Autor Téma: Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h  (Prečítané 4913 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Lukas B

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« kedy: 07.03.2021 - 18:59:52 »
Caute,

mam Peugeot 308 2019 1.5 HDI 75kW, najazdene 27k, a vsimol som si, ze pri pusteni/ubrati plynu okolo 40-60km/h sa ozyva z motoroveho priestoru take zavyjanie. Ked zacnem pridavat, tak sa to strati.
Nechce sa mi s tym zbytocne chodit do servisu, ak by to bola len nejaka drobnost, ktora sa da vyriesit za rok pri prehliadke, ale radsej zistujem. 

Video: https://www.icloud.com/photos/#0YuJeWhud2eWFdfrtY3vaSKJQ

Dakujem za kazdu radu!
« Posledná zmena: 07.03.2021 - 19:12:32 od Lukas B »

Offline slimboy

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #1 kedy: 07.03.2021 - 19:44:55 »
To bude mozno problem s prevodovkou - viaceri ludia s novsimi Peugeotmi sa stazuju na hucanie resp. piskot od prevodovky v urcitych otackach. Ries ako reklamaciu v ramci zaruky.
Peugeot 308 SW T7 2012 1.6 HDI FAP 68 kW (DV6DTED / 9HP)
Toyota Proace City Verso Long 2023 1,2 PureTech GPF 81 kW (EB2ADT / HNP)

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.567
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #2 kedy: 07.03.2021 - 20:15:16 »
Presne tak, je to v záruke, treba riešiť, aj keby to bola prkotina...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Lukas B

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #3 kedy: 15.05.2021 - 11:59:33 »
Posielam dalsie info k tejto teme, ak by mal niekto podobny problem.
Nasiel som dalsie fora, kde maju zakaznici tento isty problem, aj ked s 3008, a 1.2 motorom, ale prejavuje sa to uplne totozne, ako na mojej 308:
https://www.3008forums.co.uk/viewtopic.php?f=8&t=462&sid=c9ca5f261bc0d95bf53b7a2a4b05cc6a

Bol som dat vo FinalCD na Ivanskej ceste v BA vydezinfikovat klimu, tak som spomenul aj tento problem a previezol som sa s technikom, ktory to tam zretelne pocul. Objednali ma o tyzden na podrobnejsiu diagnostiku, lebo auto tam bolo treba nechat dlhsie. Za par hodin mi volali, ze garancny technik hovori, ze to je bezna vlastnost tychto vozidiel, a ze to robi prevodovka. Zevraj uz mali podobny problem aj s inou 308 (paradoxne sa hovorilo o jednom pripade, nie o vela vozidlach), a nepomohla ani vymena prevodovky (to iste pisu aj na prilozenom anglickom fore, kde vymena prevodovky nepomohla).

Cize jedina moznost je zmierit sa s tym, ze Peugeot vyraba v dnesnej dobe zamerne auta, ktore zavyjaju pri 60ke. Nesuhlasim ale jednoznacne s tym, ze je to vseobecna vlastnost kazdeho kusu tohto modelu, lebo inac by boli toho plne fora. Pocul to aj servisny technik na skusobnej jazde, a keby to robi kazde auto (on sa vozi denne urcite minimalne na 4 Peugeotoch), tak by hned povedal, ze to je normalne, a neobjednaval by ma do servisu na dlhsiu diagnostiku. Tak isto si to vsimli ludia, ktorych v aute vozim bez toho, aby som im to spominal.

Suma sumarum, mam dvojrocne auto s 30,000 km, ktore je podla Peugeotu v poriadku, ale nikto ho odomna za trhovu cenu nekupi, lebo zavyjanie od prevodovky nie je zrovna najmensi problem..


Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.567
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #4 kedy: 15.05.2021 - 12:09:10 »
Ja som teda za posledné roky odjazdil desiatky nových Peugeotov s rôznymi motormi aj prevodovkami. Na hlukové anomálie som nesmierne zaťažený, vadí mi aj šuchotanie papierika v niektorom odkladacom priestore.

Ale teda priznávam, že so žiadnym hlukom od prevodovky som sa nestretol. Takže mi z toho vyplýva, že ide naozaj o ojedinelé problémy a nie o plošné. Alebo som nahluchlý... Alebo posledná možnosť - je to naozaj štandardný zvuk a za tie roky som si na to zvykol... Ak ale kolegovia povedali, že je všetko v poriadku (nemajú prečo zatajovať chybu, keďže následná oprava by im priniesla odpracované normohodiny), tak by som im veril...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Lukas B

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #5 kedy: 15.05.2021 - 12:42:28 »
Ja som s Final CD zatial spokojny, nemyslim to ako kritiku na nich.
Ked som sa priamo spytal technika, ze odkial ide zvuk, tak povedal, ze je to urcite prevodovka, ale je to standardny prejav.

Taketo nieco by ti vadilo? - je to presne ten problem
« Posledná zmena: 15.05.2021 - 12:45:03 od Lukas B »

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.567
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #6 kedy: 15.05.2021 - 13:19:00 »
Áno, počujem tam niečo, ale z videa neviem posúdiť, ako veľmi je to pri jazde rušivé...

Reklamovať sa dá čokoľvek, aj viackrát... Naozaj som podobnú reklamáciu ešte nevidel (je však pravda, že 90% áut odchádza s automatickou prevodovkou), spýtam sa kolegov-technikov na podrobnosti...

Prosím, môžeš poslať VIN?
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.567
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #7 kedy: 20.05.2021 - 09:23:58 »
Odpíšem sem, aby to bolo nápomocné pre všetkých. Po zaslaní VIN som preveril tento prípad s takýmto zistením:

- zistený zvuk je pre tento typ prevodovky možný (schválne nepíšem charakteristický, aby sme predišli špekuláciám).
- neexistuje metóda, ktorá by tento jav odstránila či potlačila.
- tento akustický prejav nebol vyhodnotený ako závada
- po výmene prevodovky za inú sa zvuk môže objaviť opäť (menila by sa za rovnaký typ, iný vyvinutý nie je).
- jedná sa o motory 1.5BlueHDi 75 kW, ktoré majú inú prevodovku ako silnejšie verzie (96kW)
- auto je v záruke, majiteľovi bolo odporučené, aby zvuk sledoval a keby sa to NÁHODOU zhoršovalo, treba kontaktovať servis.
- technické "hlásenia" NEzaznamenali postupné zvyšovanie hluku

V žiadnom prípade nie je v mojom záujme zjednodušovať situáciu, vysmievať sa niečomu/niekomu alebo dávať námety na ohnivé diskusie či podnecovať k zahlcovaniu servisu s podobnými symptómami. V minulosti som bol za takéto príspevky tu na fóre kritizovaný, ako keby som ja bol vývojár, výrobca a importér v jednej osobe...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline slimboy

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 139
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #8 kedy: 20.05.2021 - 09:45:04 »
Zial problem s huciacou prevodovkou nema ani nahodou len dieslova verzia 1,5 BlueHDI 75 kW, ale aj benzinova verzia 1,2 Puretech 81 kW. Hlavne tych benzinakov sa asi aj predalo o dost viac v roznych modeloch PSA, takze je ten problem u nich vypuklejsi. Rozhodne ten zvuk nie je normalny, ale zial to vyzera tak, ze PSA ide v poslednych rokoch tou cestou, ze produkty poriadne testuje az na zakaznikoch a problemy priznavat nechce, lebo by to bolo drahe. Bolo to tak aj pri rozvodovych remenoch pre Puretech, kde sa PSA dlho branilo spravit oficialnu zvolavacku. Az ked tie rozpadnute remene zacali niektorym zakaznikom upchavat podtlakovu vyvevu zodpovednu za ucinok brzd a zopar ludi to ohrozilo na zivotoch ked brzdy nemali dostatocny vykon, tak az vtedy spravili oficialnu zvolavacku. Kym sa nevyskytli problemy s brzdami, tzn. kym rozpadnute remene boli zodpovedne "len" za upchatie sacieho kosa olejoveho cerpadla a pridretie motora, tak na to oficialna zvolavacka nebola, vtedy technici len v tichosti pri servisnych prehliadkach merali / menili remen a prehravali softver kvoli zmene v davkovani paliva po studenom starte. Na problemy s cerpadlom mocoviny zvolavacka tiez nebola doteraz, tam si PSA len stanovilo interne pravidla a preplati opravu konstrukcnej vady len niektorym zakaznikom...

Cize by som to zhrul asi takto: Kupili ste si PSA? Tak dufajte, ze sa u vas ziadny problem nevyskytne, lebo ak ano, tak to automaticky neznamena, ze bude vasa reklamacia skutocneho a existujuceho problemu uznana a mozno budete za jej vyriesenie musiet zaplatit (ak sa vobec problem vyriesit da, co je v pripade tej huciacej prevodovky otazne).
Peugeot 308 SW T7 2012 1.6 HDI FAP 68 kW (DV6DTED / 9HP)
Toyota Proace City Verso Long 2023 1,2 PureTech GPF 81 kW (EB2ADT / HNP)

Offline Lukas B

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 4
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #9 kedy: 20.05.2021 - 10:19:40 »
Modzillo, dakujem za presnu sumarizaciu toho, co mi povedali v servise.
Potrebujem jazdit, tak sa nebudem s nikym handrkovat, lebo aj tak nepochodim pokial to nezacnem riesit cez SOI a nezavisle posudky. Dufam, ze sa mi auto podari predat (urcite to bude musiet byt este pocas zaruky, aby to niekto kupil).

Dalsie auto uz Peugeot urcite nebude.

Tak isto zdoraznujem, ze Final CD je dobry servis, vsetci technici boli slusni, spravili (dufam) vsetko co mohli, a tato zavada je chybou Peugeotu, ako napisal Modzillo.
« Posledná zmena: 20.05.2021 - 10:26:10 od Lukas B »

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.567
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #10 kedy: 20.05.2021 - 10:32:29 »
Slimboy, očakával som presne takéto niečo. Vôbec netvrdím, že sú to výmysly, ale nejdem ani na 100% potvrdiť tieto skutočnosti. Každá reklamácia sa rieši individuálne, každé auto má za volantom individualitu, každé auto jazdí v individuálnych podmienkach. Vôbec nie som zástanca takýchto plošných záverov...

Každá automobilka optimalizuje (btw. krásne slovo, nemôžem sa ho nabažiť) náklady. VW Group by vedel rozprávať o nádržiach AdBlue pri TDI alebo o rozvodoch na 1.4TSI, s mojou Mazdou som riešil motorčeky v späťákoch (na modeli, ktorý je po 2 faceliftoch!!!) a takto môžeme prechádzať značku po značke.

Ak si človek dnes kúpi nové auto, logicky očakáva, že mu bude slúžiť bez porúch. Ale je to stroj a stroje sa sem-tam pokazia. Na to slúži vývoj a následný popredajný servis, je to sumár postupov a odporúčaní, ako neprísť o zákazníkov. Nikto nikoho do ničoho nenúti a tak je to správne. Najjednoduchším vyjadrením (ne)spokojnosti so zakúpeným výrobkom je ochota zakúpiť si rovnakú značku aj nabudúce. Je to ten najprimitívnejší meraný atribút, ktorý je sledovaný...

Ale keďže už sme mimo tejto témy, kľudne treba založiť vlákno ohľadom spokojnosti a nech sa tam rozbehne diskusia.

Lukas B: ak by existovalo riešenie, určite sa aplikuje. Všetko ostatné už bolo na túto tému povedané...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline RTG

  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 387
Re:Zavyjanie po pusteni plynu okolo 40-60km/h
« Odpoveď #11 kedy: 20.05.2021 - 14:13:48 »
Rozhodne ten zvuk nie je normalny, ale zial to vyzera tak, ze PSA ide v poslednych rokoch tou cestou, ze produkty poriadne testuje az na zakaznikoch a problemy priznavat nechce, lebo by to bolo drahe.

Cize by som to zhrul asi takto: Kupili ste si PSA? Tak dufajte, ze sa u vas ziadny problem nevyskytne, lebo ak ano, tak to automaticky neznamena, ze bude vasa reklamacia skutocneho a existujuceho problemu uznana a mozno budete za jej vyriesenie musiet zaplatit (ak sa vobec problem vyriesit da, co je v pripade tej huciacej prevodovky otazne).

K prvemu bodu - PSA si vyvija prevodovky? Pri manualoch o tom velmi pochybujem a pri automatoch to robi uplne niekto iny, takze otazka znie ako to maju podla teba testovat? Nechcem obhajovat smejdy ani samotne PSA, len sa pytam ako by si si predstavoval to "testovanie"?
Pretoze testy samozrejme sa robia, akurat nikdy sa neda odhalit vsetko na 100% pred produkcnou fazou.  Nieco sa vie odhalit az po x-casovom pouziti a dnesny svet nie je nastaveny na to aby si povedzme 2-3 roky len nieco testoval kym to pustis 100% odladene do vyroby. Dovtedy ta konkurencia prevalcuje.
Hned dalsi aspekt, kdeze automotive ma zivi tak do toho slusne vidim, je ze automobilka sa sama vyraba minimum veci, vsetko risia dodavatelia na urovni JIT a kedze do toho vidim u roznych zakaznikov vselico tak prax byva bezne aj taka, ze pride ti varka nejakych komponentov, ktore maju vysoku chybovost, ale ty aby si vobec nieco dodal ako dodavatel celku, tak jednoducho vypnes vsetky mozne aj nemozne kontroly len aby si nieco dodal a budes dufat, ze reklamacie nebudu (a casto nie su) a kym sa na to pride, tak snad stihnes vyladit proces alebo zmenis dodavatela alebo sa to vyriesi uplne inak. Toto plati na vsetky automobilky bez rozdielu a hladat nejake vynimky sice mozes, ale nenajdes.

Co mam zase ja osobne skusenosti, tak problemy u PSA sa riesia promptne narozdiel od inych aj viac rozsirenych ci premiovych znaciek. A v konecnom dosledku problemy priznavat nechce nikto, takze tymto pristupom by ti zachvilu odpadli uplne vsetci vyrobcovia a nekupil by si si asi nic.
Peugeot 5008 1.6 Puretech EAT8 133kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,4532.0.html
Ex: Peugeot 308SW 1.2 Puretech EAT6 96kW link: https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,3453.0.html