Autor Téma: kvalita krimpovania koncoviek na káble .....  (Prečítané 15482 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #30 kedy: 10.02.2019 - 06:22:48 »
ešte , ak dovolíš, tak by som sa vyjadril, ku kvalite  krimpu, od kamaráta z HR. Krimp som nemal v ruke, ale podľa foto by som povedal, že je celkom slušný. Jedine čo by som mu vytkol, pri  "hornom " krimpe, by mal izolácia trocha dlhšia, aby prečnievala na obe strany. Ale zatlačenie je  zrejme dostatočné. Č o sa týka dolného krimpu, by ma zaujímalo, ak si vyhodnotil, že je pretlačený? Sú poškodené vodiče?. Podľa mňa zodpovedne  vyhodnotiť, či je krimp OK v tomto prípade z vyzuálnej kontroly , nedá. Sú dve možnosti, buď  to zmerať na ťahovej skúške, alebo spraviť rez a metalický výbrus, následne  posúdiť pod mikroskopom. Podľa mňa až na tu izoláciu, je v pohode, a na funkčnosť je v zodpovedajúcej kvalite.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #31 kedy: 10.02.2019 - 06:59:43 »
@sir.Oliver:

Opakujem, že nie som elektrikár, netuším, aké parametre by veci (aha, neviem to ani pomenovať) z tejto témy mať.

Reklamoval si, teraz je na ťahu výrobca. Možno si spustil rad pátrania a príslušných udalostí na vyhlásenie zvolávačky. Ja fakt netuším. Ale nechajme mysliteľov z technického oddelenia, aby vec prešetrili a vyjadrili sa k tomu.

Netvrdím, že s reklamáciou neuspeješ, a ani netvrdím, že sa tu riešia hovadiny. Len som reagoval na vznietenie áut a spýtal som sa na známe prípady, lebo ja teda neviem o žiadnom a ak by sa vo svete udiali, médiá majú veľkú moc, určite by sa nám to všetkým dostalo do uší. Nešírme paniku, prosím!
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #32 kedy: 10.02.2019 - 07:51:22 »
ja žiadnu paniku nešírim . vyjadril som sa iba v tom zmysle že je to možné ..... ( osobne som nebol svedkom žiadnej takej udalosti , ale v SEBN.sk , na školení nám púšťali film na ktorom boli prípady ktoré vyšetrovala nemecká , francúzska a anglícka polícia , kde jednoznačne bolo dokázané že príčina požiaru bol práve zlý krimp . ( boli to požiare iba v začiatočnej fáze .... v pokročilej fáze to už nebude možné dokázať ) .... ako som už povedal , paniku nešírim . slušne som upozornil aké by to mohlo mať následky . ja na každom z nás , ako sa k danej veci postaví ...... predsa , je to súkromný majetok ... a každý si s ním nakladáme ako chceme .

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #33 kedy: 10.02.2019 - 07:54:40 »
ešte , ak dovolíš, tak by som sa vyjadril, ku kvalite  krimpu, od kamaráta z HR. Krimp som nemal v ruke, ale podľa foto by som povedal, že je celkom slušný. Jedine čo by som mu vytkol, pri  "hornom " krimpe, by mal izolácia trocha dlhšia, aby prečnievala na obe strany. Ale zatlačenie je  zrejme dostatočné. Č o sa týka dolného krimpu, by ma zaujímalo, ak si vyhodnotil, že je pretlačený? Sú poškodené vodiče?. Podľa mňa zodpovedne  vyhodnotiť, či je krimp OK v tomto prípade z vyzuálnej kontroly , nedá. Sú dve možnosti, buď  to zmerať na ťahovej skúške, alebo spraviť rez a metalický výbrus, následne  posúdiť pod mikroskopom. Podľa mňa až na tu izoláciu, je v pohode, a na funkčnosť je v zodpovedajúcej kvalite.

viem sa vyjadriť aj na základe fotky . robil som tú robotu ... od robotníka až po kontrolora .... a viem oceniť čo je nedotlačený krimp a čo je pretlačený krimp .... ale , máš pravdu , je to iba môj osobný názor ... oficiálne sa vyjadrí výrobca .

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #34 kedy: 10.02.2019 - 12:48:06 »
presne tak, treba počkať na vyjadrenie odborníkov. Sám som zvedavý, ako to dopadne, daj prosím Ťa vedieť. Sám som pracoval vo firme na kablove zväzky ako technik, okrem iného som chodil riešiť reklamácie k zákazníkom a v 85%, sa vždy našiel komprosmis. Na druhej strane, zväzky , ktoré boli určené pre airbegy sa kontŕolovali na 120%, tj. 100% kontrola, + 20% po zabalení a pred odoslaním.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #35 kedy: 10.02.2019 - 12:57:59 »
v SEBN.sk sme to kontrolovali pri výrobe ( bez ohľadu na čo slúžili ) , pred " kolotočom " ( kompletizáciou zväzku ) a aj pred odoslaním sa robili námatkové kontroly ....

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #36 kedy: 10.02.2019 - 13:20:16 »
asi tak. V nemecku medzioperačné a  výstupne kontroly, v takom zmysle ako u nás fakticky neexistujú (aspoň čo ja poznám firmy). za kvalitu a kotrolu, je zodpovedný pracovník, čo danny výrobok vyrába, a to je jedno na akom stupni. Svoju zodpovednosť podpisuje po každej operácii, za prípadne nedostatky nesie zodpovednosť konkrétny operátor, čo sa dá presne odsledovať.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #37 kedy: 10.02.2019 - 13:38:43 »
na SK , v SEBN.sk tak bolo ešte pred 10 - tími rokmi . každý sme mali vlastné razítko a keď si urobil objednávku , sk páskou si zatiahol štítok kde si nalepil nálepku z počítača a orazil razítkom . bol som aj 3 x v Alžírsku , zaúčať personál ... nevedeli ( nechceli to vedieť ) ... potom boli ony na SK na školení . tu to robili ako hodinky . odyšli ta a už to bolo všetko po starom .... 6 až 8 veľkých bední nám prišlo na opravu / dorábku čo sa dalo . čo sa nedalo išlo bokom a z tých sa robili kratšie ( ak to prierez a farba dovoľovali ) a tie čo sa nedali zúžitkovať sa posielali do zberu .....

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 999
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #38 kedy: 10.02.2019 - 14:42:10 »
Poznamka zo života ku kvalite krimplovania. Asi ked mala moja 206tka asi 4 roky tak som si všimol že lave zadne koncove svetlo svieti nejako slabo. Demontoval som ho a zistil som roztavenu izolaciu na  kabli tesne za kontaktom a kabel komplet zoxidovany/čierny. Išlo ho skratit o 2cm a dal som novy konetor. Kontakt isiel dole rukou. Nepredpokladam že by z toho vznikol poziar ale je to v kazdompripade neprijemnost a ked je moznost tak im radsej predist.
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...

Offline FeriCh

  • ID: 116
  • Riadny člen
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 57
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #39 kedy: 11.02.2019 - 09:17:31 »
Možno trochu "od veci", ale predsa: mám P2008 1,6 eHDi Allure kúpené ako nové 02/2016. Niekedy v tom čase som prišiel na toto fórum a do klubu. Taktiež som mal nejaké "nepríjmnosti" s tým že som musel čosi reklamovať, tak napríklad 2x rezonovanie palubovky pri zhruba 1500-1800 ot/min, odlupovanie chrómu z okrasných lišt okolo hmloviek a posledne reklamácia na nerezový chránič náraznika ktorý som si dokúpil a dal namontovať v servise a aby som bol konkrétnejší" lišta sa vplyvom nízkych teplôt odlepila a nadvihla čím spôsobila odratie spodnej hrany 5-tých dverí až na plech, takže reklamacia, zdokladovanie že lištu som kúpil v predajni Peugeot a montáž v origo servise. Našťastie doklady som nevyhodil a tak mi uznali reklamaciu a lakovali zadné dvere mimochodom biela perleť NACRÉ. A čo som tým chcel povedať? Že nikdy som tuná nevypisoval ake je to na..... lebo mám problém že zasa musím do servisu a že ma to stojí čas a pod.Jednoducho som šiel do servisu povedal čo mám na srdci amusím povedať že vždy všetko vyriešili k spokojnosti. Chápem že sir.Oliver je nespokojný, ale v prvom rade ak mám auto v záruke tak šup do servisu a nech sa vyjadria technici čo a ako, pretože len technik po konzultacii s importérom môže povedať či je to oprávnené a či nie. Nie sa tu sťažovať, nikto z nás to nemôže vyriešiť. Žiadať Modzilla aby sa vyjadril k veciam servisu, keď je predajcom je nevhodné. Je predajca nie servisák a to je veľký rozdiel.   

Poznámka na záver: Keď sme s manželkou podpisovali papiere ohľadom kúpy auta(už bolo jasné že berieme 2008 ) tak popri tom som len tak povedal že sa mi celkom aj páči 301, viete čo povedal predajca? že auto je to na pohľad fajn ale technika je ako na šestkovej rade, šetrilo sa kde sa dalo. A takéto auta a aj iné veci sa robia aby v reklame mohlo byť ceny už od.... Pracoval som v Mountfielde a mali sme aj lacné kosačky a iné... ale mali sme odporúčanie "nepredávať" to je tu len kôli cene už od.....
Peugeot 2008 Allure 1,6 e-Hdi 68 kW, 2016
Peugeot 406 1,8 16v 81 kW 1996 predané

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #40 kedy: 11.02.2019 - 09:41:43 »
FeriCh, pod prvú časť sa podpisujem  :clap

K druhej časti... Verím, že takto môžu lowcostové tovary predajne predávať, ale pri autách to moc neplatí. Jasné, že aj ja viem ukázať pár miest na 301-ke, na ktorých sa šetrilo, ale určite nejde o podobný prípad ako pri kosačke a cene "už od"... Môj brat má tiež 301 a je s ňou veľmi spokojný, aj keď auto moc po Prahe nevyužíva...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline FeriCh

  • ID: 116
  • Riadny člen
  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 57
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #41 kedy: 11.02.2019 - 12:42:12 »
Modzillo Jasne beriem to máš iste pravdu. To "môj predajca" asi nebol príliš naklonený 301 ale koľko ľudí toľko chutí :-) A ja sa nemôžem rozumieť všetkému....
Peugeot 2008 Allure 1,6 e-Hdi 68 kW, 2016
Peugeot 406 1,8 16v 81 kW 1996 predané

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #42 kedy: 11.02.2019 - 16:02:36 »
ja som sa nesťažoval . dal som iba upozornenie majiteľom 301 aby si skontrolovali , resp. dali skontrolovať krimpovanie . modzila som sa pýtal čisto súkromne ... lebo viem čo a kde robí ( dúfal som že mi povie že sa o tom už vie .... ) a áno , bol som v servise hneď v sobotu ... bol som aj dnes .... a posledná informácia je že sa to rieši na úrovni koncernu a že o tom už vedia .

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #43 kedy: 11.02.2019 - 18:50:17 »
Málokedy sa dostanem k informácii o zvolávačkách a už vôbec netuším, čo sa rieši na servise...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #44 kedy: 11.02.2019 - 19:21:10 »
práve zvolávačku som mal na mysli , keď som ťa oslovil .....