Autor Téma: Predné stierače  (Prečítané 10461 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Diesel

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 22
Predné stierače
« kedy: 03.08.2019 - 20:25:36 »
Chcem sa poradiť s majiteľmi tohoto modelu či nemajú problémy s prednými stieračmi. Totiž stalo sa mi to niekoľkokrát, že väčšinou pri zapnutí sa ramienko divne pretočí a poskočí po skle s výrazným rachotom. Ďaľšie zotretie už býva normálne. Trocha to vodiča vystraší.
Robilo to aj začiatkom jari pri chladnejšom počasí ale aj niekedy v lete. Nemáte podobné skúsenosti? Auto má asi pol roka najazdené iba občas nastierané.

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 389
Re:Predné stierače
« Odpoveď #1 kedy: 04.08.2019 - 08:20:03 »
riadne očistiť sklo. vhodný metylalkohol. prípravky pre gazdinky na okná mávajú ako "leštiacu prísadu" mydlo a to zachycuje prach, to spôsobuje taký "rachot/zadrhávanie, ...
minule som čistil okno na fabii a trvalo mi to skoro hodinu, kým všetky pozostatky šampónov s voskom, tekutými stieračmi, letnou zmesou, ... zmizli.

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 999
Re:Predné stierače
« Odpoveď #2 kedy: 04.08.2019 - 11:03:26 »
a pri čistení skla nezabudnúť vyčistiť aj samotnú stieraciu gumu.
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline putzig

  • ID: 035
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.142
Re:Predné stierače
« Odpoveď #3 kedy: 04.08.2019 - 12:15:23 »
Robilo to aj mne na P207 SW, teraz ako boli horucavy. Hlavne, ked sa stierace dlhsie nepouzivali a potom zrazu prsalo velky stierac ostal po spusteni akoby prilepeny, co viedlo k oneskoreniu, nasledne skruteniu a zachyteniu kratsim ramienkom.Najprv som myslel, ze bude nieco s motorcekom resp. mechanizmom stieracov. Alebo uvolnene rameno stieraca. Nakoniec som vymenil stierace a odvtedy ziadny problem. A tiez som po dlhom case ocistil okno starou dobrou okenou. Stierace ( pouzivam roky Bosch)som mal na aute vyse roka a kedze som väcsinou jazdil mimo dazda nebolo treba ich tak casto pouzivat, co viedlo v kombinacii s horucavami, zas...tym oknom od vselicoho ( musky, zbytky zimnej aj letnej ostrek. kvapaliny, prachu, smogu...) k degradacii gumiciek ... Mam taky zauzivany sposob, ze pred kazdou dlhsou jazdou zvyknem prebehnut gumicky vhlcenym obruskom, co jednak ocisti a jednak trochu navhlci gumicky...mozno je to len moj pocit, ale vzdy stierali potom lepsie a vydrzali dlhsie.
Peugeot 207 SW Outdoor, 1.6 Vti, Belle Ile LeMans Series Reflex Black Edition :-))) VF3WU5FS0BE077384

Online valenta.ivan

  • ID: 025
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 687
  • valenta.ivan
Re:Predné stierače
« Odpoveď #4 kedy: 04.08.2019 - 17:27:26 »
Tiež používam na okná ,len okenu a potom tekuté stierače . Overené a spokojnosť.
Peugeot 207  1,4 HDi   8/ 2007 vin : VF3WC8HZC3400497   +   Mazda CX5

Offline Diesel

  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 22
Re:Predné stierače
« Odpoveď #5 kedy: 04.08.2019 - 17:51:38 »
 Díky za reakcie .Ten problém je pri vrchnej polohe stierača, keď sa má vracať, sa akoby pretočí. Ešte doplním že to sú tie ploché gumené AERO.