Autor Téma: teóretická otázka  (Prečítané 10022 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:teóretická otázka
« Odpoveď #15 kedy: 02.08.2020 - 16:12:19 »
tak, po peripetiách ASI (dúfam) uzatváram. chyba je vymazaná a neobnovuje sa. síce aj predtým boli veľmi dlhé prestávky a mizla sama a bez mazania.
potom, ako sa chyba čo 120km opakovala sa snímače vymieňali spôsobom starý/nový/ľavý/pravy ... a furt chyba.
riadiaca jednotka je čistučká aj po 145 mesiacoch, nevŕtalo sa v nej, iba sa "pozreli" kontakty, ničím sa nestriekalo. €200 za prehratie sw sa mi dávať akosi nechcelo.
ktomuto sa pridala hnusná vec, prestal páliť jeden valec, nedivím sa, že to vie ľudí poriadne preľaknúť - všetko hučí (najviac ventilátor úplne studeného motora!
diagnostika je dobrá, ale súčasne hlúpa vec - síce napovie že druhý/tretí valec "nepáli" ale že je to viac ako sviečka zamlčí, takže bádanie kde je druhý/tretí valec pohkračovalo hľadaním/objednávaním cievky a až ďalší deň sa skusmo našlo správne riešenie.
odvtedy už iba dvakrát sa objavila po 120km chyba, po zmazaní užnevyskakuje.
teraz má dva dni pršať, tak sa uvidí aj v mokre, ak vydrží, umyjem, povysávam a hurá EK/STK!

ps - na trabi aj w353w som na prvý pohľad vedel ktorý valec nepáli. na modernom motore sa musí hľadať. a záhradné náradie má k motorom, príslušenstvu jeden "trubkový" kľúč s navareným skrutkovačom. benzínové i elektrické identický.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:teóretická otázka
« Odpoveď #16 kedy: 23.09.2022 - 09:18:06 »
tak nové záhady
v servise kde som nikdy nebol mi k "faulty" povedali, že je možná zanesené sitko ... ?
a vôbec ich diagnostika ukazuje úplne iné veci ako tá v STK a moja noname - napríklad ukazovalo "budúca chyba" lambda sonda, servis tvrdí že je v poriadku. ďalej som mal poruchu snímača teploty, bola k tomu už diskusia, snímač vymenený a porucha vymazaná, lenže temto servis tvrdí že je to stále vidieť.

keď mi pred časom vypúšťali olej, zátku nasadili blbo a kvapkala, tak som ju dal utesniť a že menenie odsávaním. tento servie odsávanie odmieta, takže si budem musieť kúpiť odsávačku v lídli.

toto auto (p207 sw 2008) sa snaží ma znechutiť.