Autor Téma: Aktivácia cuvacich senzorov, rýchlo blikajúce smerovky  (Prečítané 2562 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Milan3232

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
  • Ride to live, live to ride
Ahojte,
Prosím o radu v 2 problémoch

1. Mam zadné cuvacie senzory, zaradil som spiatočku, fungovali. Viem, ze vľavo dolu pod volantom nad skrinkou s poistkami je vypínač týchto cuvacich senzorov. Od istého času mi však cuvacie senzory vôbec nefungujú  ako keby boli vypnuté, pritom tlačidlo je na aktivované.  Neviete mi poradiť  co by to mohlo byt?

2. Neviem prečo, blikacky mi idú asi 2nasobnou rýchlosťou. Všetky blikajú, fungujú, ale idu o dosť rýchlejšie ako predtým.

Asi v januári som menil baterku. Jazdil som, ale všetko bolo ok.az teraz vyskočili tieto 2 problémy. Auto bolo medzičasom aj v servise. Diagnostika nehlási žiadne chyby.

Vďaka!

Offline FeriCh

  • ID: 116
  • Riadny člen
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 57
Re:Aktivácia cuvacich senzorov, rýchlo blikajúce smerovky
« Odpoveď #1 kedy: 11.05.2022 - 09:39:58 »
Neviem ako na Tvojom aute ale na mojom P 2008 tiež som si myslel že mám zapnuté cúvacie senzory, pretože kontrolka na tlačidle svietila, ale funguje to opačne, keď su senzory deaktivované tak svieti kontrolka ak sú aktívne tak nesvieti kontrolka na tlačidle. Čo sa týka rýchlo blikajúcich smeroviek, je možné že niektorá žiarovka ma väčší odber prúdu čo môže byť začínajúcou oxidáciou kontaktov na žiarovke, navonok svieti ok. S tým som sa stretol ale na inom aute a po odstránení oxidácie šlo všetko o.k, ale možno to bola len náhoda neviem.
Peugeot 2008 Allure 1,6 e-Hdi 68 kW, 2016
Peugeot 406 1,8 16v 81 kW 1996 predané

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Aktivácia cuvacich senzorov, rýchlo blikajúce smerovky
« Odpoveď #2 kedy: 11.05.2022 - 10:33:41 »
k bodu 1 sa presne vyjadril FeriCh. Tlačítko po zdanlivej aktivácii svieti na "oranžovo", čo vo francúzskej logike znamená "vypnutý"... Nehľadajme logiku, nenájdeme ju :D

Ak chceš používať zadné senzory, tlačítko nesmie svietiť vôbec...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29