Autor Téma: Degradácia oleja?  (Prečítané 2682 krát)

0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Martin47

  • ID: 152
  • Riadny člen
  • Šuflikant
  • ****
  • Príspevkov: 258
Degradácia oleja?
« kedy: 02.02.2019 - 09:37:44 »
Môže časom motorový olej sám od seba degradovať? Mám asi pol roka starý olej, avšak všeobecne sa odporúča držať olej v aute 15000 km(pri ťažších podmienkach aj menej) alebo 1 rok. Je časový interval vôbec opodstatnený? Pýtam sa hlavne preto, lebo mám nový olej v načatej fľaške a pokiaľ by som ho potreboval použiť, možno bude mť aj rok (pri výmene chcem dať komplet total a na doliatie neskôr helix).
Má nejaký vplyv na interval výmeny oleja fakt, že auto nadmernejšie papá olej? Logicky sa viac regeneruje akoby tam bol ten istý.
Je úplne v pohode, ak premýšľam nad tým, že dodatočne so sebou budem nosiť vo fľaške iný olej s tou istou viskozitou (inej značky) a v prípade potreby budem dolievať? Alebo sa odporúča radšej tam dávať stále ten istý a nemeniť príliš často značku.

Offline IvanH

  • ID: 0109
  • Riadny člen
  • Pokročilý
  • *****
  • Príspevkov: 1.001
Re:Degradácia oleja?
« Odpoveď #1 kedy: 02.02.2019 - 15:40:40 »
Ja mam na bandaske Totalu uvedenu skladovatelnost 5 rokov. Ked je flasa dobre uzavreta tak 2-3 roky skladovania nemoze byt problem. Vymenny interval mam v servisnej knihe 30tisic alebo 2 roky.Menim po 20-23 (ako pride, ake je pocasie ...) a 2 roky tam nikdy nebol. Ked som jazdil tych 20 tisic rocne bolo to vzdy v lete ale teraz jazdim viac ako 30 tak to padne aj na zimu.....
P206SW  1.1 mux 2004 MAXIK OBDUINO32
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic ...