Autor Téma: nedržiaci stojan na navigáciu  (Prečítané 5311 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
nedržiaci stojan na navigáciu
« kedy: 01.03.2019 - 16:42:45 »
Nekonečný príbeh, stojan na navigáciu jednoducho po čase odpadne a nedrží. Tie prísavky sú tým charakteristické. Napadlo ma to tam o to čelné sklo prilepiť. Horšie na tom je, že sa jedná o hladký povrch a 2 rozdielne hmoty - sklo, guma. Nejaký tip na lepidlo, ktoré bude držať ,,večnosť"? Bol by som veľmi nerád, keby to po čase povolilo a zničil by som si čelné sklo.
Tak by ma zaujímala nejaká osobná skúsenosť, pretože raz som kupoval T-TEX Power lepidlo, na lepenie dlažby vonku na schodoch. Predajca vtedy sľuboval extrémnu lepivosť, vraj keď sa to raz prilepí, tak už neodlepí. Osobná skúsenosť bola taká, že lepidlo je to dobré, ale nie zase stopercentné, na večnosť. Tomu by som sa chcel vyhnúť.
« Posledná zmena: 01.03.2019 - 16:45:24 od Martin47 »

Offline Judes

  • ID: 013
  • Kartičkár
  • Guru
  • *******
  • Príspevkov: 3.394
Re:nedržiaci stojan na navigáciu
« Odpoveď #1 kedy: 01.03.2019 - 17:01:14 »
Tiež neverím tým prísavkám, telefón aj zo stojanom padol dole práve keď som to nečakal cestou zo zrazu. Dobrá premávka a ku tomu poriadna hmla (keď nepoznáš cestu vieš si predstaviť :)). Odvtedy používam len stojan na telefón (s navigáciou) uchytený do mriežky prieduchy ventilácie a 100% spokojnosť.
Peugeot 407 Sedan, 2.0 HDI bez FAP, 2006, Diagnostika Peugeot Planet 2000
vlákno tu https://forum.peugeotclubslovakia.sk/index.php/topic,544.0.html
Peugeot 207,  1.4 benzín 54kw, r.v. 2010.

Offline tomasg

  • ID: 148
  • Registrovaný užívateľ
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 70
Re:nedržiaci stojan na navigáciu
« Odpoveď #2 kedy: 01.03.2019 - 17:28:08 »
ja používam magnetický držiak v mriežke ventilácie a som spokojný, udrží telefón s navigáciou aj tablet, nespadol ani raz, keď idem po rozbitej ceste už čakám kedy spadne ale zatiaľ drží v pohode :)
« Posledná zmena: 01.03.2019 - 17:29:10 od tomasg »
308, 1.2 Puretech 96kW/130k, M6, 02/2018

Offline mpa

  • Registrovaný užívateľ
  • Praktikant
  • *****
  • Príspevkov: 390
Re:nedržiaci stojan na navigáciu
« Odpoveď #3 kedy: 01.03.2019 - 17:37:20 »
mne k "prísavke" priložili krúžok - obojstranne lepiaci. takže drží aj na nepricucnuteľnom povrchu.

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:nedržiaci stojan na navigáciu
« Odpoveď #4 kedy: 01.03.2019 - 19:02:59 »
Nekonečný príbeh, stojan na navigáciu jednoducho po čase odpadne a nedrží. Tie prísavky sú tým charakteristické. Napadlo ma to tam o to čelné sklo prilepiť. Horšie na tom je, že sa jedná o hladký povrch a 2 rozdielne hmoty - sklo, guma. Nejaký tip na lepidlo, ktoré bude držať ,,večnosť"? Bol by som veľmi nerád, keby to po čase povolilo a zničil by som si čelné sklo.
Tak by ma zaujímala nejaká osobná skúsenosť, pretože raz som kupoval T-TEX Power lepidlo, na lepenie dlažby vonku na schodoch. Predajca vtedy sľuboval extrémnu lepivosť, vraj keď sa to raz prilepí, tak už neodlepí. Osobná skúsenosť bola taká, že lepidlo je to dobré, ale nie zase stopercentné, na večnosť. Tomu by som sa chcel vyhnúť.

nepotrebuješ žiadne lepidlo . potrebuješ dobre odmastiť obe plochy a , aby sa posilnil vákum , stačí podložiť milimetrovú platničku pod excenter ktorým to " lepíš " .... x - krát som to takto opravoval ... a držia dodnes .... konkrétne v signume mi drží už tri roky ...

Offline Jozef Košík

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 76
Re:nedržiaci stojan na navigáciu
« Odpoveď #5 kedy: 03.03.2019 - 09:34:43 »
https://www.alza.sk/connect-it-ci-234-strong-holder-mini-m4-d519716.htm?o=23

Ja mám tento z ALZY a je perfektný, mám ho už 3 roky (mal som ho už v predchádzajúcom aute), je k nemu krúžok samolepky 3D a pretože palubná doska v Peugeote 301 je nielen tvrdá ale aj nie je na nej ani kúsok rovného miesta, tak ten krúžok treba nalepiť (pozor kam, pretože potom ho už neodtrhneš) a na tom drží prísavka toho držiaka tak, že je problém držiak "odtrhnúť" .

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 698
Re:nedržiaci stojan na navigáciu
« Odpoveď #6 kedy: 03.03.2019 - 10:26:57 »
za tú sumu kúpi aj lepšie .....

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Re:nedržiaci stojan na navigáciu
« Odpoveď #7 kedy: 30.03.2019 - 15:46:54 »
Ďakujem za tipy. Tak nakoniec som si kúpil ten držiak Connect IT-234 Strong Holder, nakoľko som nechcel prekryť výduchy mriežky. Aj samotná pozícia na skle mi najviac vyhovuje, nakoľko je to v zornom poli.
Nalepil som to bez 3M filmu, vyčistil poriadne sklo. Ak to nebude držať bez toho, tak to nalepím s tým. Tá prísavka bola ,,lepavá" aj vez neho.