Autor Téma: Kontrolka dobíjení  (Prečítané 4726 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Peter 207

  • ID: 133
  • Registrovaný užívateľ
  • Nováčik
  • **
  • Príspevkov: 24
Kontrolka dobíjení
« kedy: 11.05.2019 - 18:55:05 »
Zdravím vespolek.
Při výměně drážkového řemene se mi zdálo, že slyším nějaký hluk ze strany alternátoru, vodící kladky nebo kompresoru klimatizace. Abych jednoznačně určil, odkud zvuky vycházejí, tak jsem nastartoval bez drážkového řemene. Všimnul jsem si ale jedné věci. Při běhu motoru / krátké jízdě bez drážkového řemene se pochopitelně netočil alternáror ale současně nesvítila ani kontrolka dobíjení. Což by dle mého svítit měla, protože nefungovalo dobíjení baterky. Po nahození řemene alternáror normálně dobíjí - změřeno na kontaktech baterky 14,26V volnoběh, 14,30 při 3000 ot/min. Je tohle normální, nebo mám někde hledat chybu?
Při startu kontrolka normálně zasvítí a zhasne.
Děkuji.
« Posledná zmena: 11.05.2019 - 19:00:59 od Peter 207 »

Offline jsbb32

  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 290
Re:Kontrolka dobíjení
« Odpoveď #1 kedy: 11.05.2019 - 22:16:57 »
Mne sa stalo na 206 ,ze mi zhodilo  drazkový remen,kontrolka  dobijania mi zacala svietit asi po 10 kilometroch.Na vine bol a napinacia kladka.Ked som sa vratil domov zistil som, ze remen mi zhodilo  hned pri odchode,pretoze  tam este lezal.Takze mozno ani tebe nemusela kontrolka hned svietit.Taktiez vtedy som bez remena isiel 70 kilometrov a ked som vypol motor  a kontroloval ,preco mi nedobija,tak mi znova po nastartovani kontrolka zhasla a rozsvietila sa asi po 1 minute jazdy.