Autor Téma: p21w LED canbus/cúvačka  (Prečítané 5556 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Andrei

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
p21w LED canbus/cúvačka
« kedy: 24.10.2020 - 20:32:53 »
Ahoj, trápi ma dosť slabé "cúvacie" svetlo na p307 sw 2007 (je iba jedno na pravej strane) a chcem sa opýtať ako to máte vyriešené vy. Chcel by som tam dať LEDkovú canbus žiarovku aby to svietilo jasnejšie nakoľko cúvanie pri pôvodnej žiarovke po tme je dosť naprd (musím si prisvecovať brzdovými svetlami :D ) Skúšal som odstrániť i ten zelený filter vo vnútri svetla cúvačky ale to nepomohlo. Rozmýšľal som i o nejakej mini LEDkovej rampe (max na šírku 10 cm a výške 1 cm) niekde nad ečv aby to bolo nenápadné a rýchlo odnímateľné aby na STK nebol problém, ale najskôr by som skúsil tú LEDku. Viete mi niečo odporučiť ? Ktorá LED p21w canbus (áno, musí byť canbus, inak pc hlási error bulb) by bola najlepšia? Chcem sa najskôr poradiť než sa bezhlavo pustím do kupovania LED žiaroviek ktoré aj tak môj problém nevyriešia. Ono možno obyčajná žiarovka nesvieti zle, len žabožrúti vymysleli namiesto bieleho priesvitného skla na svetle cúvačky dať červené :/
Vďaka vopred za každú radu :)

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:p21w LED canbus/cúvačka
« Odpoveď #1 kedy: 25.10.2020 - 19:44:30 »
Dával som ledky do 407 a žiadny rozdiel. Išiel by som cestou prídavnej vysokosvietivej led ,tak ako píšeš ,niekam do nárazníku ,s možnosťou manuálneho vypnutia. Myslím si že nakoniec aj tak skončíš pri tejto variante.
« Posledná zmena: 25.10.2020 - 21:30:46 od baffy »
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:p21w LED canbus/cúvačka
« Odpoveď #2 kedy: 25.10.2020 - 19:55:25 »
prečo manuálného ? však dá sa aj automatický ..... viem , opýtaš sa , a čo CAN BUS ? aj ten sa dá oklamať .....

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:p21w LED canbus/cúvačka
« Odpoveď #3 kedy: 25.10.2020 - 21:29:54 »
Manuálne preto ,aby si si to vedel zapnúť respektíve vypnúť keď potrebuješ.Nič viac nič menej.A povedzme si ,načo komplikovať niečo čo ide vyriešiť úplne jednoducho a nezávisle.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline Andrei

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 15
Re:p21w LED canbus/cúvačka
« Odpoveď #4 kedy: 26.10.2020 - 16:51:25 »
Pre mňa bude najjednoduchšie asi vymeniť žiarovku za niečo silnejšie. Nakoľko tá mini rampa nieje síce zlý nápad ale nemám ani len predstavu ako by to mohlo vyzerať. Nie som elektrikár takže sám si určite neporadím. Síce menšiu predstavu mám - určite by som chcel niečo čo sa bude zapínať gombíkom niekde vo vnútri na paneli pri výstražných smerovkách nakoľko slotov tam je voľných dosť. Niečo, čo využijem len večer po tme a na STK to nebude problém vypnúť. Najlepšie keby sa to dalo zakomponovať do cúvacích senzorov.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:p21w LED canbus/cúvačka
« Odpoveď #5 kedy: 27.10.2020 - 13:17:35 »
môže sa stať, že "inú" žiarovku systém vyhodnotí ako chybu. aj pred desaťročiami som pri dopĺňaní vybavenia ťahal nové vodiče a ak som ich chcel mať "priradené" k pôvodným, použil som "relé". a inštaloval som ďalšiu poistkovú skrinku pre "nové" spotrebiče.