Autor Téma: P 306 nefúka teplý vzduch z kúrenia...  (Prečítané 5622 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline palci72 .

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
  • Rád sa vŕtam v jednoduchých starých autách...
P 306 nefúka teplý vzduch z kúrenia...
« kedy: 17.03.2020 - 13:23:21 »
Ahojte...Hladal som podobnú tému môjho problému ale akosi som to nenašiel...
Mám P 306 1,9TD r.v. 1997 combi a problém je ten že...moje auto nechce kúriť...a teraz v zimných mesiacoch je to dosť potrebné...
Voda v chladiči je doplnená až po samé viko....hadice na kúrení som odvzdušňoval...chvýľu sa mi zdalo že začal ísť teplý vzduch z kúrenia ale po dlhšej ceste do práce prestane kúriť a vzduch ide len taký vlažný...nie studený.... Nemal som ešte rozobratú prístrojovku a preto by som sa chcel opýtať tých čo to už zažili /podobný problém/ že či tam niekde na kúrení nie je odpojená náhodou nejaká klapka ktorá usmerňuje vzduch cez radiator alebo mimo radiatora.....Ventil na okruhu hadic pre kúrenie asi funguje lebo....je teplá aj prívodná hadica a aj spiatočka z radiatora....Keď zavriem ventil tak ide z kúrenia úplne studený vzduch.....
Termostat som vymenil za nový.....je na ňom vyrazené číslo 83° asi stupňov teploty...
Nerozumiem tomu....neviem s čím by som sa mal pohrať aby to kúrilo.... Viete mi prosím niekto poradiť???....
S pozdravom Edy...

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:P 306 nefúka teplý vzduch z kúrenia...
« Odpoveď #1 kedy: 17.03.2020 - 17:23:38 »
nepoznám to auto - ale je tam "páčka/koliesko" nastavenia studený/teplý? teda zmiešavač teplého od radiátora a studeného zvonka. či pri presúvaní je cítiť odpor, počuť klapku. a ešte jeden tip - vnútornýobeh/vzduch zvonka - či sa niečo zmení - ...

Offline palci72 .

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
  • Rád sa vŕtam v jednoduchých starých autách...
Re:P 306 nefúka teplý vzduch z kúrenia...
« Odpoveď #2 kedy: 17.03.2020 - 17:27:10 »
Hej také koliesko tam je /mam na pristrojovke celkom tri kolieska/ a...myslím si že to aj reaguje...pri prepnutí to klapne vo vnutri prístrojovky...

Offline palci72 .

  • Nováčik bez príspevkov
  • *
  • Príspevkov: 3
  • Rád sa vŕtam v jednoduchých starých autách...
Re:P 306 nefúka teplý vzduch z kúrenia...
« Odpoveď #3 kedy: 17.03.2020 - 17:43:14 »
Keď prepnem kolieskom na ventilátore na vnútorný obeh tak pocitovo sa mi zdá že to kúri viac ...ako z vonkajšieho otvoru....
Na pravej strane v motorovej časti je otvor k ventilátoru a asi by tam mal byť aj peľový filter ale...nie je tam,,,,je tam iba nalepený taký tenký látkový filter....na zachytenie hrubej špiny....tú látku so kefkou jemne očistil a teraz fúka samotný vzduch trocha rýchlejšie ako pred tým vyčistením.... Stále ma nenapadá prečo to nekúri...keby bol zanesený radiaror od hrubej špiny asi by neprechodil cez neho žiadny vzduch....teplý ale ani studený...to asi chyba nebude....Kebyže bol upchatý radiator z vnútra tak...by asi nebola horúca hadica na spiatočke....si myslím...neviem....
Napadá ma už len nejaká odkvačená /odpojená/....zatvorená... klapka nad rariatorom ktorá bráni prietoku vzduchu cez /pomedzi/ rebrá....

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:P 306 nefúka teplý vzduch z kúrenia...
« Odpoveď #4 kedy: 18.03.2020 - 16:55:05 »
odhadujem, že tá posledná veta je správna - teraz sa zamerať či funguje to presúvanie teplý/studený. niekde sa už o tej klapke písalo.

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 289
Re:P 306 nefúka teplý vzduch z kúrenia...
« Odpoveď #5 kedy: 18.03.2020 - 19:01:54 »
Pripojim sa,lebo nechcem otvarat novu temu,Ked prepinam  ovladacom na kureni  a prepnem na ohrievanie skla,tak sa mi zda,ze mi to celkom  neprepne a ostane  mi preinac tesne pred znazornenim vyhrievania skla.Chcem sa spýtat ako vam to prepne na P-206 ak mate foto tak mi poslite,neviem ,co tam môze byt za chyba.