Autor Téma: Čím utesniť veľmi málo slziacu koncovku hadice v serve  (Prečítané 3465 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 159
Pri vyšších otáčkach mi slzí koncovka hadice zasunutá do servo čerpadla. Predchádzajúci majiteľ ju tam vlepil epoxidom. Teraz začala vedľa epoxidu presakovať. Mám Peugeot 206 1,9 D r. 2000. Keďže je chladno asi žiadne lepidlo teraz nevytvrdne, preto ju chcem do jari dočasne utesniť. Potom ju prilepím silikónom alebo s epoxi. Teraz uvažujem o niečom lepivom, čo olej nerozpustí. Donedávna to bol Kaf,  teraz ho už nemám kde kúpiť. Doma mám spústu rôznych lepidiel, ale v uzavretom chladnom priestore asi nevyschnú, preto čakám nejakú radu domáceho majstra. V najhoršom prípade natriem okraj netesnej koncovky hadice sekundovým lepidlom a obviažem pružným  gumovým pásom.

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 286
Re:Čím utesniť veľmi málo slziacu koncovku hadice v serve
« Odpoveď #1 kedy: 13.01.2021 - 02:43:13 »
 Čo tak pouzit teflonovú pasku  ,alebo  tesniacu snuru ,co pouzivaju vodari,len asi by bolo vhodnejsie konope,snura je dost hruba.
« Posledná zmena: 13.01.2021 - 02:45:29 od jsbb32 »

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 682
Re:Čím utesniť veľmi málo slziacu koncovku hadice v serve
« Odpoveď #2 kedy: 13.01.2021 - 05:47:10 »

   a čo tak použiť Loctite tesniacu niť ?

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 159
Re:Čím utesniť veľmi málo slziacu koncovku hadice v serve
« Odpoveď #3 kedy: 13.01.2021 - 11:05:17 »
Obávam sa, že odporúčané veci olej prepustia. Na vodu sú výborné.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 159
Re:Čím utesniť veľmi málo slziacu koncovku hadice v serve
« Odpoveď #4 kedy: 13.01.2021 - 15:36:25 »
Nakoniec som vytiahol všetok olej z nádržky, koncovku zo servo čerpadla, odmastil som ju a natrel epoxidom. Počkal som až trocha stvrdne (ako plastelína) a vtlačil som koncovku aj s O-krúžkom do čerpadla. Uvidím, koľko vydrží.

Offline Vladimír

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 159
Re:Čím utesniť veľmi málo slziacu koncovku hadice v serve
« Odpoveď #5 kedy: 15.01.2021 - 14:21:08 »
Aj po troch dňoch jazdenia je sucho pod servo čerpadlom, čiže epoxid na koncovke drží. Hoci poriadne nevytvrdol, lebo je chladno, neprepustil ani kvapku oleja. V zálohe mám ešte plastický polyesterový tmel, ak by po vytvrdnutí epoxidu a pôsobením vibrácií začala koncovka slziť.