Autor Téma: On-line konektivita Peugeot  (Prečítané 11990 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
On-line konektivita Peugeot
« kedy: 05.01.2021 - 10:44:43 »
Ahojte, všetci.

V týchto dňoch Peugeot spúšťa službu Connected Navigation Pack - ide o službu od spoločnosti TomTom, ktorá obsahuje dopravné informácie v reálnom čase, polohy čerpacích staníc spolu s cenami pohonných hmôt, dostupnosťou a cenami parkovacích miest, 5-dňovú predpoveď počasia, miestne vyhľadávanie zobrazujúce body záujmu (POI), stanice elektrických nabíjačiek a informácie o varovaniach pred stacionárnym radarom. Samozrejme všetko v rámci legislatívy platnej zvlásť v každej krajine EÚ (napr. ak je v krajine XY zakázané upozorňovať na radary, táto služba v tej krajine dostupná nebude).

Digitálna platforma umožňuje zákazníkom predplatiť si rôzne pripojené služby a spravovať ich obnovovanie. Nájdete ich na nasledujúcom odkaze https://services-store.peugeot.sk/.

Informácie o službách boli doplnené aj na webovú stránku, nájdete ich na tomto linku: https://www.peugeot.sk/online-sluzby/real-time-trafic-by-tomtom-services.html

To, ktoré auto je pripravené na túto službu, sa dá skontrolovať cez ServiceBox - kľudne teda píšte VIN a checknem to. Z uvedeného je zrejmé, že ide o vozidlá vybavené navigáciou TomTom.

Služba je na 3 roky dostupná zdarma pre nové autá a následne je možnosť zakúpenia produktov cez link uvedený vyššie. Bolo nám prízvukované, aby si predplatné a aj samotnú registráciu vykonával zákazník sám, keďže všetky newslettery aj potvrdenia by si mal spravovať on sám.

Dôležité informácie:

- uvedené služby vyžadujú súhlas s poskytovaním zdieľaných (anonymných) údajov a polohy vozidla. Bez tohto súhlasu nie je možné služby používať.
- Mirroring resp. AppleCarPlay resp. AndroidAuto bez kábla (wireless) bude dostupné až v novom infotainmente, ktorý ako prvé dostanú nová 308-čka a DS4.
- SOS tlačítko na privolanie pomoci v núdzi bude možné využívať, ak jednotka BTA obsahuje aktívnu SIM kartu alebo pri použití funkcie Tethering (zdieľanie dát z pripojeného mobilu). POZOR, ak je auto dovezené, dovoláte sa na centrálu krajiny, v ktorej bolo auto predané ako nové. Pre zmenu treba navštíviť najbližší servis.
- pri prenose dát z mobilu musí byť povolené zdieľanie dát cez bluetooth a wifi hotspot

Všetky informácie píšem počas toho, ako si robím on-line školenie. Kľudne sa pýtajte, čo Vás zaujíma, skúsim nájsť odpovede.
« Posledná zmena: 05.01.2021 - 10:51:08 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #1 kedy: 05.01.2021 - 13:18:56 »

   ahoj.
  ako prvé prajem ti šťastný , veselý a úspešný nový rok . aby sa ti darilo v práci , menej sa hneval na členov .....
  ako druhé , to iba pre peugeot , alebo pre všetky modely PSA ? ( sestra má elysée v lepšej výbave ako je môj P 301 )

   ďakujem a pekný deň prajem

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #2 kedy: 05.01.2021 - 14:16:10 »
Ahoj, ďakujem, samozrejme aj ja všetkým prajem kvalitnejší a zdravší rok ako bol ten minulý...

 ;D ... že menej sa hneval na členov. Ja tu nie som na to, aby som sa hneval. Tou poslednou komunikáciou som chcel nastaviť zrkadlo pár ľuďom. Ak sa v tom našli, super. Ak nie, aspoň som to vyskúšal...

Čo sa týka otázky:
- zverejnené info sa týka všetkých značiek skupiny PSA (Peugeot, Citroen, DS, Opel), teda všetkých áut, ktoré sú vybavené kompatibilnou výbavou
- v prehľade kompatibility vidím veru aj modely 301 a C-Elysée. Ak teda sestra má originál zabudovanú navigáciu, je pravdepodobné, že jej to pôjde. Asi budem vedieť preveriť aj Citroen, tak kľudne pošli VIN.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #3 kedy: 05.01.2021 - 15:47:33 »

 navi nemá .... ale ak by sa dalo , možno by som ju ukecal aby si tú navi dala dorobiť  ... ( v podstate elysée je moja a peugeot je jej . ale , jej sa  viacej páči elysée ... tak ja jazdím na jej 301 - čke . žiadané VIN VF7DDNFP6HJ839718

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #4 kedy: 05.01.2021 - 15:58:27 »
nooo, ale v tom prípade jej to fungovať nebude... Týka sa to vozidiel, ktoré z fabriky vyšli s nainštalovanou navigáciou, nie dorobenou.

Ide o to, že ak si zákazník vyskladá auto s navigáciou, tak je pri cenotvorbe rátané s réžijnými poplatkami pre TomTom za takéto auto. Ale ak by sa to dorábalo (podľa mňa veľmi neekonomické riešenie), tak pri zadaní VIN do prihlasovacieho systému jej nebude ponúknutý žiaden upgrade, keďže k tomuto VIN v databáze nikto neeviduje navigáciu TomTom.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #5 kedy: 05.01.2021 - 16:47:59 »

  aha ... to je OK. vtedy ten balík s navi stál ešte 2500€ a tie sme už nemali . 7" display má , aj radio ( multimediu ) PSA RCCA 200 ...

a keď sa už o tom bavíme ... dalo by sa aktivovať AUX in a USB 2 a USB 3 ... a dorobiť parkovacie senzory a kamera ? myslím , fyzický by sa to malo dať nahodiť ... len či sa to bude dať aj spojazbdniť ?

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #6 kedy: 05.01.2021 - 17:43:35 »
Otvorene: nemám šajnu. Je veľmi pravdepodobné, že podobný dobrodruh (v dobrom) v SR ani nie je a teda nikto s tým nebude mať reálne skúsenosti.

Ja ani netuším, aké sú postupy pri takýchto prerábkach a ako zistiť, či to vôbec má zmysel. A ak sa to opýtam kolegu-elektrikára, tak počítam, že dopadnem rovnako.

My totiž nemáme žiaden program, ktorý by vyplul informáciu, čo všetko je treba objednať/urobiť, aby sme z auta 1 urobili verziu 1.1. Neviem si dosť dobre predstaviť, ako na to... Ani nevieme nikde porovnať trebárs elektroinštaláciu či verziu softvéru v dvoch autách. Všetko je viazané na VIN a na také diely, s akými auto vyšlo z výrobnej linky.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #7 kedy: 05.01.2021 - 19:31:36 »
Vieme už, že OS Android 11 v smartfónoch umožní wireless pripojenie s Android Autom. Vie niekto, ktoré existujúce Peugeot modely aut, resp. ktoré rádiové jednotky (RCC, NAV) majú hardvér na wifi prepojenie s mobilom?
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #8 kedy: 05.01.2021 - 19:46:00 »

  to Mozzilo ... ako som písal , fyzický viem namontovať aj senzory aj kameru . dá sa to bez problémov ( treba iba mať šťastie a zohnať potrebný materiál . ) viacej ma zaujíma kde zistiť či sa to dá rozbehať na aute . to by skôr bola otázka pre diagnostika .... či sa to dá iba aktivovať v softvéry , alebo treba meniť aj multimédiu .... na SK som nikde nenašiel ani náznak odpovedi na danú otázku . oslovil som tri servisi ( značkové ) ale nevedeli mi povedať nič o tom . jednoducho odpovedali že ony to nevedia , a to bolo všetko . neovládam francúzsky alebo anglícky jazyk , aby som sa opýtal priamo PSA ... možno by ony poznali odpoveď ....

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #9 kedy: 05.01.2021 - 20:04:02 »
Vieme už, že OS Android 11 v smartfónoch umožní wireless pripojenie s Android Autom. Vie niekto, ktoré existujúce Peugeot modely aut, resp. ktoré rádiové jednotky (RCC, NAV) majú hardvér na wifi prepojenie s mobilom?

Toto riešim už pár týždňov a zatiaľ som sa nedopátral k žiadnej svetobornej odpovedi. Vyzerá to tak, že "mať Android 11" nebude jedinou podmienkou na bezkáblové používanie rozhrania AndroidAuto. Ako som sa dnes dozvedel (a napísal som to aj v prvom príspevku), bezdrôtové prepojenie bude možné až s novým infotainmentom, ktorý dostane ako prvý model nová 308-čka resp. nová DS4. Predpokladám, že terajšie modely nedostanú túto funkciu ani dodatočne. Ak náhodou áno, bolo by to prekvapenie aj pre mňa. A povedzme si pravdu, ono to má zmysel najmä vtedy, keď je v aute aj Qi (bezdrôtové nabíjanie) a kompatibilný mobil.

Momentálne mám Android 10.1 a AndroidAuto s otvorenými vývojárskymi nastaveniami, v ktorých už je možnosť bezdrôtového pripojenia a nefunguje to ani v služobnom Peugeote 308 ani v súkromnej Mazde. Možno robím niečo zle, ale vyzerá to tak, že je potrebný nejaký hardvér, ktorý túto funkciu podporuje. Napríklad vo VW to volajú SmartLink, stojí to pár Eur. V autách s touto funkciou to funguje, bez toho nie. (zdroj: rôzne fóra na webe) Vyzerá to tak, že samotné rozhranie wi-fi nie je automaticky aj zárukou bezdrôtového prepojenia mobilu s autom.

  to Mozzilo ... ako som písal , fyzický viem namontovať aj senzory aj kameru . dá sa to bez problémov ( treba iba mať šťastie a zohnať potrebný materiál . ) viacej ma zaujíma kde zistiť či sa to dá rozbehať na aute . to by skôr bola otázka pre diagnostika .... či sa to dá iba aktivovať v softvéry , alebo treba meniť aj multimédiu .... na SK som nikde nenašiel ani náznak odpovedi na danú otázku . oslovil som tri servisi ( značkové ) ale nevedeli mi povedať nič o tom . jednoducho odpovedali že ony to nevedia , a to bolo všetko . neovládam francúzsky alebo anglícky jazyk , aby som sa opýtal priamo PSA ... možno by ony poznali odpoveď ....

Neviem pomôcť viac ako v mojom poslednom príspevku... Nikto takúto operáciu nerobil, preto nikto nepozná odpoveď.
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #10 kedy: 05.01.2021 - 20:52:31 »
Takže potom jediným riešením pre existujúce autá s Android Autom bude nejaká inteligentná krabička, ktorá sa pripojí cez USB k infotainmentu. Napríklad, toto https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/, keď to už bude overené. Neustále pripájanie mobilu cez kábel je otravné, nie vždy sa pripojenie podarí a nie s hocijakým káblom. Navyše, po čase sa kábel prelomí. Moja obľúbená navigácia je Sygic, ktorá už za pár mesiacov by mala fungovať aj cez Android Auto, a keby to išlo aj bez kábla, tak čo si viac želať :clap.
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #11 kedy: 07.01.2021 - 16:14:54 »
Súhlasím, ten kábel je v dnešnej dobe akýmsi prežitkom, no aj tak som zvedavý, ako to bude v bezdrôtovom režime žrať baterku. Ja teda ani náhodou nie som elektrikár a všetky tie volty a watty sú pre mňa španielskou dedinou, a len sa tak zamýšľam (už som to spomenul), že nevyhnutnou súčasťou tohto bezdrôtového zapojenia bude musieť byť bezdrôtové nabíjanie telefónu. Pamätám, ako som pred časom išiel do Prahy, testoval som spomínaný AndroidAuto (pred 2 rokmi to bola stále novinka) s Waze-om a auto (Peugeot 308) mi cez kábel nestíhalo dobíjať mobil. Na druhej strane rovnaká trasa na Mazde 6 a telefón v cieli nabitý na 100%, celkovo v Mazde tečie viac energie cez kábel ako v Peugeote, to som odsledoval už dávnejšie.

Skrátka, mať AndroidAuto bez káblu je síce super predstava, ale mám reálnu obavu o vybíjanie baterky v mobile, ak nebude použité Qi nabíjanie. Sám som zvedavý, ako si s tým inžinieri poradia...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Akoc

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 48
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #12 kedy: 07.01.2021 - 17:47:35 »
Pripojenie cez wifi nemá nič spoločné s bezdrôtovým nabíjaním smartfónu. Napríklad, v mojej 2008 SUV budem telefón nabíjať z ľavej zásuvky USB-C určenej len na nabíjanie a do pravej USB-A bude trvale zapojená tá vecička zabezpečujúca wifi konektivitu medzi smartfónom a infotainmentom auta. Wifi prenos pôjde asi len cez 5 GHz, keďže prenos dát pri tejto frekvencii je výrazne rýchlejší než pri bežne používaných 2,4 GHz. Ale na 5 GHz nefungujú staršie a lacnejšie mobily. Predpokladám, že ten wifi prijímač bude mať zanedbateľnú spotrebu. Nebude tam žiaden prevodník z 12 na 5 V, pretože bude pripojený priamo na 5V zásuvku. Jeho výkon nemusí byť veľký, keďže smartfón bude v aute, teda blízko. Navyše, bude funkčný najmä pri jazde, keď bude napájaný alternátorom. Dá sa očakávať, že ďalšie modely aut už budú mať infotainmenty doplnené o wifi konektivitu tak hardvérovo ako aj softvérovo, podobne ako je teraz bluetooth štandardnou výbavou. 
Peugeot 2008 SUV (2020) GT-Line, PureTech 1.2 96 kW, 6-st manuál

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.576
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #13 kedy: 07.01.2021 - 17:56:16 »
Nerozumieme sa, asi som sa zle vyjadril... Obom nám ide o to, aby sme nemuseli mať telefón na kábli kvôli AndroidAuto aplikácii. No a ja riešim skutočnosť, že bez Qi sa bude rýchlo ten telefón vybíjať. Ak ho mám napichnúť na iný kábel, tak potom, aký má zmysel bezdrôtové AndroidAuto? Či ušlo mi niečo?
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline Stano36

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 85
Re:On-line konektivita Peugeot
« Odpoveď #14 kedy: 07.01.2021 - 18:38:10 »
@Akoc sa tam trochu zamotal s tým nabíjaním , nedáva zo zmysel.
Podľa mňa to bezdrôtové Android Auto na zmysel hlavne pri krátkych trasách.
Peugeot 2008 Allure 1.5 BlueHDI 96kW EAT8
r.v. 2023