Autor Téma: VAM - systém zabezpečenia vozidla  (Prečítané 3904 krát)

0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
VAM - systém zabezpečenia vozidla
« kedy: 01.10.2022 - 10:41:06 »
Má niekto dlhodobé skúsenosti so zabezpečením VAM? Majú výbornú povesť, či sa týka zabezpečenia proti krádeži, ale obávam sa, či sa pri tom nemôže poškodiť elektronika. Predsa len ide o vážny zásah. Nerád by som tu písal neoverené nezmysly, ale čítal som, že sa našlo zopár ľudí, ktorým potom robila problémy elektronika a vtedy sa servisáci začnú vyhovárať. Ak strihajú random káble, aby sa to ťažšie detekovalo, tak bude dôležité ako sa zalisuje spoj, ako dobre bude izolovaný, preto možno ani tak nejde o problém produktu, ako o to, kto si ako dobre spraví svoju prácu. Niet za čoho obávať? Negatívnych skúsenosti skutočne nie je veľa, toto mohlo byt skôr ojedinele prípady, ktorých je ako šafranu, a aj to nemuselo mat vôbec žiaden súvis s VAM 🙂

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #1 kedy: 01.10.2022 - 15:42:35 »
Vamos investoval vela penazi do reklamy, kazdu chvilu nejaky psonzorovany prispevok. V principe, ked mal sponzorovany prispevok na ktoromsi portali, tak som oponoval, ze najlepsia volba je poistenie, lebo to realne od straty chrani. A ak ti budu chciet ukradnut auto cielene, tak ti ani VAM nepomoze. Naco zareagoval sam Vamos a sice povedal k poistke hlupost, na otazku, kto bude zodpovedat za pripadny problem ak ma vyrobca odbije, ze bol urobeny zasah do elektroniky uz bol ticho a nereagoval. Mne je ukradnute kolko zaruk dava na pracu, ked pri realnom probleme potom budem tahat za kratsi koniec.
Cize na nove auta by som si to nedaval ani omylom. A na stare auta za jeho pristup toboz - ale tam jedine mi to ako taky zmysel dava (ked je nerentabilne HP+GAP, pripadne GAPko nie je mozne urobit). Avsak jeho napad nie je to nic svetaborne co si neurobis doma aj sam (ak by si taku blbost potrebu mal robit).
PS: aka je zostatkova hodnota auta, ze vobec nieco take chces riesit?

« Posledná zmena: 01.10.2022 - 15:44:57 od RTG »
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #2 kedy: 01.10.2022 - 17:26:09 »
mňa tiež nepresvedčili.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #3 kedy: 01.10.2022 - 19:08:44 »


  kedysi , až sa ešte pamätáte , sa masovo montovali autoalarmy ... ako to skončilo ? fijasko . dnes si to už asi nikto nemontuje .
  každé jedno čídlo je potenciálny " vstup " do auta ....

  ako dopadol " zeder lock " .... nikto to už nepoužíva .

  keď chcú auto ukradnúť , ukradnú ho aj zo zamknutej garáži . spôsobov je príliš veľa ... kreativita zlodejov hranice nepozná                 

  tak že , ani VAM ma nepresvedčil že je spoľahlivá ochrana . uzamiká iba volant ... auto sa dá ukradnúť aj so zamknutým volantom ,
   zapojeným alarmom ....

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #4 kedy: 01.10.2022 - 19:56:41 »
Alarmy sa samozrejme montuju, su totiz najjednoduchsi primarny sposob ako splnit podmienku prveho ochranneho prvku, ktory positovna vyzaduje. Casto to mas uz v cene auta, alebo minimalne ako opciu. Cim narasta cena auta, tym musis tych prvkov mat viac, ale ano. Kto by uz dnes montoval nejake zederi a ine konstrukcne riesenia, ktore otravuju, zabijaju cas, nic neriesia a hlavne pri zederi bolo riziko pri nehode, ze ti mohol ublizit viac.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #5 kedy: 01.10.2022 - 22:01:42 »
Mám jednu konkrétnu príhodou s VAMom, neviem, či som ju už niekam nepísal... Kamarátovi som predal 308SW (T9), hneď z predajne išiel na montáž tohto zázraku. Keďže autom jazdí väčšinou sám a rodinný výlet sa uskutočnil až asi o pol roka, až vtedy zistil, že mu nefunguje USB zásuvka, cez ktorú chcel deťom pustiť Mira Jaroša (najskôr som tipoval, že USB rozoznalo tagy a odmieta spolupracovať  :D ). Volal mi, či sa na to pozrieme. Pozreli sme sa, naozaj "nedávala žiaden signál". Tak sme vytiahli papiere z predpredajnej prípravy (PDI) a tam USB odozvu malo. Tak mechanici rozobrali stredový tunel a ajhľa - kábel k USB pod plastami odpojený. Pozreli sa do histórie opráv, nič v rámci Peugeotu sa tohto miesta netýkalo, tak jednoznačne pochybili umelci, čo montovali VAM. Výsledok? Kamarát-nekamarát, vyúčtovali sme mu diagnostiku, odstrojenie a zloženie stredového tunelu, opravu príslušnej elektroinštalácie a odporučili sme mu, nech si to ide dať preplatiť tam, kde išiel s novým autom hneď z predajne...

Ani neviem, ako to dopadlo, už sa viac neozval (kvôli tomuto) a pri iných telefonátoch mi nenapadlo sa na to spýtať...

Otvorene, ja sa čudujem, že niekto ide montovať všelijaké zlodejské prekážky, keď je v rôznych formách dostupné GAP poistenie, ktoré naozaj vyrieši problém s krádežou.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline slimboy

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #6 kedy: 01.10.2022 - 22:30:29 »
Zamok radiacej paky tu nikto nespomenul a to je podla mna celkom rozumne riesenie ak ma auto manualnu prevodovku. A teda neviem ci si do dosledkov uvedomujete aktualnu situaciu na trhu ked tu pisete o tom, ze poistka je resenie, ale poistka podla mna nic neriesi ked auto potrebujete a rano ho nenajdete pred domom. Nehovoriac o tom, ze ak ste kupili auto pred pol rokom napr. za 25 tisic, tak teraz uz moze stat aj o 20 % viac, cize ani po vyplateni GAP poistenia uz take auto za vyplatene plnenie nekupite. A to uplne najpodstatnejsie - ak ho teraz objednate, tak dodane nebude o mesiac, ani o dva, ani o tri. Cize auto nemate a nemate ani dost penazi na nove take iste. Toto je podla vas to super riesenie? :)
Peugeot 308 SW T7 2012 1.6 HDI FAP 68 kW (DV6DTED / 9HP)
Toyota Proace City Verso Long 2023 1,2 PureTech GPF 81 kW (EB2ADT / HNP)

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #7 kedy: 01.10.2022 - 22:42:51 »
Neviem ako ty, ale ak mam byt bez auta, tak radsej so 100% vyplatenou kupnou sumou ako bez auta a este aj bez penazi. Takze ano, GAPko je stale najlepsie riesenie. Pred kradezou ta nechrani (ale to realne ani ziadne konstrukcne, sledovacie ci ine zariadenie) ale chrani ta pred financnou stratou. Ze si na nove auto pockas? No holt, taka je doba. Ze auta drazeju? Jednak je to docasny stav, ktory nebude trvat vecne a druhak, ze mam na vyber ci teda doplatim, alebo kupim jazdene. Dost velky rozdiel od toho, ze nekupim nic, lebo nemam za co.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #8 kedy: 01.10.2022 - 23:14:32 »
Ja si myslím, že každá ochrana proti krádeži má svoj význam. Odradí, minimálne spomalí aspoň menej sofistikovaných zlodejov, ktorých je určite tiež dosť. Podľa častého argumentu, že keď chcú auto ukradnúť, tak ho ukradnú, by znamenalo, že načo vôbec chrániť hocijaký majetok pred zlodejmi. Veď keď budú chcieť, tak ho aj tak ukradnú  >:(. Napriek tomu zamykáme dvere do domov/bytov, staviame ploty, inštalujeme kamery a alarmy, používame heslá na prístup k bankovým údajom, atď.
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #9 kedy: 02.10.2022 - 07:38:39 »
Čiže mám dať do auta alarm za 300€, Construct za ďalších 300€, pre istotu ešte aj VAM za 500€ a aj tak pri krádeži alebo totálke prídem o nemalé % , ktoré mi strhne amortizácia "z havarijného poistenia". Toto je presne to, čo chcem! Ach...

Radšej budem zaspávať s pocitom, že keď ráno auto pod oknami nenájdem, môžem si vybrať iné, lebo jeho hodnotu mi poisťovňa cez GAP vyplatí. A že je inflácia? No, bohužiaľ, tú nezmeníme... Že sa mení trh s autami? Ani to nevieme ovplyvniť... A že nie je dostupné také, aké mi práve ukradli? No, chcem vidieť, kto si kúpi rovnaké auto, aké mu v noci zmizlo...  ;) (Určite takí dobrodruhovia sú, to nepochybujem, ale to ide už úplne mimo môjho chápania)
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #10 kedy: 02.10.2022 - 09:51:10 »
Ďakujem všetkým za príspevky. Jediný, ale podstatný problém spočíva v tom, že ide o závažný zásah do elektroniky, keď sa niečo neurobí dobre, môžu vzniknúť problémy navždy. Viem si potom predstaviť ako sa jedna strana bude vyhovárať na druhú a naopak. Ja som priamo pri tom nebol, ako sa to inštaluje, preto nemám úplnú predstavu o tom, aký veľký je to zásah a čo sa presne robí. No kvôli tomu riziku mám prirodzene isté obavy.

I keď to priamo nesúvisí s touto témou, ja mám názor na GAP a havarijné poistenie jednoznačný - neoplatí sa to. Mne stačilo, keď mi pred piatimi rokmi vyrátali ročné poistné a toto fakt nie. Viem, ako to je, keď dôjde k poistnej udalosti, ale Ok, názory sú rôzne. Za mňa nie, a tie dôvody boli spomenuté v príspevku vyššie (slimboy). Ja si nemyslím, že zabezpečenie proti odcudzeniu nemá žiaden význam. Všetko sa da prekonať, ale prečo by sa niekto trápil s niečom čo mu zaberie viac času alebo je viac nápadné, ak má o dve ulice autá, ktoré ukradne do 90 sekúnd a nebude nikomu podozrivý. Akurát je problém v tom, čo vlastne riešim v tejto téme. Je tam riziko pri inštalácii, lebo každý väčší zásah je zásah, záleží ako dobre sa spraví robota, a kde mám tu istotu, ze práve moje auto bude urobené dobre.

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #11 kedy: 02.10.2022 - 10:34:02 »
Tych moznosti tam ma viac, zakladny spociva v tom ze rostriha kabelaz a ukonci to konektorom. Spravi ti druhy kodovany protikus. Ako vidis z realneho prikladu, ktory sa tu uz zazil, tak nemusia to urobit dobre. Pripadne cim novsie a zlozitejsie auto, tak riskujes, ze odpoji nieco podstatne co auto este sleduje a potom sa budu vyskytovat aj zdanlivo nesuvisiace chyby. Nove moderne auto vypina obvody postupne, ak mu zrazu nieco natvrdo odpojis, mozes mat o zabavu postarane. Pri aute v zaruke sa s nou mozes rozlucit takymto zasahom - vid rovnako modzillov pripad.
Kazdopadne ak som doplatil stovky € za keyless napriklad, tak by som musel byt na hlavu padnuty, aby som dal dalsie stovky € za system, ktory mi ten keyless prakticky zrusi. Resp teraz ani neviem kde mam kluce, aby som mal este prizerat nejaku "dekodovaciu karticku" fakt zaujem nemam.

Co sa tyka poistenia, suhlasit nemozem. HP s GAP ta nechrani len v pripade kradeze, ale aj v pripade totalky, ktoru si sam nezapricinis. Je uplne jedno aka situacia ta stretne, vzdy to cloveka vytoci a zneprijemni mu zivot, poistka mu to aspon vykryje tak, ze je na tom skodny minimum. Pravda,  clovek ale musi mat zmluvu s normalnou poistovnou a nie tie kolenovrtne poistky s milionom vynimiek, vyluk pripadne pofiderneho pristupu zo strany poistovne.  Pri novych autach by som ani neuvazoval inak - iba v pripade, ze viem vytiahnut z vrecka tak 50k€ so slovami: no a co, su to drobne. Samozrejme pri starsich autach, to uz nevychadza vzhladom k ich trhovej hodnote dobre a preto som to napisal hned v prvom prispevku. A ano suhlasim s tym, ze "nejake" riesenie je lepsie ako nic - ale otazka je, nakolko to budes vsetko pouzivat (konstrukcne velmi otravuju) - aj to zamykanie prevodovky je strasna otrava, ujo to mal, nepouzival to.
To uz mi pride lepsie si spravit kombinaciu "tajneho" vypinaca resp dvoch a potom si davat bacha aby to z vonku nebolo viditelne ake pohyby robis.

Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #12 kedy: 02.10.2022 - 19:13:34 »
je to cez 10 rokov čo som videl inzerát na "kokmplexnú" diagnostiku vrátane krádeže. a pretože p207 tam nemali napísal som im a ponúkli výraznú zľavu ak im auto nechám na týždeň s náhradným vozidlom aby vyvinuli systém aj pre toto auto.
pri dnešných autách je nutné ochranu riešiť paralelným systémom. moižná ani napájeniez akumulátora nepoužiť

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #13 kedy: 02.10.2022 - 20:25:21 »
mpa a využil si túto ponuku? (a o akú značku išlo )
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:VAM - systém zabezpečenia vozidla
« Odpoveď #14 kedy: 03.10.2022 - 08:52:50 »
Každé jedno súkromné auto som mal poistené havarijne (po celú dobu) a aj GAPom (vždy minimálne prvé 2 roky). Každý sme iný, každý rozmýšľa v iných súvislostiach, ale nikdy som nebazíroval na žiadnom zabezpečení auta. Otec mal v jednom aute zamykanie spiatočky, používal to možno prvé dva týždne. Skúsenosť s VAMom som odprezentoval. ZEDER a Peugeot sa v láske nemajú (aj tak nevidím zmysel pri odťahu). Alarm si ľudia priplácajú hlavne kvôli pridruženým funkciám (v Peugeote elektrická detská poistka). V Hirošime je alarm štandardnou výbavou, dobrovoľne by som za to nikdy nedal ani dukát navyše. Žijem na dedine v rodinnom dome, koľkokrát sa mi stalo, že som zabudol zavrieť okná, kufrové dvere (kľudne aj celú noc) a hmyz viac nepotrebuje. Potom sa kľudne stane, že mucha preletí popred senzor a auto začne hulákať. Potrebujem toto ja alebo susedia?  :)

Práve preto som sa pred rokmi zoznámil s GAPom a ani na chvíľu som nemal pocit úzkosti, že by moje auto bolo nejak ohrozené. Presne ako povedal RTG, dnes autá pomaly dokážu robiť kávu, odomykajú sa samé, zamykajú sa samé a ja mám nosiť so sebou nejaký "izé", čo budem niekam prikladať, zasúvať alebo odomykať? Nieeee, ďakujem, chcem sa cítiť komfortne v každom okamihu a všakovaké zabezpečovačky by mi tento želaný efekt nepriniesli. (veď ja som koľkokrát lenivý aj kód na domovom alarme vyťukať)
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29