Autor Téma: Hrkotový zvuk pri jemnom posúvaní sa cez spojku  (Prečítané 4483 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline matax

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 36
Hrkotový zvuk pri jemnom posúvaní sa cez spojku
« kedy: 11.01.2020 - 14:08:13 »
Ahojte, poznáte zvuk aký vydá kompresor chladničky keď ním zahrkocete?
Presne takéto pazvuky vydáva moja 301-ka pri jemnom pohýňaní sa cez spojku, keď ste v pomalom pohybe s autom ale rýchlosť regulujete stláčaním spojky. Napr. pri vycúvavaní alebo pri parkovaní, keď už je pred vami prekážka a vy sa k nej snažíte pomalými pohybmi cez spojku priblížiť čo najbližšie.
Alebo napr. keď auto ide na voľnobeh na jednotke dopredu a vy stláčate a púšťate spojku a vtedy je tam počuť také zahrkotanie (klepotavý zákmit) pri zábere. Ako keby niekde v prevodovom ústrojenstve bola nejaká veľká vôľa.
Dnes som sa váľal pod autom, lebo mi bolo povedané, že môže to byť utrhnuté výfukové potrubie zo závesu.
Nie je to tak, výfuk všade drží správne, žiadny záves nie je odhnitý.
Na voľnobeh motora nie je počuť žiadne pazvuky.
Silentbloky zavesenia motora vyzerájú byť OK. Radenie rýchlostí bez problémov.
Zvuk by som povedal, že sa skôr šíri z pravej strany motora (strana rozvodov)

Čo ma napadá je:
tlmiace pružiny torzných kmitov na spojkovej lamele. Pri rozbiehaní ale nejaké zvýšené chvenie nepozorujem.
Hydraulický presuvník na vačke sacích ventilov...žiadne chyby motora ale nie sú, na voľnobeh všetko OK
Viac ma nič nenapadá.

Tento zvuk auto nevydávalo. Mám aj druhé auto v rodine a tam takýto zvuk nedokážem tiež nijako vyvolať, takže nemyslím si, že je to bežný prejav.

Inak motor 1,6 benzín, 56tis km...

V servise som bol ale nemali voľný zdvihák. Tam mi povedali, že to bude utrhnutý výfuk. Voziť sme sa nevozili.
Ale keď som bol dnes pod autom, tak výfuk je OK.
V týždni ho skúsim odviesť v aute, aby to počul a som zvedavý, či to bude vedieť vyhodnotiť.

Dolu je fotka hydraulického presuvníka (renault). Niečo takéto je aj na tej našej 1,6. Mohlo by toto zábere motora spôsobovať ten klepotavý zvuk? Zachytila by to riadiaca jednotka? Ja myslím, že áno. Ale možno aj nie.
« Posledná zmena: 11.01.2020 - 14:18:41 od matax »

Offline peter120

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 1
Re:Hrkotový zvuk pri jemnom posúvaní sa cez spojku
« Odpoveď #1 kedy: 07.10.2020 - 10:09:09 »
Ahoj mne to robí 1.2 r.v 2019 a bucha to hlavný silentblok motora na pravej strane hlavne pri rozjazde,pomalej jazde cez nerovnosti,pri voľnobehu mňa 1100 otáčkach,mne to začalo hrkotat- búchať po 3000 km ,samozrejme som to reklamoval,ale v servise mi to uznali až keď som sa sťažoval priamo Peugeot Slovakia,robili výmenu.Potom to prestalo teraz mám 29000 a znova ten silentblok zdegradoval ale zatiaľ mi to neuznali.Podotykam že mám 3 valec, vibrácie katastrofa.

Offline Jozef Košík

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 76
Re:Hrkotový zvuk pri jemnom posúvaní sa cez spojku
« Odpoveď #2 kedy: 07.10.2020 - 17:09:57 »
Ja mám 1,2 3-valec rok 2017, najazdené 12 500 km. Skoro odnova mi pri studenom motore - prvé naštartovanie v garáži - ako keby motor poriadne "zadrnčal", ale keď sa zohreje tak už je relatívne tichý. Reklamoval som to v Žiline asi predvlani, namazali pravý silentblok - pravý v smere jazdy - akousi že vraj špeciálnou vazelínou a že vraj to už nebude robiť. V Martine mi skontrolovali auto na tretej servisnej prehliadke a nenašli nič... Teraz momentálne sa mi niekedy stáva, že prvé naštartovanie v garáži motor naskočí a potom ešte raz silno zavrčí, ako keby som dupol na plyn. Ale nedupol som. Tak neviem, čo to robí. Ale inak som s tým autom spokojný, je pekné, veľké, sedan - to som chcel vždy - a vzľadom k tomu že som dôchodca mi na behanie po doktoroch a nákupoch stačí.  :D
A výbavu som nemal takú ani na 5-kovom Golfe. 7-palcový displej, navigáciu, Blutu telefon, cúvaciu kameru, rádio a podobne. Čo mi trochu vadí, je málo odkladacích priestorov, napríklad na mobil. Ale človek nemôže mať všetko... ::) Za tie peniaze... Mercedes alebo AUDI by mi boli nanič... :D