Autor Téma: Elektróny Peugeot 207 cc  (Prečítané 15436 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #15 kedy: 10.04.2020 - 20:11:17 »
a čo tak pozrieť rozmer na rezerve, ak je plnohodnotná, a nemusím dávať dole koleso??:, alebo keď sa kupuje disk, cez net, tam sa to dá tiež zistiť?:
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline Sandrique

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 32
  • Sandrique
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #17 kedy: 10.04.2020 - 20:54:57 »
Ja som žieňa, koleso si nedám dole ani za hodinu a nie to za 15 minút. a čo keď si žena ? nevidím problém v tom . skôr je to chyba inštruktora a priateľa / manžela že ti to neukázali . ja keď som si robil vodičák , tak sme všetci , opakujem všetci , aj ženy , menili všetky 4 kolesá na aute ...... a to nie iba raz . a preto to dnes zvládame , aspoň teoretický , hoci myslím že aj praktický to dámy dajú .

dva - tri roky do zadu sme , ako opel klub , na auto show-e v Nitre , zorganizovali závodenie v menení kolesa .... čo myslíte , kto bol najrýchlejší .... mladá ,cca 18 - 20 ročná baba .... dala to spod 5 minút . my sme iba pozerali ....

Poviem Ti tak, kebyze chcem, snazim sa, vymenim. Ale neviem, co sa tu hras na chytreho. Ja som sa pytala, ze ci niekto nepomoze. Pytali sa na VIN, tak som dala... Ja som to v autoskole nemala napriklad. Ja nemam urgent, nepotrebujem si kvoli tomu davat dole koleso. Nezblaznim sa pre nove disky. Len som sa pytala, ale vdaka za uzitocny nazor 👌 a btw niektore zeny nevedia ani len zaparkovat, tak ma tu nepoucuj ked ma nepoznas... hawk

Offline Sandrique

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 32
  • Sandrique
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #18 kedy: 10.04.2020 - 21:20:27 »
Ďakujem všetkým za odpovede a rady. Keďže ako žena asi na fóre nebudem braná nikdy za seberovnú ja si to zistím aj sama. Nemusí ma tu niekto poúčať, ako sa mení koleso a že som to mala mať v autoškole ... Nie som z tých, čo si nevedia doplniť ani vodu do ostrekovačov... Keďže je karanténa atď, nuda, tak som si povedala, že si pozriem nové disky, nepotrebujem urgentne nové... Bolo to len informatívne... či niekto nevie - neporadí. Ale ďakujem tým, čo sa snažili pomôcť ;) Pekný večer chalani.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 695
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #19 kedy: 10.04.2020 - 21:32:58 »
urazená ješitnosť

  myslíš si že si najmúdrejšia ??? pekne sme ti poradili čo a ako . ohľadom na to , že je spoplatnený prístup k service boxu , poradilo sa ti dať koleso dolu a overiť si údaje priamo na disku . ak nie si schopná ani toľko , tak to napíš hlasne a jasne ... neviem to , nezvládnem to .... a v tichosti čakaj kým sa neozve niekto kto má prístup do service boxu a vie ti to pozrieť podľa VIN .

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 695
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #20 kedy: 10.04.2020 - 21:37:54 »

  stačilo dva minúty , net , ujo GOOGLE a dozvedela by si sa že potrebuješ ET 27 . toľko odomňa , lebo ak napíšem ešte niečo , zasa bude že ťa poučujem ..... a ver mi že to ale ozaj potrebuješ .....

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #21 kedy: 10.04.2020 - 21:39:29 »
Nič si z toho nerob, tu na fóre ale aj na inom sú len ľudia a nie sme všetci rovnaký, každý je zručný v niečom inom.
Inak naspäť ku tým diskom, aj keď sa dopátraš toho údaja ET v konečnom dôsledku bude aj tak najlepšie samotný disk predtým ako sa nahodia gumy vyskúšať priamo na aute. Ak disk nebude originál Peugeot tak aj keď budú všetky údaje sedieť tak disk na auto nemusí pasovať. Viem o čom píšem lebo som mal tento problém pri kúpe doskou na moju 407-u.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 695
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #22 kedy: 10.04.2020 - 21:50:53 »
samozrejme , pri kúpe neoriginálov , skúška je povinná , lebo sa môže líšiť vnútorný radius disku a môže šúchať o strmeň ....

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #23 kedy: 10.04.2020 - 22:48:44 »
Ja som žieňa, koleso si nedám dole ani za hodinu a nie to za 15 minút. a čo keď si žena ? nevidím problém v tom . skôr je to chyba inštruktora a priateľa / manžela že ti to neukázali . ja keď som si robil vodičák , tak sme všetci , opakujem všetci , aj ženy , menili všetky 4 kolesá na aute ...... a to nie iba raz . a preto to dnes zvládame , aspoň teoretický , hoci myslím že aj praktický to dámy dajú .

dva - tri roky do zadu sme , ako opel klub , na auto show-e v Nitre , zorganizovali závodenie v menení kolesa .... čo myslíte , kto bol najrýchlejší .... mladá ,cca 18 - 20 ročná baba .... dala to spod 5 minút . my sme iba pozerali ....

Poviem Ti tak, kebyze chcem, snazim sa, vymenim. Ale neviem, co sa tu hras na chytreho. Ja som sa pytala, ze ci niekto nepomoze. Pytali sa na VIN, tak som dala... Ja som to v autoskole nemala napriklad. Ja nemam urgent, nepotrebujem si kvoli tomu davat dole koleso. Nezblaznim sa pre nove disky. Len som sa pytala, ale vdaka za uzitocny nazor 👌 a btw niektore zeny nevedia ani len zaparkovat, tak ma tu nepoucuj ked ma nepoznas... hawk

Netráp sa s oliverom, to je taký náš truhlík a iný nebude.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 695
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #24 kedy: 11.04.2020 - 04:29:06 »

  veľmi pekne ti ďakujem za " kompliment "  .... a vyhovárať sa na pohlavie , v dnešnej dobe , je dosť .....

   a týmto jednoducho s týmto končím . každý ďalší komentár je zbytočný . lenivosť je ......

   

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #25 kedy: 11.04.2020 - 07:35:43 »
oliver, a prečo sa hneď urážaš??:
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #26 kedy: 11.04.2020 - 09:15:20 »
oliver má pravdu. moja mama musela vedieť ako pracuje motor (najmä ten spodový/SV), brzdy, ako sa čistí vzduchový filter, aké sú postupy pri zimnom štarte (olejové čerpadlo, benzín/éter do vzduchového filtra)  ako sa štartuje kľukou, ako sa vyberá a lepí teplými fľakmi duša (vzdušnica), koľko treba pumpovať aby bol dostatočný tlak v kolese, ... a to je iba technická časť.

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #27 kedy: 11.04.2020 - 10:13:49 »
Chlapi ale však preto je fórum aby sme si navzájom pomáhali a ako som už písal vyššie, niekto je záručnejši niekto menej, jeden sa rozumie jednému a druhý druhému. Tak budme ku sebe tolerantný  ;).
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #28 kedy: 11.04.2020 - 10:15:40 »
Súhlasím čo píšeš (mpa),ale dnes je iná doba .O všetko sa postará asistencia na ceste a diaľnici tak netreba sa hnevať a hneď urážať.Veď keby sa hľadalo na stránkach tak sa dá všetko dohľadať aj ten rozmer ET .(27 ) Ako písal Oliver.Našiel som tento rozmer na viacerých stránkach.A pani(slečna) Sandrique až si vyberie pekné elektróny a potom ich dúfam odfoti.
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:Elektróny Peugeot 207 cc
« Odpoveď #29 kedy: 11.04.2020 - 19:28:02 »
nesúhlasím, (valenta.ivan) že by bola iná doba a že asistencie fungujú. akurát keď nastane potreba, ničoho nieto :-(

a k pôvodnej otázke autorky vlákna:
- jedine podľa VIN - s čím bolo auto vyrobené, všetko "iné" je dôvod na vylúčenie z premávky!

prečo? osobná skúsensť - dcéra má na oťukanie starú fabiu, cca 12-ty majiteľ, na technickej kontrole sa technikovi čosi nezdalo a tuhomáš - dôležité veci boli vo veľkom technickom chybne. cez kontolu prešla a na polícii požiadala o opravený doklad, najprv sa im to nezdalo, ale keď videl protokol, vzali starý a po pár dňoch doslala opravený.