Autor Téma: olej na sviecke  (Prečítané 2926 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline romboid5b

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 17
olej na sviecke
« kedy: 09.01.2020 - 14:34:36 »
ahojte,

stretol sa uz niekto z vas s problemom, ze po vymontovani sviecok (1.6 benzin) bola niektora z nich od oleja? nedavno som riesil jeden problem a pri ich vymene boli dve z nich takto zanesene, jedna ciastocne a jedna tak, ako keby som ju predtym do oleja ponoril a vybral.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:olej na sviecke
« Odpoveď #1 kedy: 11.01.2020 - 09:31:40 »
ešte doplniť - prečo "sa vyberali"?

Offline romboid5b

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 17
Re:olej na sviecke
« Odpoveď #2 kedy: 11.01.2020 - 13:13:43 »
zdravim, riesil som to v inej teme...

 Ahojte,
na mojej 307, 1,6b, sa mi dnes objavil 1x taky problem, ze pri pridavani plynu ma motor trhavy chod. Ked som sa chcel rozbehnut riadne tak som mal pocit ze nejde ani do otaciek a mal som problem ho dostat nad 50 km/h tak som sa otocil s5 domov. Pocas toho sa mi rozsvietila aj kontrolka motora. Zaroven sa mi zda, ze aj motorom trase o dost viac ako je bezne a citit to aj na volante a interieri. Nemali ste niekto podobny problem, pripadne poradit na co sa zamerat ? Naposledy bolo v servise s problemom, kedy tiekol olej a pretesnovali napojenie olejoveho filtra na motor + su tam aj ine drobne netesnosti oleja...

cize nasledne som vymenil sviecky nakolko som mal podozrenie ze ta chyba trhania bola prave zapricinena svieckou. po vymene sa chod o dost zlepsil.
No neriesi to problem, ako sa ten olej na sviecku dostal

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:olej na sviecke
« Odpoveď #3 kedy: 11.01.2020 - 16:02:37 »
Olej sa do spaľovacieho priestoru môže dostať dvoma spôsobmi. Opotrebené simeringi na ventoliloch v hlave valcou alebo opotrebené pripadne zapečené piestne krúžky. Potom sa olej nezotieta späť do olejovej vane ale dostáva sa nad piest do spaľovacieho priestoru a tým pádom aj na tú sviečku.
Môže sa vybrať sviečka a manometrom skontrolovať kompresný tak.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.