Autor Téma: 508 2,2 GT - Brutalne trhanie motora pocas regeneracie  (Prečítané 4165 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline tiborando07

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
508 2,2 GT - Brutalne trhanie motora pocas regeneracie
« kedy: 14.06.2021 - 12:06:22 »
Ahojte,

Skusim stastie u Vas, nakolko mi dochadzaju napady a hlavne trpezlivost. Mam 508cku, GT, 2,2 HDi, najazdenych 232.000 km.

Problem je, ze auto posledne tyzdne pocas regeneracie FAPu brutalne trha motorom, ak zastavim , motor aj vypne. Diagnostika nepise ziadne chyby, auto nepise ziadnu hlasku na pristrojovke alebo podobne.

Auto malo este prvy,povodny filter pevnych castic, tak som si ho dal v Nemecku v Peugeote pozriet, a nasledne aj vymenit pred 3 dnami, kedze bol na 100 zaplneny. Vymena prebehla, bola to pekna suma 1.800 € ...  Auto fungovalo krasne, ide ako delo, spotreba klesla o 1,5 litra... Lenze po prejdeni prvych 500 km na novom FAPu, zapla sa regeneracia a vsetko sa zacalo od znova... Neuveritelne trhanie motorom, nutene dusenie turba, po zastaveni automaticke vypnutie motora. Po pockani asi 15 min, mozem nastartovat a ist dalej 400-500 km bez problemov, kym sa zase nezapne regeneracia. Dnes som bol znova v Peugeote, tentokrat na Slovensku, aby ho napichli na diagnostiku, ale vozidlo nepise ziadne chyby...

Mali by ste nejake napady, skusenosti??


Dopredu Vam dakujem,