Autor Téma: kvalita krimpovania koncoviek na káble .....  (Prečítané 15486 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline baffy

  • ID: 023
  • Registrovaný užívateľ
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 852
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #15 kedy: 08.02.2019 - 22:47:14 »
Tak ako píšeš ,nemusí ,ale na druhú stranu môže . Tak ako sa nedá vylúčiť opačný prípad ,vrch OK a spodok kde neni vidieť / zatial :D / je naprd.
Peugeot 508 Hybrid 2.0 HDi 4x4 r.v. 2015 sedan full led,JBL ,ŤZ ,Diagnostika PSA

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #16 kedy: 08.02.2019 - 22:56:21 »
uvidím čo mi povedia zajtra v autorizovanom .... asi ich drbne. budem žiadať o nápravu - buď to vymenia .... alebo bude SOI - ka mať podnet na prešetrenie . a to som si iba nabíjačku na mobil chcel pripojiť ..... 10 min. roboty ....

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #17 kedy: 09.02.2019 - 07:25:45 »
Mozzilo ... mám nárok na výmenu káblového zväzku ?

Modzillo je predajca, absolútne netuší, o čom je táto diskusia. Na reklamácie je tu garančný technik prítomný na každej prevádzke. On má potrebné školenia na to, aby vedel posúdiť, či je reklamácia oprávnená alebo nie a či sa dá "chyba" odstrániť opravou dielu, výmenou dielu alebo ide o zbytočnú aféru.
« Posledná zmena: 09.02.2019 - 07:28:13 od Modzillo »
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #18 kedy: 09.02.2019 - 08:49:53 »
diplomatická odpoveď , ako všade v dnešnej dobe . uvidíme čo povie autorizovaný servis .....

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #19 kedy: 09.02.2019 - 09:03:11 »
??

Dostal som otázku, tak som odpovedal... Keď sa raz niečomu nerozumiem, nebudem predsa zbytočne okolo toho filozofovať...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #20 kedy: 09.02.2019 - 11:22:03 »
bol som v autorizovanom . zostali zdesený ... ihneď si to fotili a fotky niekam posielali .... ( asi do Španielska , možno Francúzska ) uvidíme aká bude odpoveď .... ( pozreli si to ešte na dvoch 301 -kách ktoré mali v servise a u oboch to bolo zrovna tak isto nedorobené ) .... možno bude aj zvolávačka ....

Offline Maribus

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 88
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #21 kedy: 09.02.2019 - 11:32:25 »
Musím súhlasiť so sir.Oliverom ....robil som majstra v závode na zväzky v LEONI a môžem potvrdiť presne to isté veľmi neodbrné krimpovanie, mal som to nastarosti.To nie je možné aby sa toto dostalo do auta alebo kdekoľvek.Nemci by nám vrátili celú zákazku keby našle len jeden zlý v celej dodávke.Nariadili by nie 100 ale aj 500% kontorlu.Zažil som to  :D

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #22 kedy: 09.02.2019 - 11:54:33 »
Maribus , aspoň niekto kto mi verí , niekto kto to zažil na vlastnej koži .... z Alžírska nám do NR prišlo asi 6 alebo 8 bední káblov ... opraviť čo sa dá .... ( ak dĺžka dovoľovala , tak sa to prekrimpovalo , ak nie , tak sa robili kratšie kusy na inú pozíciu ( ak súhlasil prierez a farba vodiča .) alebo sa to jednoducho hodilo do zberu ..... kontrolorka nám za maličkosti ( napríklad slabšie vytlačený text na kábly ) rušila vyrobenú objednávku . museli sme to robiť znova .... a už si bol v časovom mínuse ..... za takéto niečo by som mal sekundovú výpoveď .... ani by sa nikto so mnou nebavil ... padák a zbohom

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #23 kedy: 09.02.2019 - 14:22:41 »
a aj C - elysée to má rovnako dodrbkané .... poslal mi kamarát z HR ... takto je to na jeho elišky ....

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #24 kedy: 09.02.2019 - 14:25:16 »
spodný krimp je až príliš zatlačený - poškodené žily a horný vôbec nezatlačený .... ten kábel tam " pláva " a hrozí jeho prelomenie . keď že je to prívodový plus , neistený , priamo od baterky .... následky si viete zamyslieť ....

Offline Maribus

  • Holobriadok
  • ***
  • Príspevkov: 88
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #25 kedy: 09.02.2019 - 20:05:22 »
samozrejme že ti verím zažil som to na vlastnej koži.Je to hanba ako sa to robí.Od nás sa vždy vyžaduje od Slováka všetko na 100% inak ako píšeš aj zadarmo do mínusu sa robí len aby to bolo dobre vo finále.No keď sa to robí inde v tretích krajinách odrazu kvalita nie je potrebná len aby to bolo lacné.Potom je jesné že francúzske autá majú problémy s elektrikou.Lebo keď sa takto robí niekto konektory tak nikto to tak ľahko nenájde.Si len zoberte koľko má také auto spojov videl som v závode káblové zväzky na celé auto strašne čo tam toho je a stačí jeden takýto a je to v háji.Nieto ešte čo si ukazoval na fotkách :(

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #26 kedy: 09.02.2019 - 20:37:31 »
najdlhší zväzok na elysée myslím že má niekde nad 9 metrov ..... a konektorov ani netuším koľko je ... a koľko je v ních pinov ... myslím si že 2500 je príbližné číslo . a čo keď takto odflakli väčšinu z krimpov ? nečudujme sa že vznikajú problémi z inštaláciou ... a že sa autá samé vznietia na parkovisku ... aj týždeň po poslednej jazde .... skrat alebo preťaženie vodiča sa ľahko spraví , ale ťažko hľadá ..... a preto by sa museli dodržiavať všetky predpisi minimum na 101% ....
« Posledná zmena: 09.02.2019 - 20:38:49 od sir.Oliver »

Offline Modzillo

  • ID: 136 Navrátilec
  • Riadny člen
  • Expert
  • ******
  • Príspevkov: 1.572
  • Lidé jsou různí, povětšinou hovada... (J. Švejk)
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #27 kedy: 09.02.2019 - 23:04:18 »
Koľko tých áut sa samovznietilo? Zas odtiaľ potiaľ...
OPEL Grandland GS Line 1.5 CDTI 96kW/130k EAT8
MAZDA 6 wagon Takumi Plus 2.5 SkyActive-G 143kW/194k AT6
SPECIALIZED Crave 29

Offline sir.Oliver

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 686
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #28 kedy: 09.02.2019 - 23:40:37 »
dúfam že žiadne . ale teoretický taká možnosť jestvuje .... hoci vyšetrovateľ vždy napíše " technická porucha " .... lebo nemôže dokázať že práve zlý krimp stojí za vznikom požiaru . Modzillo , videl si voľakedy ako sa krimpujú koncovky na káble ? poznáš predpisi ? vieš ako má vyzerať správne nakrimpovaný kontakt ?

nechápem tvoj postoj k danej veci .... prečo si myslíš že by som ja mal vedieť koľko áut zhorelo , lebo neboli dobre nakrimpované kontakty ? ( ja som to uviedol ako teoretickú , hoci dosť pravdivú možnosť . nikde som výrazne nenapísal že sa na 100% tak stane )

Offline pacho

  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 909
Re:kvalita krimpovania koncoviek na káble .....
« Odpoveď #29 kedy: 10.02.2019 - 05:59:32 »
rozhodne nie som za šendliansku robotu, ale tu sa musím zastať Modzilu. Každý krimp, má stanovené presne vlastnosti. Dôležité je aby v mieste kontaktu bol dobrý spoj, a ten Ty nedokážeš posúdiť, na to sú iné metódy, ako vizuálna kontrola. Pokiaľ, je táto vlastnosť zabezpečená, tak by som nerobil paniku. Ešte raz opakujem, nie som za šendliansku robotu, ale na druhej strane pri "LOV COST", nemôžem očakávať kvalitu a ĺa mercedes, treba si proste uvedomiť, že niekde tie peniaze musia ušetriť. Zrejme na Tvojom mieste by som to tiež šiel reklamovať, a v celku ma zaujíma ako dopadneš.
C4 1,5 HDi 96kW
308 1,6HDi 85kW
207 1,4HDi 50Kw