepatrí Peugeot 206 1,9D rok 2000?

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 163
Pokúsim sa z merať napätie na konektoroch zásuvky alternátora a na tom, kde nejaké nameriam, pripojím odlomený vodič. Zo schémy som vyčítal, že vodič ide do palubnej dosky na kontrolku alternátora. Keďže alternátor dobíja, kontrolka dobíjania batérie sa nerozsvieti na palubnom display.
Po prepojený zlomeného vodiča a vyčistení zásuvky od oleja som ho nezapojil, lebo som pozabudol, ako bola zástrčka do alternátora zasunutá. Nemá obmädzenie, da sa zastrčiť do zásuvky hociako - správne i obrátene, čomu sa čudujem. Asi predošlý majiteľ auta vymenil alternátor. Vodič zapojím, ak mi niekto porad,í ako to urobiť alebo zájdem do elektro-auto- servisu.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686

  pred naštartovaním ti svieti kontrolka dobíjania ?

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 163
Mám dojem, že nesvieti, pre istotu to pôjdem skontrolovať.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 163
Mal som viac šťastia ako rozumu, lebo náhodne som zapojil odlomený káblik na jeden z dvoch volných kontaktov na zásuvke alternátora a znak batérie sa na display objavil. Neviem, čo by sa stalo, keby som ho zapojil na iný voľný kontakt.