Autor Téma: Potkan hnedý - domáci maznák alebo nebezpečný tvor?  (Prečítané 2996 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Nejakú dobu bojujem s hlodavcami v garáži a akosi stále ťahám za kratší koniec. aj prikrmujem, aj sem tam niekoho ,,vykotí hore bačkorami" , ale čo z toho, keď vždy príde nová a nová návšteva. Myslím, že úspechy budú vždy iba čiastkové. Skepticizmus? Možno, ale garáž nie je murovaná, krysy to podryjú a hoci v nej nič neskladujrm, je tam poriadok a vlastne iba auto, nemajú problém sa dostať cez rôzne medzery.
Mám tak trochu obavy o auto. Môže ich lákať? Originál káble sú proti tomu morené? Je sa čoho obávať?
Prítomnosť hlodavcov pozorujem iba na podklade toho, že mlsajú na pamlskoch a už som aj našiel ,, postavičku", ktorá bola otočená hore znak a mala blažený úsmev.
Ešte mám možnosť to parkovať pod prístreškom na úplne inom mieste, ale garáž je garáž. Predsa len vysoké a príliš nízke teploty dávajú zabrať tesnením, gumičkám a preto sa jej nechcem tak ľahko vzdať.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 682
Re:Potkan hnedý - domáci maznák alebo nebezpečný tvor?
« Odpoveď #1 kedy: 17.04.2019 - 02:02:00 »
máš doma petardy ? hoď do diery a stup na dieru kým nestrelí .... zopakuj to pár krát a uvidíš že sa nevrátia ..... ja som s ními bojoval dosť dlho ... až kým som zo zúfalosti neskúsil aj túto metodu ..... pripomínam že deratizácia moc nepomáhala .... nepomáhalo ani vanílka so sadrou , ani otrávené sardínky .... petardy zabrali na 100%